Jak myć okna bez smug? - 5 praktycznych porad eksperta

Wiosenne i letnie mycie okien to koszmar niejednej pani i niejednego pana domu...

Wiosenne i letnie mycie okien to koszmar niejednej pani i niejednego pana domu. Mimo wkładania w to sporej ilości pracy nie mamy gwarancji, że myte okna będą pozbawione smug i zacieków. Jak myć okna, by zapewnić im pierwszorzędny blask? Poniżej prezentujemy 5 praktycznych porad na mycie okien bez smug.

Jak myć okna? Na pewno nie w pełnym słońcu

Mycie okien w czasie intensywnego natężenia światła słonecznego oraz w wysokiej temperaturze to nie najlepszy pomysł. Do mycia okien potrzebna jest odpowiednio niska temperatura oraz niewielkie nasłonecznienie. Dlaczego? Powody są banalne. Przede wszystkim mocno oświetlona szyba, która osiągnie wysoką temperaturę, uniemożliwi sprawne wyczyszczenie środków czyszczących, które będą przedwcześnie wysychać i pozostawiać smugi oraz zacieki. Poza tym mycie okien w słońcu sprawi, że trudniej będzie nam dostrzec smugi, stąd też mycie okien bez smug od południa do godzin popołudniowych może okazać się karkołomnym zadaniem.

Jak umyć okna? Najlepiej zgodnie z planem

Przed podjęciem się mycia okien warto opracować pewien plan działania. Dzięki niemu łatwiej będzie nam przebrnąć przez mycie szyb. Początkowo mycie okien powinno opierać się na dokładnym wyszorowaniu ram, na których zwykle osadza się najwięcej kurzu i zanieczyszczeń. Najlepiej umyć je ciepłą wodą z niewielką ilością płynu do naczyń. Jeśli okno jest wybitnie ubrudzone, na godzinę przed myciem okien można posmarować je olejem, który ułatwi późniejsze czyszczenie. Po myciu ram należy wyczyścić zewnętrzne i wewnętrzne parapety. Dopiero po takich zabiegach można podejść do mycia szyb.

Czym myć okna?

Mycie okien wodą to nie najlepszy pomysł. Twarda woda pozostawi kamienny, trudny do usunięcia osad. O wiele lepszym rozwiązaniem w przypadku mało zabrudzonych szyb będzie czyszczenie ich wodą zdemineralizowaną. Niemniej, najpopularniejszym rozwiązaniem jest mycie okien octem. Bez wątpienia wszelkiej maści octy, są najlepsze do mycia okien. Wystarczy wlać ocet do spryskiwacza oraz dodać nieco wody – najlepiej zdemineralizowanej – w proporcjach 4 jednostki octu na 1 jednostkę wody. Taka mikstura zapewni nam skuteczność równą zaawansowanym środkom do czyszczenia.

Mycie okien – sposoby i akcesoria

By ułatwić sobie mycie szyb, warto skorzystać z kilku dodatkowych akcesoriów. Jednym z nich są ściereczki z mikrofibry, które wydajnie usuwają kurz z okien oraz wycierają szyby bez pozostawiania smug. Przydać się może także gumowa ściągaczka do wody, która pozwoli szybko usunąć nadmiar płynu lub mikstury z octem z powierzchni szyby.

Mycie okien robotem RoboJet Wiso – szybko i efektywnie

Z reguły nie lubimy mycia okien. Dlatego też warto pomyśleć nad oddelegowaniem tej przykrej czynności automatycznemu robotowi do mycia okien, takiemu jak RoboJet Wiso. Urządzenie kompleksowo i w pełni automatycznie wyczyści na mokro i wypoleruje nawet najbardziej zabrudzone okna – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Rola użytkownika w obsłudze urządzenia sprowadza się wyłącznie do jego przytwierdzenia do szyby oraz ściągnięcia go z niej po wyczyszczeniu okna. Warto pomyśleć o takiej nieocenionej pomocy, zwłaszcza gdy mamy dużo okien do czyszczenia.

Robot do mycia okien RoboJet Wiso wyposażony jest w próżniowy silnik, który zapewni solidne przytwierdzenie urządzenia do szyby bez obawy o jego odpadnięcie, a także wygeneruje odpowiednio duże podciśnienie i moc, które zagwarantują szybkie i wydajne czyszczenie okien i przeszkleń o dowolnych rozmiarach. Ruchoma głowica z obrotowymi dyskami ze ściereczkami z mikrofibry zagwarantuje połysk, o jakim nie śniłaś (śniłeś).

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień