Historia odkurzacza

Historia zatacza koło? W ubiegłym wieku odkurzacz mogli mieć tylko wybrani...

Historia zatacza koło? W ubiegłym wieku odkurzacz mogli mieć tylko wybrani. Tak samo jak jeszcze kilka lat temu nie wszyscy mogli sobie pozwolić na robota odkurzacz. Dziś to się zmieniło...

KIEDY POWSTAŁ ODKURZACZ? 

Odkurzacz elektryczny wynalazł Brytyjczyk, Hubert Booth w 1901 roku. Testując swój pomysł wynalazca przyłożył usta do fotela i wykonał wdech. Eksperyment omal nie skończył się jego uduszeniem, ale w ten o to sposób Booth wynalazł jeden z największych odkryć technologicznych, bez którego ludzie sobie nie wyobrażają dziś życia.

ODKURZACZ DO WYNAJĘCIA

Wynalazek Bootha został opatentowany w Wielkiej Brytanii. Jednak początkowo odkurzacze były jedynie wynajmowane na zlecenie klienta. Powód? Urządzenia były tak duże, że były ciągnięte przez konie. Odkurzacz stał przed domem klienta, a przez długie węże był zasysany kurz. Z tego powodu odkurzacz prawdopodobnie nie zdobył jednak popularności.

ODKURZACZ DOSTĘPNY W SPRZEDAŻY

Więcej szczęścia miał Amerykanin James Murray Spangler, który w 1906 roku skonstruował pierwszy przenośny odkurzacz. Urządzenie składało się z wentylatora elektrycznego, pudełka i poszewki od poduszki. Wynalazca opatentował swój wynalazek 1908 i tym samym jako pierwszy wprowadził odkurzacze na rynek. Następnie jego patent wykupił jego kuzyn William Hoover, który wprowadził odkurzacze do sprzedaży komiwojażerskiej połączonej z prezentacją produktu w domach. Tym samym rozpowszechnił wynalazek w USA.

ODKURZACZ JAKO PRODUKT LUKSUSOWY

Przez lata odkurzacze były produktem luksusowym i drogim. Dopiero po II Wojnie Światowej ich cena została obniżana i tym samym urządzenia stały się powszechnie używanym sprzętem gospodarstwa domowego.

ODKURZACZ PO 100 LATACH 

Dziś odkurzacze są podstawowym wyposażeniem niemalże każdego gospodarstwa domowego. Rynek oferuje odkurzacze ręczne już od kilkudziesięciu złotych, do odkurzaczy po prawie 10 tysięcy złotych. Przekrój jest tak duży, że ciężko się zdecydować jaki odkurzacz wybrać. Dlatego należy sobie uzmysłowić prostą jednak bardzo ważną rzecz. Mianowicie, że odkurzacz służy do sprzątania i każdy odkurzacz spełni tą funkcję. Jednak nie każdy odkurzacz zrobi to za Ciebie. Dlatego roboty odkurzacze cieszą się coraz większą popularnością.

ROBOT ODKURZACZ

Roboty odkurzacze w gospodarstwach domowych pojawiły się kilkanaście lat temu. Wtedy urządzenia były traktowane jako drogi gadżet, ponieważ kosztowały kilka tysięcy złotych, a kształtem przypominały raczej spodek UFO. Dziś historia zatacza koło. Niegdyś drogi wynalazek staje się powoli podstawowym wyposażeniem każdego domu, dzięki takim firmom jak my – RoboJet, oferujących urządzenia w korzystnej cenie (potwierdzone licznymi testami).

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień