Ekologiczne sprzątanie domu - co to oznacza w praktyce?

Mleczka do ceramiki i glazury, płyny do kuchenek i płyt indukcyjnych, płyny do mycia okien i luster, proszki do prania, czy...

Mleczka do ceramiki i glazury, płyny do kuchenek i płyt indukcyjnych, płyny do mycia okien i luster,  proszki do prania, czy płyny dezynfekujące do toalet – każdy dom po brzegi wypełniony jest najróżniejszymi, nieekologicznymi i na pewno niezdrowymi chemikaliami. Czy domowy skład chemii użytkowej można zamienić na coś bardziej eko? Jak najbardziej. W tym artykule prezentujemy skuteczną strategię na to, by standardowe sprzątanie zamienić na eko sprzątanie.

Ekologiczne sprzątanie, czyli jakie?

Sprzątanie ekologiczne to zbiór czynności służących czyszczeniu i porządkowaniu domów i mieszkań, które zakłada minimalną ilość szkodliwych zdrowiu i środowisku substancji chemicznych. Eko sprzątanie to również dbanie o to, by czynności sprzątające były realizowane przy jak najmniejszym zużyciu energii elektrycznej oraz innych mediów, takich jak np. woda.

Ekologiczne sprzątanie w domu to idealne rozwiązanie dla alergików, osób, które lubią oszczędzać, a także wszystkich tych, którzy pragną sprzątać swój dom bez udziału szkodliwych dla zdrowia i środowiska detergentów.

Ekologiczne sprzątanie – przepisy na środki czystości

Ekologiczne czyszczenie domu może być kompleksowo przeprowadzane dzięki kilku powszechnym substancjom, są nimi: soda oczyszczona, cytryna, sól, ocet oraz opcjonalne olejki eteryczne.

Ekologiczne sprzątanie – przepisy: środek ogólnoczyszczący

Środek ogólnoczyszczący, który doskonale sprawdzi się jako nieoceniona pomoc podczas eko sprzątania, składa się z:

- 0,5 szklanki białego octu,

- 0,5 szklanki ekstraktu z dowolnego olejku zapachowego,

- 2 szklanek gorącej wody.

Tak przygotowaną mieszankę należy wlać do butelki ze spryskiwaczem. Środkiem tym efektywnie możemy czyścić wszelkie zabrudzenia na blatach, kuchniach, elementach metalowych i laminowanych i wielu innych miejscach wymagających delikatnych środków czyszczących.

Ekologiczne sprzątanie – przepisy: Płyn do mycia naczyń

Stworzenie płynu do mycia naczyń będącego doskonałym środkiem wspierającym eko sprzątanie również jest bajecznie proste. Bo go sporządzić, wystarczy:

- sok z trzech cytryn lub analogiczna ilość kwasku cytrynowego,

- 1 szklanka białego octu,

- 1 szklanka soli (najlepiej drobnoziarnistej),

- 1,5 szklanki wody.

Wszystkie składniki należy gotować przez około 10 minut w garnku, a następnie wlać do szklanego naczynia.

Eko sprzątanie to nie tylko środki czyszczące

By ekologiczne czyszczenie domu było kompleksowe, warto wyposażyć się w ekologiczne urządzenie sprzątające, które dzięki swojej wysokiej wydajności zapewni możliwie zużycie energii elektrycznej przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej funkcjonalności.

Takim urządzeniem, które kompleksowo sprzątnie i wyczyści podłogi oraz dywany, wysterylizuje powierzchnie płaskie oraz umyje na mokro podłogi, są roboty odkurzające RoboJet. Dzięki niewielkim gabarytom i małemu silnikowi elektrycznemu, odkurzacze automatyczne RoboJet są wręcz stworzone do eko sprzątania.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień