Jakie produkty ułatwią życie seniorom? Praktyczne akcesoria dla osób starszych

Poniżej prezentujemy praktyczne akcesoria dla osób starszych....

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Nasze społeczeństwo coraz intensywniej się starzeje. Liczba emerytów wzrasta, a wraz z nią rosną potrzeby związane z obniżeniem się samodzielności osób starszych. Na szczęście na rynku możemy spotkać się z praktycznymi akcesoriami i gadżetami, które ułatwiają życie takim osobom. Poniżej prezentujemy praktyczne akcesoria dla osób starszych.

Akcesoria dla seniorów do codziennego użytku: siedzisko na wannę

Siedzisko na wannę to praktyczny sprzęt dla seniora, który zwiększy bezpieczeństwo oraz komfort podczas kąpieli. Dzięki siedzisku na wannę osoba starsza mająca problemy z mobilnością może bez przeszkód samodzielnie się umyć. Siedzisko na wannę dedykowane jest zwłaszcza osobom po operacjach oraz cierpiącym na urazy ośrodka ruchowego.

Transportowe akcesoria dla osób starszych: skuter elektryczny dla seniorów

Skuter to kolejne niezwykle przydatne, znacząco ułatwiające mobilność akcesorium dla seniorów. Skutery elektryczne z wygodnym siedziskiem umożliwiają osobom niedołężnym i mającym poważne problemy z ruchem na samodzielne poruszanie się w obrębie najbliższej okolicy. Taki sprzęt dla seniora może ułatwić podróż do kościoła, na pocztę, czy do najbliższej rodziny, a także okazuje się nieocenioną pomocą podczas robienia i transportowania zakupów.

Akcesoria dla osób starszych ułatwiające ich dozór: monitoring wizualny

Urządzenia do nadzoru wizualnego to sprzęt dla seniora, który poprawi komfort codziennej opieki nad osobami starszymi zarówno wynajętym opiekunkom, jak i najbliższym. Systemy monitoringu wizualnego składają się z kamery IP oraz dedykowanego oprogramowania, które umożliwia podglądanie sytuacji w domu dziadka lub babci. Takie produkty dla seniora pozwalają mieć oko na osobę starszą oraz umożliwią szybkie reagowanie w przypadku niespodziewanego wypadku.

Produkty dla seniora: telefony dla osoby starszej

Wiele starszych osób miewa problemy z coraz mniejszymi klawiszami lub nieczytelnymi ekranami w nowoczesnych smartfonach. By zapewnić seniorowi kontakt z rodziną oraz najbliższymi, warto wyposażyć go w specjalny telefon dedykowany osobom starszym. Taki sprzęt dla seniora zagwarantuje łatwy oraz bezproblemowy kontakt, który może być szczególnie istotny w przypadku nagłych i nieprzewidzianych sytuacji.

Akcesoria dla osób starszych: robot sprzątający

Sprzątanie u osób starszych to nierzadko poważne wyzwanie – zwłaszcza te czynności, które wymagają pochylonej postawy ciała oraz targania ciężkich urządzeń sprzątających. Z RoboJet problem ten przestanie istnieć. Odkurzacze automatyczne RoboJet to idealny sprzęt dla osób starszych, który po odpowiednim zaprogramowaniu samodzielnie sprząta oraz sterylizuje dywany, a także mopuje podłogi. Odkurzacze automatyczne RoboJet samodzielnie wyjeżdżają ze stacji dokującej oraz autonomicznie nawigują po mieszkaniu, omijając wszelkie przeszkody. Co więcej, emitują one minimalną ilość hałasu, przez co ich eksploatacja jest komfortowa oraz niezwykle wygodna. Jedyną czynnością, jaką musi wykonać senior, jest cykliczne opróżnianie pojemnika na zanieczyszczenia.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień