Czym jest moc ssania odkurzacza?

Czym właściwie jest moc ssania? Czy to to samo co moc odkurzacza? Jak ją zmierzyć? Jaka moc odkurzacza będzie odpowiednia dla Ciebie? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Czym jest moc ssania odkurzacza?

Moc ssania to siła z jaką odkurzacz wciąga zabrudzenia z podłogi i przenosi je do pojemnika na kurz. Mierzymy ją w paskalach, czyli w Pa. Im wyższa siła ssania, tym większa moc zasysania zabrudzeń.

Moc ssania to nie to samo co moc odkurzacza. Moc odkurzacza podaje się w watach (W) i jest to moc silnika urządzenia. Dlatego moc podana w paskalach nie jest tym samym co moc podana w watach (Pa ≠ W)

Jeżeli zastanawiacie się nad kupieniem odkurzacza, najlepiej patrzeć na jego moc ssania (Pa).

 

robot odkurzający z dużą mocą ssania RoboJet X-Level Black

 

Jaka moc ssania robota sprzątającego?

Wiecie już, żeby przy zakupie zwrócić uwagę na moc ssania. W takim razie, jaka będzie odpowiednia? Tak naprawdę to zależy od tego, jakie macie potrzeby i jaki odkurzacz bezprzewodowy jest w kręgu waszych zainteresowań. 

Jeżeli Twoje mieszkanie nie jest duże, nie masz Dzieci, zwierząt ani dywanów, to nie musisz wybierać odkurzacza z największą mocą. Jeżeli jesteś Rodzicem, właścicielem długowłosego kota i masz dywan w każdym pokoju, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na moc ssania.

Na rynku istnieją roboty odkurzające z całym przekrojem mocy ssania. Zaczynają się od 1500 Pa do nawet 3000 Pa. Czy od razu musisz kupować robota odkurzającego, który ma 3000 Pa? Niekoniecznie. 

Jeżeli nie posiacie ww. Dzieci, zwierząt, dywanów - spokojnie wystarczy odkurzacz z mocą ssania ok. 2300 Pa. Jeżeli natomiast Wasze mieszkania są bardziej wymagające - zdecydowanie polecamy robota sprzątającego z mocą ssania ok. 3000 Pa. W końcu jak już sprzątać to porządnie! Dlatego dobrze sprawdzić, czy robot odkurzający ma funkcje wykrywania dywanów. Jeżeli chcecie poczytać więcej o dywanach, przygotowaliśmy już o tym artykuł.

Nie dajcie się nabrać producentom, którzy nie podają mocy ssania w paskalach. Częstą praktyką jest używanie takich sformułowań jak: ,,duża moc ssania", ,,odkurzacz z 10 razy większą mocą ssania", czy ,,największa moc ssania wśród robotów sprzątających". Jeżeli ktoś nie jest transparentny, to znaczy, że ma coś do ukrycia.

 

odkurzacz automatyczny z dużą mocą ssania na dywanie RoboJet X-Level

 

Jaka moc ssania odkurzacza pionowego?

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku robotów sprzątających. Jeżeli producent nie podaje jej w paskalach, to raczej ściemnia. W takim razie, jaka moc jest wystarczająca? Oczywiście tak samo to zależy od Waszych potrzeb. Jednak w przypadku odkurzaczy pionowych sytuacja wygląda trochę inaczej - ich moc powinna być zdecydowanie większa. My rekomendujemy odkurzacze pionowe, które mają ok. 20 000 Pa. Taka moc ssania poradzi sobie w każdych warunkach.

 

Który odkurzacz ma największą moc ssania?

Rynek odkurzaczy jest naprawdę szeroki. W tym artykule wyróżnimy robota odkurzającego RoboJet X-One 2. Posiada on moc ssania 3000 Pa. Dzięki temu klasyfikuje się naprawdę wysoko pośród konkurencji. Zwłaszcza jeżeli porównamy jego jakość wykonania do ceny. Poza dużą mocą ssania wyposażony jest on w lampę UV, która sterylizuje podłogi z bakterii i wirusów. W tym artykule możecie więcej o nim poczytać.

Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem odkurzacza pionowego, to zdecydowanie polecamy RoboJet Speed Up. Posiada on aż 20 000 Pa. Poza bardzo wysoką mocą ssącą odkurzacz pionowy jest wyposażony w baterię 2200 mAh Li-ion, co pozwala na sprzątnięcie nawet do 200 m² na jednym sprzątaniu.

 

Mamy nadzieję, że teraz będzie już pamiętać, by przy wyborze odkurzacza patrzeć na moc ssania wyrażaną w paskalach. Macie już jakiś odkurzacz na oku? Podzielcie sobie z nami swoimi wyborami!

 

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień