Ile zajmuje odkurzanie?

Ile czasu zajmuje odkurzanie?

Odkurzanie jest krótką, cykliczną i niepozorną czynnością, która każdego roku zabiera średnio 1 dzień z życia.

Statystyczny Polak

Statystyczny Polak pracuje 8 godzin dziennie, 8,5 godziny poświęca na sen, 1,5 godziny na jedzenie, ok. 1,5 godziny traci na stanie w korkach. Natomiast na czas wolny przypada ok. 4,5 godziny dziennie. Po prostym rozrachunku otrzymujemy 24 godziny. Gdzie natomiast pozostaje czas na zajęcie się domem i czas dla bliskimi?

Średnia długość pracy

Ustawowo i statystycznie Polacy pracują 8 godzin dziennie. Jednak wyniki badań pokazały, że Polska zalicza się do grupy państw, w których obywatele pracują najdłużej. Przyczyną tego jest fakt, że 1 osoba na 3 spędza w pracy nawet 10 - 12 godzin dziennie. Natomiast 55% Polaków przyznaje się do faktu, że „po wyjściu z pracy” w dalszym ciągu zajmuje się sprawami służbowymi.

 Czas wolny

Średnia długość czasu wolnego obywateli Europy  w ciągu doby wynosi od 4,5 do 6 godzin. Natomiast Polacy mają czasu wolnego średnio 4 godziny i 39 minut. Z czego najwięcej czasu wolnego mają mężczyźni powyżej 60 roku życia- aż 5 godzin. Natomiast najmniej mają kobiety między 25 a 44 rokiem życia, bowiem ich czas wolny wynosi już jedynie 3,5 godziny dziennie.

Z czego czas wolny jest rozumiany jako czas, który przeznacza się dla najbliższych, na życie towarzyskie, szeroki wachlarz rozrywek, rekreację, sporty, czy uprawianie hobby itp. Jednak po prostej kalkulacji okazuje się, że „doba jest za krótka” i sporą część wolnego czasu poświęca się niestety na obowiązki domowe.

Ile zajmuje sprzątanie?

Średnio „powierzchowne” sprzątanie 60m2 mieszkania zajmuję ok 1 godziny, ugotowanie obiadu od pół godziny w wzwyż itp. Po prostym rozrachunku czasu wolnego pozostaje już niewiele. Dlatego szybkie tempo życia i notoryczny brak czasu powoduję, że każda minuta staję się na wagę złota, a optymalizacja czasu staje się standardem XXI wieku.

Rozwiązania...

Stąd na rynku pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania technologiczne umożliwiające optymalizację czasu. Do tego typu urządzeń zalicza się robot odkurzacz RoboJet, który powstał po to, by wyręczyć Cię w odkurzaniu i zaoszczędzi Twój czas. Poniższe wyliczenie przedstawia jak dzięki odkurzaczowi automatycznemu RoboJet zyskasz 1 dzień życia w skali roku.

Proste wyliczenie

Zakładając, iż odkurzanie zajmuje średnio15min, odkurzasz dwa razy w tygodniu, to w skali roku odkurzanie zajmuje 1 dzień życia. Ten jeden dzień można by było spędzić na zajęciu, które pozwoli odprężyć się, oderwać od pracy i codziennych obowiązków. Zatem za każdym razem kiedy sięgniesz po tradycyjny odkurzacz pomyśl, że ten czas można wykorzystać inaczej.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień