Masz w domu raczkujące dziecko? Zadbaj o bezpieczeństwo i czystość podłóg oraz dywanów z RoboJet

Raczkowanie to podstawowy etap rozwoju, który przypada między 8. a 10. miesiącem życia dziecka. Wielu rodziców obawia się nadejścia tego okresu, ponieważ oznacza on znaczne zmiany...

8. – 11. miesiąc życia dziecka to prawdziwy przełom zarówno dla szkraba, jak i jego rodziców. Maluch w tym czasie porzuca pełzanie i z nową werwą przerzuca się na raczkowanie, a chwilę potem zaczyna już chodzić. Rodzice powinni przygotować się na ten etap rozwoju malucha i zadbać o bezpieczeństwo oraz higienę dziecka.

Jak nauczyć dziecko raczkować?

Wedle różnych źródeł, niemowlę zaczyna raczkować między 6./8. a 10. miesiącem życia. W tym okresie dzieciom na tyle wzmacniają się mięśnie rąk, grzbietu i brzucha, że są w stanie na czworaka eksplorować i poznawać najbliższe otoczenie.

Raczkowanie daje dziecku mnóstwo frajdy i przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju. Rodzice powinni umożliwić i zachęcać niemowlę do raczkowania, a także stworzyć warunki, które pozwolą bezpiecznie smakować (dosłownie) otaczający je świat.

Jak nauczyć dziecko raczkować? Nauka raczkowania polega wyłącznie na odrobinie zachęty ze strony rodziców. Jeśli maluch samoczynnie nie zacznie raczkować, wówczas warto zmotywować go m.in. przez:

  • - ustawianie w odpowiedniej odległości na podłodze lub dywanie jego ulubionych zabawek;
  • - pokazywanie dziecku przedmiotów znajdujących się w niedalekiej odległości;
  • - bawiąc się z dzieckiem zwiększać dystans.

Stosując takie zabiegi, nie obejrzymy się, kiedy dziecko zaczynie raczkować.

Poznawać nieznane w bezpieczny sposób

Rodzice muszą zabezpieczyć mieszkanie przed raczkującym dzieckiem. Wszelkie niebezpieczne i małe przedmioty zagrażające dziecku należy umieścić poza jego zasięgiem. Poza tym należy zabezpieczyć schody, gniazdka elektryczne, szuflady, zwisające kable, firany i obrusy. Warto również nieco przeorganizować meble w mieszkaniu w taki sposób, by zapewnić dziecku odpowiednio dużą i bezpieczną przestrzeń do raczkowania.

Kiedy dziecko raczkuje, mama lub tata powinni mieć je nieustannie na oku. Wychodząc – nawet na chwilę – z pomieszczenia, warto umieścić dziecko do kojca lub łóżeczka.

RoboJet – najlepszy przyjaciel raczkującego malucha

Każdy z rodziców wie, jak trudno sprzątnąć mieszkanie w obecności dziecka. Maluch pochłania mnóstwo czasu i jednocześnie wymaga higienicznie czystej podłogi i dywanu. Jak sprzątać, kiedy dziecko raczkuje?

Najlepiej w tym celu użyć przyjaznego maluchom robota sprzątającego RoboJet, który cicho i sprawnie odkurzy dywany i podłogi, wymopuje podłogi na mokro, a także wysterylizuje powierzchnie płaskie. Dzięki temu rodzice zyskają więcej czasu na zabawę ze szkrabem i jednocześnie zapewnią mu świetne warunki do eksploracji.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień