Jak sprzątać mieszkanie po remoncie, by nie zwariować?

Remont nierzadko kosztuje nas wiele wysiłku, trudów, czasu, a przede wszystkim nerwów...

Remont nierzadko kosztuje nas wiele wysiłku, trudów, czasu, a przede wszystkim nerwów. Jeśli myślisz, że remont był ciężki, pomyśl o sprzątaniu, które Cię czeka. Dla wielu osób to właśnie ono jest najgorszym i zarazem ostatnim etapem remontu. W artykule podpowiadamy, jak przejść przez sprzątanie po remoncie, by nie zwariować.

Sprzątane po remoncie – najpierw planuj, później działaj

Planowanie w tym przypadku jest niezwykle ważne. Zatem, jak sprzątać po remoncie? Odpowiednio rozplanowana i podzielona praca pozwoli przejść przez kompleksowe sprzątanie szybciej i sprawniej. Poza tym zaliczanie kolejnych etapów sprzątania zapobiegnie uczuciu syzyfowej pracy. Sprzątanie po remoncie można przeprowadzać poszczególnymi pomieszczeniami. Sprzątać zawsze należy od góry do dołu. W ten sposób kurz oraz zanieczyszczenia będą opadać na niższe warstwy – od żyrandoli i kinkietów na meble (lub folię ochronną), aż po podłogi.

Czym sprzątać po remoncie?

Po remoncie warto sprzątać dobrej jakości urządzeniami, narzędziami i odpowiednio mocnymi środkami czystości. Stawiając na półśrodki lub kupując produkty niskiej jakości, zagwarantujemy sobie jedynie większy stres oraz częstszą wymianę ścierek, gąbek, mopów, czy innych środków czystości. Dobra jakość produktów zapewni szybsze i bardziej bezproblemowe sprzątanie.

Jak pozbyć się pyłu po remoncie?

Do usuwania pyłu z mebli, folii, parapetów, kinkietów, czy żyrandoli, doskonale sprawdzą się dobrej jakości ścierki oraz szczotki do kurzu. W świeżo wyremontowanym mieszkaniu nie powinno zabraknąć również klasycznej szczotki-zmiotki oraz szufelki do zbierania zgromadzonych zanieczyszczeń. Jak usunąć pył po remoncie? Wystarczy sukcesywnie zmiatać go od góry do dołu, czekając, aż opadną wzbite w powietrze chmury kurzu, by móc powtarzać proces.

Podczas sprzątania kurzu warto otworzyć okna, by zapewnić sobie odpowiednią wentylację. Zbyt duże stężenie kurzu jest niezdrowe dla naszych organizmów. By kurz nie przedostawał się z jednego pomieszczenia do drugiego, należy zamknąć drzwi.

Czym umyć podłogę po remoncie?

Pamiętajmy, że sprzątanie na mokro należy zachować na sam koniec. Dopiero po możliwie dokładnym usunięciu kurzu zarówno z górnych, jak i dolnych warstw mieszkania, możemy wziąć się za mycie podłóg. Czym myć panele podłogowe po remoncie? Mopy należy dostosować do typu podłogi. Obecnie w sprzedaży można znaleźć specjalne szczotki, które posiadają zarówno włosie do zmiatania kurzu, jak i gąbki do czyszczenia ma mokro. Do trudniejszych plam warto użyć mopów paskowych.

Kompleksowe i szybkie sprzątanie po remoncie z robotem odkurzającym

Gdy wstępnie usuniemy kurz z górnych warstw mieszkania, doskonałym pomysłem na sprawne oczyszczenie podłóg, a następnie umycie ich, jest skorzystanie z pomocy robota do odkurzania RoboJet. Odkurzacz automatyczny samodzielnie wykryje i usunie wszelki kurz z podłóg, a następnie wyczyści je na mokro. RoboJet Sensual dodatkowo wysterylizuje powierzchnie promieniowaniem UV.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień