Jak myć podłogę z paneli? - 5 rad, które mogą Ci się przydać

By domowa podłoga była czysta i pachnąca, powinniśmy odpowiednio przygotować się do jej mycia...

By domowa podłoga była czysta i pachnąca, powinniśmy odpowiednio przygotować się do jej mycia. Samo wiadro z wodą i zwykły mop mogą okazać się niewystarczające. W artykule prezentujemy pięć porad, które mogą przydać się podczas mycia podłóg z paneli.

Mycie podłogi drewnianej – jak robić to skutecznie?

Zarówno panele, jak i podłogi drewniane nie lubią być zbytnio nasączane. Dlatego też mycie podłogi powinno odbywać się jedynie zwilżonym mopem. Podłogę drewnianą i panele należy myć tak, by pozostawiać na nich możliwie cienką mokrą warstwę. Skróci to czas schnięcia i zapobiegnie pęcznieniu paneli, desek lub parkietu.

Odkurzanie i mycie podłogi – im częściej, tym lepiej

Regularność jest niezwykle istotna w przypadku kompleksowego sprzątania paneli i czyszczenia podłóg drewnianych. Piach, brud i inne zanieczyszczenia mogą skutecznie rysować panele, uszkadzając ich wierzchnią warstwę ochronną. Wówczas panele bardzo szybko nasiąkają wilgocią, co niszczy ich strukturę i wygląd.

Jaki mop do mycia podłogi?

Oferta mopów jest dość bogata. Możemy przebierać między mopami okrągłymi, prostokątnymi, z dużym włosiem oraz drobnym. Rosnącą popularnością cieszą się również mopy parowe oraz obrotowe. Jaki mop do paneli wybrać? Do czyszczenia paneli i podłóg drewnianych doskonale sprawdzają się klasyczne mopy prostokątne o odpowiednio drobnej strukturze, które nie pozostawiają mokrych smug.

Jaki płyn do mycia podłóg?

Płyn do mycia podłóg powinien skutecznie radzić sobie nawet z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, a dodatkowo winien impregnować zewnętrzną warstwę paneli i podłóg. By skuteczniej chronić podłogi drewniane, można od czasu do czasu nałożyć na nie pastę ze środkiem nabłyszczającym, który nie tylko stworzy dodatkową warstwę ochronną, ale również nabłyszczy i pogłębi kolor drewna. Jeżeli zależy nam na odpowiednio zaimpregnowanych panelach, raz do roku można rozprowadzić na nich wosk lub olej, które jednocześnie zamaskują wszelkie ubytki lub przebarwienia w strukturze paneli i podłóg drewnianych.

Odkurzacz myjący podłogi – wszechstronna pomoc w walce o czystość paneli

Odkurzacz do mycia podłóg to efektywne urządzenie, które najpierw sprzątanie kurz, piach i inne zanieczyszczenia, a następnie umyje podłogę na mokro za pomocą wbudowanego mopa. Urządzenie do mycia podłóg od RoboJet po uprzednim zaprogramowaniu, samodzielnie wyjedzie ze stacji, kompleksowo sprzątnie i umyje podłogi drewniane i powróci do stacji ładowania. Roboty odkurzające RoboJet mogą sprzątać podłogi codziennie, dbając o regularną czystość i skutecznie chroniąc panele przed porysowaniem.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień