Nie daj się na to nabrać kupując robota sprzątającego

Spędzasz godziny, aby zapoznać się z rynkiem i wybrać produkt, który sprosta Twoim oczekiwaniom? W RoboJet nie ukrywamy specyfikacji urządzeń i podajemy wszystkie parametry techniczne tj. moc ssania, długość sprzątania na jednym cyklu, czy głośność pracy urządzenia. Czy to standard? Tylko w RoboJet. Dlaczego tak robimy?...

Chcemy, żebyś dokonywał wyboru świadomie. Nie pod wpływem impulsu lub chwytliwego, lecz mało zrozumiałego opisu. Jesteśmy Ekspertem w branży i robimy to po to, abyś miał pewność, że wybierasz to, co najlepsze dla Siebie. Produkt, na który się zdecydujesz, ma być dostosowany do Twoich potrzeb. A Twoje oczekiwania są dla nas najważniejsze. Sprawdź, jakie praktyki mają producenci odkurzaczy automatycznych i na co musisz uważać wybierając robota.

Chwytliwy opis zawsze się sprzeda

Nasze teksty nie są najbardziej chwytliwe, ponieważ mają być przede wszystkim rzetelne i pomocne. W RoboJet najważniejszy jesteś TY. Nie interesują nas wymyślne opisy, które wprowadzają w błąd lub budzą niejasności. Decydując się na zakup robota sprzątającego, sprawdź, czy producent podaje:

- moc ssania urządzenia

RoboJet to roboty o mocy ssania od 2700Pa do 3000Pa

- czas pracy urządzenia na jednym cyklu

RoboJet to roboty pracujące od 90 do 150 min na jednym cyklu

- generowany poziom głośności urządzenia

poziom dźwięku w RoboJet to 55dB

- zbiornik na wodę (czy jest automatyczny oraz jaką ma wielkość)

RoboJet ma automatyczny pojemnik 350 - 400ml i na jednym zbiorniku umyje powierzchnię do 120m2

Jak wygląda sytuacja na rynku? Producenci robotów sprzątających bazują na opisach, które niestety niczego nie wnoszą. Brak rzetelnych informacji i chwytliwe hasła marketingowe to norma. Szukając informacji, może się zdarzyć, że nie uzyskasz konkretów. „System antyalergiczny” lub „40-krotnie większa siła ssania” brzmi ciekawie, ale mija się z prawdą.

Zastanawiasz się nad zakupem robota sprzątającego RoboJet?

Kup RoboJet z rabatem 5% KOD: RB5

Roboty sprzątające RoboJet moc ssania

Manipulacja informacją na rynku odkurzaczy

Często producenci robotów sprzątających nie podają mocy ssania urządzeń. Sugerują jedynie, że moc ssania jest „5x większa”, „10x większa”, „40-krotnie większa” lub „najmocniejsza”. Opis taki może wprowadzać w błąd, zwłaszcza kiedy produkt o najmocniejszej mocy ssania w rzeczywistości posiada moc na poziomie 1800-2000Pa. Decyzja należy do Ciebie, czy kupisz świadomie, czy zdecydujesz się na kota w worku.

Moc ssania odkurzaczy automatycznych jest ważną kwestią przy wyborze robota sprzątającego. Od tego, jak dużą moc ssania będzie miał robot, zależy, czy poradzi sobie z trudną do usunięcia sierścią zwierząt domowych z dywanów lub większymi zabrudzeniami. W RoboJet znajdziesz roboty sprzątające o mocy ssania od 2700Pa do 3000Pa. Ty decydujesz, jaki produkt będzie dla Ciebie odpowiedni.

manipulacja informacją na rynku odkurzaczy

Na co należy UWAŻAĆ wybierając robota

System antyalergiczny - Producenci robotów stosują opisy „system antyalergiczny”, aby zwrócić uwagę, że dany produkt jest skuteczną metodą na walkę z alergią. Czym jednak jest „system antyalergiczny” w nowo powstających urządzeniach? Najczęściej jest to filtr HEPA, który stosowany jest w odkurzaczach od wielu lat. Filtr HEPA nie ma nic wspólnego z systemem antyalergicznym.

Moc ssania – Producenci robotów sprzątających używają sformułowań „40-krotnie większa siła ssania”, „10X większa siła ssania”, „5X większa moc ssąca”. W praktyce nie mogą udzielić rzetelnej informacji jaka jest rzeczywista moc ssąca urządzenia. Nie mogą, czy może nie chcą? Na ogół moc ssąca urządzeń nie przekracza 1800-2000Pa. Wniosek? Nasuwa się sam.

Robot do odkurzania i mycia podłogi – Producenci sugerują, że wybór dwóch oddzielnych urządzeń do mycia i odkurzania to lepszy wybór niż robot hybrydowy. Niestety w praktyce dwa oddzielne urządzenia najczęściej mają słabsze parametry techniczne niż jeden robot hybrydowy. Dwa oddzielne urządzenia potrzebują również 2X więcej wolnej przestrzeni do samego ich ustawienia w domu lub mieszkaniu. W Warszawie cena za m2 to minimum 12 tys. zł, czy warto zmarnować aż tyle przestrzeni, aby ustawić dwa urządzenia? W przypadku zakupu dwóch urządzeń zadaj Sobie pytanie, ile tak naprawdę wyniesie Cię ta przyjemność i na co możesz wykorzystać tę powierzchnię.

Głośność urządzenia – Producenci zatajają informacje o poziomie głośności urządzeń lub oferują urządzenia przekraczające 65dB. Pamiętaj, że Roboty sprzątające generujące poziom głośności przekraczający 55dB mogą być uciążliwe. Urządzenia o poziomie głośności powyżej 65dB powodują dyskomfort oraz wpływają negatywnie na nasze samopoczucie i koncentrację. Co istotnie, na rynku dostępne są roboty sprzątające generujące poziom głośności powyżej 75dB! Hałas na poziomie 70 -85dB jest szkodliwy dla zdrowia, a nawet może powodować uszkodzenia słuchu.

WAŻNE: wzrost o 3dB jest podwojeniem siły dźwięku, wzrost o 10dB oznacza już 10-krotnie większą głośność, natomiast wzrost o 20dB to aż 100-krotnie większa głośność.

Mały zbiornik na wodę – Często producenci robotów nie podają wielkości pojemnika na wodę lub oferują urządzenia z pojemnikiem do 150ml, a nawet mniejszą! Niech nie zmylą Cię opisy, że robot z pojemnikiem na wodę do 150ml umyje podłogę 120m2 lub większą. Robot z pojemnikiem na wodę 150ml umyje powierzchnię maksymalnie do 30 - 40m2 na jednym zbiorniku na wodę.*

Pamiętaj również, że mycie myciu nie równe. Wybierz urządzenie, które umożliwia mycie w tak zwaną jodełkę. Robot skręca delikatnie na boki, przecierając powierzchnię dwukrotnie. Jakość sprzątania porównywalna jest z ręcznym mopowaniem podłóg.

* W zależności od rodzaju pojemnika, bez ustawienia sposobu nawilżenia przy standardowym myciu.

Grawitacyjny zbiornik na wodę – Producenci nie informują o rodzaju pojemnika na wodę w robotach lub zatajają informację, że zbiornik jest grawitacyjny. Dostępne są dwa rodzaje pojemników: automatyczny oraz grawitacyjny. W zbiornikach grawitacyjnych znajduje się otwór, przez który sączy się woda (bez żadnej regulacji!). Takie rozwiązanie może skutkować niedostosowaniem poziomu nawilżenia do podłóg, a w najgorszym wypadku prowadzić do uszkodzenia delikatnej podłogi.

Pamiętaj: Jeśli masz w domu delikatne podłogi, to zwróć uwagę, czy zbiornik na wodę jest automatyczny. System automatycznego dozowania wody zapewnia dokładne i równomierne dozowanie wody na mop. Masz pewność, że na podłodze nie pozostaną mokre plamy, nic się nie rozleje i nie zniszczy Twojej podłogi.

RoboJet nie ukrywa specyfikacji

RoboJet nie ukrywa specyfikacji

Nie ukrywa, ponieważ nie ma niczego do ukrycia. Wydajna bateria w modelach RoboJet sprawia, że urządzenia pracują do 150 min i są w stanie na jednym cyklu ładowania posprzątać nawet 200m2. (Pamiętaj, że mniejszą powierzchnię robot posprząta szybciej). Moc ssania odkurzaczy to 2700Pa - 3000Pa. RoboJet z automatycznym pojemnikiem od 350 do 400ml umyje powierzchnię do 120m2 na jednym zbiorniku, a poziom generowanego dźwięku w RoboJet oscyluje w granicach 55dB. Decydując się na RoboJet, chcemy, abyś wybrał świadomie, a w razie pytań zawsze udzielimy wyczerpującej odpowiedzi. Wykwalifikowany Zespół Ekspertów RoboJet pracuje 7 dni w tygodniu i zawsze służy pomocną radą. Twój robot szwankuje, masz problem z obsługą urządzenia lub zastanawiasz się nad zakupem nowego robota? Pamiętaj, zawsze możesz na nas liczyć. Jesteśmy po to, aby Ci doradzić i pomóc. Zapraszamy również do naszego serwisu pod Warszawą na pyszną kawkę i sympatyczną rozmowę. Drobne naprawy wykonamy od ręki.

KOMENTARZE ( 2 )

Basia1984 paź 3, 2022
Przyznam, że nie miałam o tym pojęcia. Przeraża mnie to jak niektóre firmy po prostu kłamią.. Przydatny artykuł
Karol paź 3, 2022
dzięki za ten artykuł, dzięki niemu nie kupiłem bubla innej firmy!

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień