Automat do mycia okien i szyb – dowiedz się jak działa

Mycie okien to wciąż najbardziej nielubiana czynność. Aby wesprzeć nas w tym przykrym obowiązku, producenci oferują specjalne...

Mycie okien to wciąż najbardziej nielubiana czynność. Aby wesprzeć nas w tym przykrym obowiązku, producenci oferują specjalne ręczne myjki do okien, czy urządzenia parowe, które przyśpieszają oraz ułatwiają mycie okien. O wiele lepszym rozwiązaniem jest jednak automatyczna myjka do okien. Jest to specjalny automat do mycia szyb, który działa w sposób autonomiczny, a jego obsługa sprowadza się wyłącznie do przyczepienia i odczepienia sprzętu od tafli szkła. Jak wygląda takie automatyczne mycie okien?

Jak działa automatyczna myjka do okien?

Rynek oferuje nam kilka automatów do mycia okien, których konstrukcja oraz sposób działania są do siebie stosunkowo zbliżone. Jak dokładnie działa taki automat do mycia szyb? Wyjaśnimy funkcjonowanie zaawansowanych odkurzaczy do okien na przykładzie RoboJet Wiso. Urządzenie to jest niewielkie i spokojnie można je podnieść jedną ręką. Sprzęt przysysa się do powierzchni okna dzięki wysokowydajnemu silnikowi próżniowemu. Silnik ten pełni również inną ważną funkcję – wchłania wszelkie zabrudzenia stałe z powierzchni okna. Zabrudzenia usuwane są za pomocą zespołu rotujących dysków wyposażonych w chłonne ściereczki z mikrofibry, które czyszczą oraz polerują okna. Automatyczna myjka do okien może czyścić okna na sucho, z pomocą czystej wody lub specjalnych detergentów. O brak zacieków dba specjalna guma ściągająca, a ruchoma głowica gwarantuje dokładne mycie okien w pobliżu ich krawędzi.

Automatyczne mycie okien rozpoczyna się od przytwierdzenia robota do szyby oraz włączenia zasilania. Urządzenie automatycznie przyssie się do powierzchni i rozpocznie automatyczne nawigowanie po brudnym oknie za pomocą jednego z wielu zaprogramowanych trybów. Niektórymi robotami – takimi jak RoboJet Wiso – można sterować również zdalnie za pomocą aplikacji w smartfonie. Automatyczna myjka do okien metodycznie sprząta powierzchnię szyby i nawiguje po niej za pomocą zestawu czujników. Robot pozwala na sprzątanie przeszkleń o nieograniczonej powierzchni, wykrywa krawędzie oraz nie powraca do wyczyszczonych już miejsc.

W przypadku wyczerpania akumulatora automatycznej myjki do szyb robot przerywa działanie i sygnalizuje rozładowanie. Urządzenie pozostaje w takiej alarmowej pozycji jeszcze minimum 20 minut, dając użytkownikowi czas na zdjęcie sprzętu z okna i podłączenie do stacji ładującej – jest to tak zwane zasilanie awaryjne (UPS). Dodatkowo automatyczna myjka do okien wyposażana jest w specjalną przyssawkę połączoną z korpusem urządzenia, która chroni sprzęt przed przypadkowym odklejeniem się od szyby podczas czyszczenia przeszkleń zewnętrznych. Dzięki temu użytkownik nie musi obawiać się, że robot zostanie zdmuchnięty podmuchem wiatru lub odklei się po wyczerpaniu akumulatora.

Na jakie aspekty pracy automatycznej myjki do okien zwracać uwagę?

Decydując się na zakup automatycznej myjki do szyb, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej kulturę pracy oraz funkcjonalność. Na te cechy składają się m.in.: moc silnika próżniowego, ilość generowanych decybeli, skuteczność dysków czyszczących, ilość trybów, szybkość mycia, a także dodatkowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo urządzenia do czyszczenia okien – takie jak np. zasilanie awaryjne UPS, czy linka mocująca z przyssawką.

RoboJet Wiso może pochwalić się silnikiem o mocy 75 W, cichą pracą, podczas której urządzenie generuje maksymalnie 60 dB hałasu, efektywnością sprzątania na poziomie 2 min/m2 oraz prędkością sprzątania wynoszącą 10 cm/s.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień