Głośność robotów sprzątających. Sprawdź, na jaki sprzęt warto się zdecydować

Poziom głośności robota sprzątającego to jeden z ważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Sprawdziliśmy, dlaczego ilość decybeli generowanych przez urządzenia do sprzątania jest tak ważna i co zyskasz, gdy wybierzesz cichego robota sprzątającego.

Poziom głośności robota sprzątającego to jeden z ważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu. Sprawdziliśmy, dlaczego ilość decybeli generowanych przez urządzenia do sprzątania jest tak ważna i co zyskasz, gdy wybierzesz cichego robota sprzątającego.

Poziom hałasu ma większe znaczenie niż myślisz

Dźwięki przyjazne dla człowieka to np. szum liści podczas łagodnego wiatru (10 dB.) Poziom głośności szeptu oscyluje w granicach 20 dB. Dźwięki znośne, np. szmery w pomieszczeniach biurowych to ok. 50 dB. Do takich odgłosów możemy się przyzwyczaić i po pewnym czasie przestajemy zwracać na nie jakąkolwiek uwagę. Jednak, gdy wokół zaczyna być zbyt głośno, to odbija się to niekorzystnie na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Nieustanne przebywanie wśród hałasu, którego poziom głośności przekracza 70 dB, może nieść wiele negatywnych konsekwencji. Zbyt głośne dźwięki to większy poziom stresu, a także wyższe ciśnienie krwi. 

Cichy robot sprzątający RoboJet

Wszelkie sprzęty, które mamy w domach, generują pewien hałas. Przyjmuje się, że lodówka emituje dźwięki w granicach 45 dB, choć starsze modele mogą pracować o wiele głośniej. Najgłośniejsze są miksery kuchenne (ok. 75 dB). Co ciekawe, w głośności pracy potrafią im dorównać również roboty sprzątające. 

Czy wszystkie roboty sprzątające są głośne?

Producenci przeważnie nie eksponują informacji dotyczących głośności robotów sprzątających. Niektóre z modeli emitują bowiem dźwięki przekraczające 70 dB! Głośność w tych granicach uniemożliwia swobodne prowadzenie rozmów i jest bardzo uciążliwa. Średni czas pracy robota sprzątającego to ok. 60 min. Natomiast czas pracy miksera kuchennego to zaledwie 2-3 min. Możemy poczekać z rozmową 2 min, ale kto z nas chciałby czekać aż godzinę? Tak głośny robot sprzątający może sprzątać jedynie wtedy, kiedy jesteśmy poza domem. Na szczęście nie wszystkie roboty są tak głośne, a wręcz wyjątkowo ciche, np. głośność robotów sprzątających RoboJet nie przekracza 55 dB. To niewiele więcej niż rozmowa prowadzona pomiędzy dwiema osobami. Gdy wracasz do domu po całym dniu pracy, marzysz tylko o jednym – pragniesz w ciszy wypić filiżankę ulubionej herbaty. Przy robotach RoboJet jest to realny scenariusz.

Otrzymujesz 10% zniżki na zakup dowolnego robota sprzątającego RoboJet!

KOD RABATOWYMS21 wpisz podczas zakupu na www.robojet.pl

Głośność robotów sprzątających RoboJet

Dlaczego warto wybrać cichego robota sprzątającego?

Im ciszej pracują urządzenia RTV i AGD znajdujące się w Twoim domu, tym bardziej komfortowo możesz poczuć się we własnych czterech ścianach. Co ważne, szczególnie wyczulone na hałaśliwe dźwięki są zarówno małe dzieci, jak i zwierzęta. Dlatego głośność robotów sprzątających RoboJet to tylko 55 dB. Urządzenia są ciche a przy tym mają bardzo wysoką moc ssania na poziomie 2500 PA (np. RoboJet X-ONE oraz RoboJet X-STYLE), która pozwala skutecznie usunąć nawet trwałe i uporczywe zabrudzenia. Hybrydowy RoboJet 2w1 w tym samym czasie odkurzy i umyje podłogi w Twoim domu. Zapewniając krótszy czas sprzątania i mniejszy poziom głośności niż w przypadku dwóch oddzielnych robotów sprzątających. 

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień