Co to jest mop elektryczny?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne z roku na rok czynią sprzątanie coraz łatwiejszym, szybszym i wygodniejszym. Jednym z takich rozwiązań jest mop elektryczny. Czym jest elektryczny mop myjący?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne z roku na rok czynią sprzątanie coraz łatwiejszym, szybszym i wygodniejszym. Jednym z takich rozwiązań jest mop elektryczny. Czym jest elektryczny mop myjący?

Czym jest mop elektryczny?

Mop elektryczny do paneli i podłóg to urządzenie, które dzięki wydajnemu silnikowi elektrycznemu i obrotowym głowicom wyposażonym w ściereczki z mikrofibry, umożliwia sprawne czyszczenie powierzchni płaskich ze wszelkich zabrudzeń. Elektryczne mopy do mycia podłóg skutecznie czyszczą nawet uciążliwe zabrudzenia bez konieczności szorowania, co jest szczególnie korzystne w przypadku miękkich podłóg podatnych na zarysowania. Elektryczny mop bez problemu poradzi sobie z parkietami, podłogami laminowanymi, kamieniem, linoleum, PCV, korkiem, a także olejowanymi lub woskowanymi parkietami.

Elektryczny mop myjący RoboJet Twist wyposażony jest w duży pojemnik na wodę oraz spryskiwacz, które pozwalają dozować płyn podczas mycia bez konieczności schylania się czy przerywania czyszczenia powierzchni. Mop pozwala również używać specjalnych płynów do mycia podłóg i jest w stanie czyścić na sucho, myć na mokro, polerować oraz woskować powierzchnie. Dzięki dozowaniu płynu za pomocą spryskiwacza podłoga może być sucha w zaledwie kilka minut.

Po użyciu mop elektryczny wystarczy podłączyć do ładowania. Wystarczy kilka godzin, by urządzenie w pełni naładowało swój akumulator i było ponownie gotowe do pracy. Należy również pamiętać, by po zakończonym czyszczeniu zdjąć mopy z obrotowych głowic i wyprać je w pralce.

Mop elektryczny bezprzewodowy a przewodowy – poczuj różnicę

Na rynku spotkać można kilka elektrycznych mopów przewodowych, które pozwalają na mycie i czyszczenie podłóg w zasięgu kabla. Jest to nieco archaiczne i niekomfortowe rozwiązanie, które ogranicza mobilność urządzenia, skazując użytkownika na konieczność podłączania się do kolejnych gniazdek elektrycznych w domu. Powoduje to, że czas czyszczenia podłóg znacząco się wydłuża, utrudniając skuteczne mycie, woskowanie czy polerowanie powierzchni.

Obecnie nowoczesne mopy do mycia podłóg to całkowicie bezprzewodowe urządzenia wyposażone w wydajne akumulatory oraz energooszczędne silniki elektryczne. Mop elektryczny bezprzewodowy pozwala sprawnie czyścić podłogi i schody niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej, zapewniając odpowiednio długi czas pracy na jednym cyklu ładowania akumulatora. Przykładowo RoboJet Wiso, jako jeden z najdłużej działających mopów na rynku, jest w stanie zagwarantować czas pracy do 55 minut, generując przy tym zaledwie 55 dB hałasu. Dzięki szybkoobrotowym głowicom czyszczącym wystarczą zaledwie 3 ruchy mopem, aby umyć 1 m2 powierzchni. Niemożliwe jest uzyskanie tak dużej wydajności, używając tradycyjnych mopów do mycia podłóg.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień