Alergia na roztocza – jaki odkurzacz dla alergika w 2019 wybrać?

Alergia to jedna z poważniejszych i częściej występujących chorób XXI wieku. Szacuje się, że na alergię cierpi obecnie 30% populacji, a zdecydowana większość...

Alergia to jedna z poważniejszych i częściej występujących chorób XXI wieku. Szacuje się, że na alergię cierpi obecnie 30% populacji, a zdecydowana większość z alergii stanowią alergie wziewne. Objawy alergii zwykle wynikają z zakurzenia, zapylenia oraz obecności roztoczy w domach. Odkurzanie konwencjonalnym odkurzaczem to prawdziwy koszmar dla alergika, bowiem podczas odkurzania w powietrze wzbijane są wszelkie zanieczyszczenia nasilające objawy alergii. Jaki odkurzacz dla alergika w 2019 roku warto wybrać i na jaką konstrukcję postawić?

Odkurzacz dla alergika – dlaczego alergicy potrzebują specjalnych odkurzaczy?

Alergicy cierpiący na alergię na kurz i roztocza doskonale wiedzą, jak trudne i uporczywe może być odkurzanie. Reemisja kurzu podczas odkurzania powoduje natychmiastowe wystąpienie objawów alergii – alergii oczu, kaszlu, wysypki czy kataru. Dlatego też, aby uniknąć alergenów, konieczne jest wyposażenie się w specjalny odkurzacz dla alergika z możliwie szczelnym układem ssącym oraz efektywnymi filtrami HEPA.

Odkurzacz dla alergika 2018/2019 – topowe modele

Poniżej zestawiamy 3 popularne modele odkurzaczy wybieranych przez alergików. Każde z urządzeń wykonane zostało w różnej konstrukcji. Zestawiliśmy ze sobą odkurzacz wodny, workowy i automatyczny bezworkowy odkurzacz RoboJet. Sprawdź jaki odkurzacz dla alergika na roztocza i drobnoustroje okaże się najlepszy.

Bezprzewodowy odkurzacz wodny

Pierwszy model w naszym zestawieniu to bezprzewodowy wodny odkurzacz dla alergika. Zwykle tego typu konstrukcje wyposażone są w 3-warstwowe filtry piankowe, który wyłapują do 90% alergenów. Odkurzacze wodne posiadają niewielkie zbiorniki na wodę, do którego zbierają kurz. Zwykle w średniej i nieco wyższej półce cenowej bezprzewodowe odkurzacze wodne zapewniają efektywność odkurzania podłóg w klasie B i dywanów w klasie B lub D. Urządzenia tego typu są dość głośne i generują ok. 80-85 dB hałasu, jednocześnie pozwalając na efektywne sprzątanie do ok. jednej godziny. Reemisja kurzu w bezprzewodowych odkurzaczach wodnych mieści się najczęściej w klasie A.

Pokutuje niesłuszne przekonanie, że najlepszym wyborem będzie odkurzacz dla alergika z filtrem wodnym. Niestety, zbiorniki z wodą wymagają regularnego i dokładnego czyszczenia, a niedopilnowanie tego może skutkować dodatkowym rozwijaniem się grzybów i pleśni, które podczas odkurzania będą przedostawać się do górnych dróg oddechowych alergików.

Konwencjonalny odkurzacz workowy

Ten odkurzacz dla alergika na roztocza zbiera zanieczyszczenia w syntetyczny worek. Efektywność odkurzania lepszej jakości odkurzaczów workowych mieści się w klasie A-B – dotyczy to zarówno dywanów, jak i podłóg. Nowsze konstrukcje wyposażone są w antyalergiczne filtr HEPA. Konwencjonalny odkurzacz workowy to to ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które poszukują prostej i atrakcyjnej cenowo konstrukcji. Odkurzacze tego typu generują zwykle ok. 70-65 dB hałasu i opatrzone są klasą A pod względem reemisji kurzu.

Niestety taki odkurzacz dla alergika nie okaże się w pełni sprawdzonym rozwiązaniem. Niewydajny system filtracji oraz zbieranie kurzu do syntetycznego worka sprawią, że mimo reemisji kurzu w klasie A, urządzenie nie zapewni pełnej szczelności podczas odkurzania.

Automatyczny odkurzacz bezworkowy RoobJet Duel 3

RoboJet Duel 3 to automatyczny odkurzacz bezworkowy wyposażony w system potrójnej filtracji oparty na filtrze HEPA przechwytującym aż 99,95% zanieczyszczeń do wielkości 0,3 mikrona. Urządzenie podczas sprzątania zapewnia moc ssącą wynoszącą aż 1800 Pa, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej kultury pracy generuje zaledwie 55 dB hałasu, co czyni go jednym z najcichszych odkurzaczy na rynku.

Dlaczego robot sprzątający RoboJet Duel 3 może okazać się idealnym odkurzaczem dla alergików? Ponieważ może skutecznie sprzątać podłogi, dywany i wykładziny w sposób autonomiczny, czyli bez udziału człowieka. Wystarczy go zaprogramować, aby odkurzacz samodzielnie sprzątał powierzchnie płaskie w domu. W ten sposób możliwe jest zredukowanie objawów alergii do zera. Możesz zaprogramować robota sprzątającego tak, by odkurzał podłogi i dywany w czasie, w którym nie będzie Cię w domu. Dzięki temu jednocześnie unikniesz przykrego obowiązku odkurzania i jednocześnie uchronisz się przed reakcjami alergicznymi.

 

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień