Jak sprząta nowoczesna gospodyni domowa?

Zapewne każdy chciałby, aby ich dom lśnił czystością i świetnie...

Zapewne każda gospodyni i gospodarz chcą, aby ich dom lśnił czystością i świetnie się prezentował. W jaki sposób dbać o jego czystość, by mieszkać w perfekcyjnym domu i jednocześnie nie zaharować się na śmierć? Najważniejsze to sprzątać mądrze, nie ciężko. W artykule prezentujemy porady gospodyni domowej XXI w., które pozwolą cieszyć się doskonale wysprzątanym i schludnym domem przy możliwie minimalnym nakładzie pracy.

Zasada „3xP”, o której każda gospodyni powinna wiedzieć

Wedle Perfekcyjnej Pani Domu – prowadzącej program emitowany w TV, istnieje praktyczna zasada dotycząca trzymania rzeczy w domu. Wedle niej, w domu powinniśmy trzymać rzeczy Piękne, Pożyteczne i Pamiątkowe.

Zasada „6x15” - idealna pani domu sprząta przez 15 minut?

Wedle kolejnej zasady, by na bieżąco zachowywać czystość, ład i porządek w domu, warto sprzątać sześć dni w tygodniu przez około 15 minut. Dzięki temu pan i pani domu zbytnio się nie przemęczą, a domowy porządek będzie zachowywany na bieżąco. Pozwoli to również znacznie skrócić czas generalnego sprzątania, które wykonujemy raz w tygodniu.

Pani domu wie, jak sprać plamy z ubrań i jak dbać o obuwie

Każdej i każdemu z nas zdarza się poplamić ulubione ubranie kawą. Czy oznacza to dla nas definitywny koniec tej rzeczy? Absolutnie. Nowoczesna gospodyni domowa powinna wiedzieć, że mocząc ubranie w wodzie z solą, a następnie piorąc je, możemy skutecznie usunąć niepożądane zabrudzenie. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie mydła odplamiającego przed praniem.

A jak poradzić sobie z zamszowymi butami? Czyszczenie plam z tego rodzaju materiału nie należy do najprzyjemniejszych – zapewne przekonała się o tym każda pani domu. Praktyczna pani domu powinna wiedzieć, że zabrudzenia z zamszowych butów w kilka chwil usunie za pomocą… gumki do ścierania! Początkowo gumka zostawi białe ślady – to zupełnie normalne. By je usunąć konieczne będzie wykorzystanie miękkiej szczoteczki do butów. Ciekawym trikiem idealnej pani domu jest również potraktowanie zamszowych butów parą z żelazka. Gorące powietrze podniesie włoski zamszu, a but będą wyglądać jak nowy.

Dobra gospodyni śpi na czystym materacu

Nawet w perfekcyjnym domu niemożliwe jest pozbycie się wszystkich zabrudzeń i zarazków. Niemniej, każda pani domu powinna wiedzieć, jak znacząco ograniczyć ich ilość. Jednym z głównych siedlisk roztoczy, bakterii i zanieczyszczeń jest materac. By skutecznie się ich pozbyć, warto potraktować go solidną dawką sody oczyszczonej, która zabije wszystkie mikroorganizmy. Raz na jakiś czas warto również dokładnie przewietrzyć materac i wystawić go na słońce – promieniowanie UV zabija roztocza.

Nowoczesna Pani domu nie odkurza

W dobie upowszechniania się nowoczesnych technologii coraz więcej praktycznych gospodyń domowych stawia na innowacyjne rozwiązania. Odkurzanie to jedna z najmniej lubianych czynności, a dzięki robotom odkurzającym RoboJet możliwe jest pozbycie się tego przykrego obowiązku.

W domu nowoczesnej gospodyni o czystość podłóg i dywanów dba odkurzacz automatyczny, który kompleksowo czyści i mopuje na mokro, a także oczyszcza powietrze i sterylizuje dywany za pomocą lamp UV (funkcjonalności zależne są od wybranego modelu).

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień