Głośność robotów sprzątających

Zdecydowanie ma znaczenie i to bardzo duże. Poziom natężenia dźwięku mierzymy w decybelach (dB). Długotrwałe przebywanie w hałasie o natężeniu wyższym niż 70 dB powoduje długotrwałe uszkodzenia słuchu. Tradycyjne odkurzacze potrafią mieć nawet więcej ;) A co z robotami sprzątającymi?

Zdecydowanie ma znaczenie i to bardzo duże. Poziom natężenia dźwięku mierzymy w decybelach (dB). Długotrwałe przebywanie w hałasie o natężeniu wyższym niż 70 dB powoduje długotrwałe uszkodzenia słuchu. Tradycyjne odkurzacze potrafią mieć nawet więcej ;) A co z robotami sprzątającymi? 

 

> Czy roboty sprzątające są głośne?

> Skala natężenia dźwięku

> Czy głośność dźwięków ma znaczenie? 

 

robojet-focus

 

Czy roboty sprzątające są głośne?

To zależy od konkretnej firmy robotów sprzątających. Niektóre firmy oferują urządzenia, które przekraczają 70 dB! Jest to bardzo niebezpieczne dla naszego słuchu. Jest to też szalenie irytujące. Dlatego tak istotne jest zwrócenie uwagi na poziom dźwięku w robotach sprzątających. 

Roboty sprzątające RoboJet oferują urządzenia, które w standardowym trybie pracy nie przekraczają 55 dB. Oznacza to, że są one bezpieczne dla naszego słuchu i bardziej komfortowe...... 

Roboty sprzątające można włączyć zdalnie w aplikacji mobilnej, gdy nie ma nas w domu. To oznacza, że możemy mieć czystą podłogę, nie słysząc żadnych dźwięków. 

Dodatkowo roboty RoboJet są hybrydowe, czyli odkurzają i mopują jednocześnie. Oznacza to dwa razy szybsze sprzątanie.

 

Skala natężenia dźwięku

Żebyście mieli świadomość, jak klasyfikuje się natężenie hałasu w różnych sytuacjach, zrobiliśmy dla Was krótkie zestawienie.

Szept to 10 dB, rozmowa 45 dB, wnętrze głośnej restauracji 70 dB, a klakson samochodu 85 dB.

Szmery w domu, czy biurze to 50-55 dB. Zastanówcie się, czy chcecie przekraczać tę wartość. W końcu chyba nam wszystkim zależy na odpoczynku po ciężkim dniu w pracy, hałasu w głośnym sklepie, czy komunikacji ;) Dom to przecież miejsce wypoczynku i resetu. Jeżeli macie Dzieci, to tym bardziej cisza jest na wagę złota.

 

robojet-glosnosc

 

Czy głośność dźwięków ma znaczenie? 

Długotrwałe przebywanie w hałasie o natężeniu wyższym niż 70 dB powoduje długotrwałe uszkodzenie słuchu. Niezależnie od tego, jak duże macie mieszkanie, odkurzanie pewnie zajmuje Wam kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Poza tym, że wysoki dźwięk potrafi być niesamowicie irytujący, to dodatkowo jest bardzo niebezpieczny.

Wysoki dźwięk może spowodować bóle głowy, zaburzenia równowagi, szum w uszach, upośledzenie funkcji poznawczych, a nawet chroniczne zmęczenie. Sami widzicie, jak wysoki poziom hałasu jest niebezpieczny i jak istotna jest ochrona słuchu.

Poza tym sami powiedźcie, lubicie, gdy odkurzacz zagłusza wszystko dookoła? Gdy nie słychać co ktoś do nas mówi. Nawet w tym samym pokoju! Jak nie słychać puszczonej muzyki czy serialu, który leci w tle. Albo, gdy odkurzacz zagłusza dzwoniący domofon, którym dzwoni kurier z naszą ważną przesyłką. O losie nikt tego nie lubi! Z robotami RoboJet bez problemu można oglądać ulubiony serial ;)

Oczywiście nie unikniemy przebywania w hałasie. Takie mamy czasy. Jednak możemy starać się zmniejszyć poziom hałasu w naszym życiu. Właśnie dlatego zwróćcie uwagę na poziom decybeli przy zakupie robota sprzątającego. Robot sprzątający służy przecież zwiększenia komfortu. Głośne urządzenia go odbierają. 

 

 

 

 

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień