Ranking robotów sprzątających 2024

Głównym zadaniem robotów sprzątających do domu jest odciążenie nas od ręcznego odkurzania i mopowania. Sprzątanie 365 dni w roku, nawet wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach, gdy nie ma nas w domu, w końcu jest możliwe!  Jaki robot sprzątający wybrać w 2024 roku? W tym artykule postaramy się pomóc Wam w tym wyborze.

Jaki robot sprzątający wybrać w 2024 roku? W tym artykule postaramy się pomóc Wam w tym wyborze.

 

Rodzaje robotów sprzątających

Roboty sprzątające możemy podzielić na wiele sposobów. Dobrze jest zacząć od zwrócenia uwagi na to, czy robot odkurza, mopuje, czy działa hybrydowo. Niezależnie od tego, jakie macie potrzeby, wszystkie domowe roboty RoboJet są hybrydowe. Oznacza to, że potrafią odkurzać i mopować jednocześnie. Do Was należy wybór, z której opcji skorzystasz. 

Ważne, by zwrócić również uwagę na rodzaj nawigacji. Trzema najpopularniejszymi sposobami są żyroskop, kamera i laser.

Żyroskop to przestarzała technologia. Co prawda pozwala określić robotowi pokonaną trasę, dzięki czemu nie będzie wracał do miejsc, które już odkurzył. Rodzaje robotów wyposażonych w żyroskop nie są jednak równie precyzyjne co urządzenia posiadające kamerę, czy laser.

Urządzenia, wyposażone w kamerę są niższe, ale najlepiej działają przy bardzo dobrym oświetleniu. W słabo oświetlonych miejscach mogą mieć utrudnione zadanie. Natomiast urządzenia posiadające laser świetnie poradzą sobie nawet w całkowitej ciemności. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat nawigacji, zajrzyjcie tutaj.

Bardzo ważne są też tryby pracy, które można wybrać w aplikacji mobilnej. To one decydują o tym jak zaawansowane i dostosowane do Waszych potrzeb będzie sprzątanie. To między innymi moc pracy, którą możemy zmieniać w zależności od naszej aktualnej potrzeby. Przypuśćmy, że przyszli do Was znajomi. W takiej sytuacji dobrze jest włączyć robota w mniej intensywnym trybie tak, żeby nie przeszkadzał w rozmowach. Z kolei, gdy nie ma Was w domu, albo robicie czegoś, przy czym lekko głośniejszy dźwięk nie przeszkadza, dobrze włączyć mocniejszy tryb, żeby dokładniej posprzątać.

Harmonogram sprzątania poszczególnych pokoi lub stref. Nie oszukujmy się. Wiadomo, że kuchnia i przedpokój zasługują na częstsze sprzątanie niż sypialnia. Jeżeli jest to dla Was istotny aspekt, dobrze wybrać robota sprzątającego, który będzie pamiętał, kiedy ma posprzątać konkretne pomieszczenie. Opcja wirtualnej ściany jest tutaj bardzo pomocna. Umożliwia ona odgrodzenie zabawek dzieci, misek naszych pupili czy miejsca w pokoju, którego z jakiegoś powodu nie chcecie sprzątać. 

W robotach hybrydowych możemy wyróżnić dwa rodzaje pojemników na wodę: grawitacyjny oraz elektroniczny. W przypadku pojemników grawitacyjnych nie mamy wpływu na poziom nawilżenia mopowania. Pojemnik posiada otwór, przez który sączy się woda bez możliwości jej regulowania. Pojemnik elektroniczny umożliwia kontrolowanie poziomu nawilżenia. Dzięki temu jest to bezpieczna opcja dla posiadaczy delikatnych podłóg. Aktualnie wszystkie roboty RoboJet posiadają pojemniki elektroniczne.

Trzyszczotkowe roboty. Co to właściwie znaczy? Większość robotów posiada dwie szczotki główne i jedną szczotkę boczną. Jest to niestety niepraktyczne. Jedna szczotka boczna nie umożliwia tak skutecznego wymiatania nieczystości z rogów i wąskich miejscach jak dwie. Warto sprawdzić, czy robot sprzątający, który chcecie kupić, posiada dwie szczotki boczne.

Dwie szczotki boczne wygarniają nieczystości z obydwu stron jednocześnie, dzięki temu zwiększa się też jednorazowy obszar i efektywność sprzątania. To właśnie one wgarniają nieczystości pod robota. Dlatego w robotach sprzątających RoboJet są zaimplementowane dwie szczotki boczne. 

szczotka-boczna-robot-sprzatajacy

 

Robot sprzątający do domu - kilka porad

Dla nowych posiadaczy robotów sprzątających może to nie być oczywiste, ale mieszkanie trzeba przygotować pod sprzątanie podłóg. Spokojnie, jest to banalnie proste. 

Pamiętajcie, żeby usunąć z podłogi kable, ponieważ robot może je wciągnąć. Drodzy Rodzice, pamiętajcie, by zabrać z podłogi zabawki swoich dzieci. Dodatkowo jest to świetny sposób na wyrabianie nawyków sprzątania zabawek od najmłodszych lat. 

Zanim zdecydujecie się na robota sprzątającego, upewnijcie się, że da radę wjechać na progi w Waszych drzwiach. Roboty RoboJet poradzą sobie z progami do 2 cm. 

Jeżeli posiadacie dywany, pamiętajcie, że lepiej sprawdzi się odkurzacz z większą mocą ssąca. Istotne jest również to, by robot nie czyścił dywanów z długim włosiem. Niezależnie od marki, żaden robot sprzątający nie jest dedykowany do sprzątania dywanów z długim włosiem, jak np. sztuczna skóra. Włosy po prostu wkręcą się w szczotkę robota. Mało która firma o tym informuje. My natomiast wychodzimy naprzeciw i chcemy być z Wami transparentni

 Roboty sprzątające posiadają różne tryby pracy. Jeżeli zależy Wam na cichym odkurzaniu, można ustawić tryb pracy, w której głośność robota nie przekroczy 55 db. Gdy będzie potrzebne dokładniejsze sprzątanie, będziecie mogli ustawić mocniejszy tryb.

Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Rodzaje robotów sprzątających mamy za sobą!

 robot-sprzatajacy

 Przegląd wszystkich robotów sprzątających RoboJet

Każdy model robotów różni się od siebie. Żeby ułatwić Wam wybór Waszego nowego domownika, przedstawiamy kilka cech charakterystycznych:

RoboJet DUEL 3

Polecamy ten model dla osób małotechnicznych i starszych. Nie posiada on skomplikowanych technologii. Do odkurzacza dodawany jest pilot, dlatego nie trzeba używać aplikacji mobilnej. Jest bardzo prosty w obsłudze. Dodatkowo jest naprawdę niski, dlatego wjedzie pod praktycznie każdą szafkę czy łóżko. Jego moc ssąca to 1800 Pa, a głośność to zaledwie 55 db.

RoboJet FOCUS

Robot działa przy pomocy kamery. Trzeba pamiętać, że najlepiej będzie pracował w dzień. Posiada on 2500 Pa mocy ssącej, co pozwala na bardzo efektywne sprzątanie. Mimo dużej mocy głośność robota to tylko 55 db, co oznacza, że jest naprawdę cichy. Posiada funkcje wirtualnej ściany oraz możliwość wyznaczania stref sprzątania w aplikacji mobilnej.

nawigacja-robojet

RoboJet X-STYLE

Wyposażony w hybrydowy pojemnik na kurz i wodę. Pozwala to na jednoczesne odkurzanie i mopowanie. Dodatkowo robot mopuje ,,w jodełkę", co pozwala na dokładniejsze umycie podłogi. Tutaj możecie zobaczyć, jak to wygląda. Jego moc ssąca to 2500 Pa, a głośność 55 db. Wisienką na torcie jest jego bardzo modne matowe wykończenie. 

RoboJet X-ONE

Duży pojemnik na kurz oraz imponująca moc ssąca stanowią o tym, że ten robot jest idealnym wyborem dla posiadaczy zwierząt. Wyposażony jest w laser, dzięki czemu świetnie poradzi sobie w każdej domowej przestrzeni. Moc ssąca to 2500 Pa, a głośność 55 db. Ten model dodatkowo posiada możliwość zapisywania aż 10 map.  

Miłośników zwierząt domowych zapraszamy do tego artykułu.

RoboJet X-LEVEL

Absolutna innowacja! Robot wyposażony w lampę UV-C, która ma działanie wiruso-bakteriobójcze. Idealnie sprawdzi się do domu z małym dzieckiem, które ciągle bawi się na podłodze. Czysta, umyta podłoga, a do tego wysterylizowana! Jest to najsilniejszy robot RoboJet. Jego moc ssąca wynosi aż 3000 Pa. Głośność pracy robota, może wynosić do 65 Pa przy najsilniejszym trybie. Spokojnie, tryb pracy możecie zmienić w aplikacji mobilnej. Gdy chcecie, by robot pracował ciszej, bez problemu możecie to ustawić jednym kliknięciem.  

Jeżeli jesteście wzrokowcami, zajrzyjcie na naszą stronę. Znajdziecie tutaj tabele z porównaniem wszystkich dostępnych modeli robotów sprzątających RoboJet.

 

Już wiecie jaki robot sprzątający sprawdzi się w Waszych domach? :)

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień