Jak dobrze wybrać odkurzacz?

Jak kupić dobry odkurzacz w 2019 roku? To pytanie spędza sen z powiek zdecydowanej większości osób, które obecnie poszukują dobrego i sprawdzonego odkurzacza do mieszkania lub domu...

Jak kupić dobry odkurzacz w 2019 roku? To pytanie spędza sen z powiek zdecydowanej większości osób, które obecnie poszukują dobrego i sprawdzonego odkurzacza do mieszkania lub domu. Ogromna ilość modeli, różnorodność konstrukcyjna czy skomplikowane parametry nie ułatwiają doboru. Należy jednak pamiętać, że komfort, wygoda i skuteczność sprzątania powierzchni płaskich w domu zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju wybranego odkurzacza. Najlepiej jeszcze, aby to był tani i dobry odkurzacz. Zapraszamy do przeczytania naszego rankingu odkurzaczy 2019, aby dokonać najlepszego z możliwych wyboru.

Odkurzacze dużej mocy – moc a skuteczność odkurzania?

Co roku moc odkurzaczy dostępnych w zakupie zmniejsza się. Powodem są coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia w zużywaniu energii elektrycznej nakładane przez Unię Europejską. Teoretycznie odkurzacze o dużej mocy powinny odkurzać dywany i podłogi efektywniej. W praktyce jednak duża moc nie zawsze idzie w parze z możliwościami odkurzaczy, bowiem o wiele ważniejsza jest moc ssąca na wyjściu układu ssącego niż moc samej jednostki elektrycznej. W związku z tym zbliżoną – a nawet i lepszą – skutecznością odkurzania odznaczają się małe odkurzacze bezprzewodowe, które ze względu na brak skomplikowanego układu ssącego na wyjściu dysponują odpowiednio dużą mocą ssącą. Co więcej, mimo tego, że odkurzacz automatyczny dysponuje małą mocą ssącą, to sprzątając z dużą częstotliwością (np. raz dziennie), zapewnia o wiele większą skuteczność w pozbywaniu się zanieczyszczeń względem tradycyjnych odkurzaczy.

Odkurzacz – lekki i cichy

Dla wielu osób kluczowym parametrem jest ilość generowanych decybeli podczas sprzątania oraz komfort obsługi odkurzacza. Dlatego też coraz częściej przedkładamy parametry techniczne nad wygodę obsługi odkurzacza.

Na rynku wciąż królują małe odkurzacze workowe, a także spopularyzowane odkurzacze wodne. Niemniej, nie zapewniają one tak wysokiego komfortu eksploatacji, jak automatyczny odkurzacz bezprzewodowy. Przykładem innowacyjnego robota sprzątającego może być 3. generacja odkurzaczy RoboJet Duel. 

RoboJet Duel 3 to najcichszy odkurzacz bezworkowy, który generuje zaledwie 55 dB hałasu – dla porównania odkurzacze podczas pracy emitują dźwięk o natężeniu między 70 a 80 dB. Ze względu na możliwości kompleksowego sprzątania na sucho i na mokro, robot sprzątający RoboJet Duel 3 to dobry odkurzacz do paneli, wykładzin, płytek, a także dywanów z krótkim i średnim włosiem.

Coraz częściej zwracamy uwagę na skuteczne filtrowanie kurzu

Wybierając odkurzacz do mieszkania, warto przede wszystkim postawić na urządzenie, które wyposażone będzie w odpowiedniej klasy filtr HEPA. Dzięki niemu wszelkie drobinki kurzu, które będą wsysane do specjalnego pojemnika na kurz, nie wzbiją się ponownie w powietrze, a tym samym nie będą powodować reakcji alergicznych. Obecnie niezwykle popularne są odkurzacze z filtrem HEPA 13 lub lepszym. Na uwagę zasługują także nowoczesne systemy filtracyjne, takie jak zastosowany w odkurzaczu RoboJet Duel 3 system potrójnej filtracji zbierający aż 99,95% drobin o wielkości 0m3 mikrona.

Poszukując odkurzacza dla alergików, również warto zwrócić uwagę na odkurzacze automatyczne, które są w stanie odkurzać w sposób autonomiczny, czyli bez udziału domowników. W ten sposób można całkowicie wyeliminować reakcje alergiczne pojawiające się podczas odkurzania podłóg i dywanów.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień