Jak zrobić zapach do odkurzacza, żeby w domu pięknie pachniało?

Problem z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z odkurzacza jest dosyć powszechny i uciążliwy...

Problem z nieprzyjemnym zapachem wydobywającym się z odkurzacza jest dosyć powszechny i uciążliwy. W jaki sposób można zrobić zapach do odkurzacza, by w domu pięknie pachniało za każdym razem, gdy odkurzamy? Zapraszamy do lektury.

Jak zrobić odświeżacz powietrza domowym sposobem?

Metoda, którą zaprezentujemy, jest niezwykle prosta i szybka. Wystarczy skorzystać z olejków eterycznych, zapachowych, a nawet perfum lub innych kosmetyków, które długo zachowują swój zapach.

Wystarczy nasączyć olejkiem lub innym perfumami dowolny, mocno nasiąkliwy materiał – np. filc, karton, gąbkę, czy knot i umieścić go w naczyniu lub pojemniku. Możemy również wlać olejek bezpośrednio do pojemniczka lub ozdobnego słoiczka, który jedynie nieznacznie rozchylimy w taki sposób, by zapach mógł się powoli ulatniać.

Jak zrobić zapach do odkurzacza?

Metoda ta jest analogiczna, z tą różnicą, że zapach powinien być możliwie jak najmniejszych gabarytów. Tutaj doskonale sprawdzi się wspomniany karton lub filcowy arkusz, który nasączymy uprzednio olejkiem. Gdzie włożyć zapach do odkurzacza? Najlepiej położyć zapach bezpośrednio na filtrze w odkurzaczu. Zapach do odkurzacza bezworkowego warto wlać bezpośrednio do pojemnika z wodą. Należy pamiętać, że woda jest regularnie opróżniana, dlatego wystarczy wkropić wyłącznie kilka kropli olejku eterycznego lub perfum. Na rynku znajdziemy bogatą ofertę olejków zapachowych do odkurzaczy wodnych, dzięki czemu bez trudu dobierzemy zapach, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Wkłady zapachowe do odkurzacza

Jeśli nie wystarcza nam olejek zapachowy do odkurzacza, warto rozważyć zakup gotowych wkładów zapachowych. Są to dedykowane zapachy do odkurzacza, zarówno wodnego, jak i tradycyjnego.

Wkłady zapachowe do odkurzacza umieszcza się bezpośrednio w worku lub na filtrze. W przypadku odkurzaczy wodnych należy wkropić je do pojemnika z wodą lub również położyć bezpośrednio na filtrze.

Olejek zapachowy do odkurzacza a trwałość zapachu

Należy pamiętać, że olejki eteryczne do odkurzacza wymagają cyklicznego odnawiania. Z racji intensywnego przepływu powietrza przez konstrukcję urządzenia, zarówno dedykowane wkłady zapachowe, jak i własnoręcznie wykonane zapachy dosyć szybko ulegają wysuszeniu.

Średnio co 5 – 10 cykli odkurzania warto sprawdzić, czy wkład lub zapach są odpowiednio wilgotne. W przypadku zbytniego ich wysuszenia należy skropić je ponownie kilkoma kroplami olejku eterycznego.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień