Jak sprzątać w ciąży? Poradnik dla przyszłej mamy

Wiele przyszłych mam obawia się, że ciąża...

Wiele przyszłych mam obawia się, że ciąża je całkowicie uziemi i nie będą mogły samodzielnie wykonywać większości domowych obowiązków. W artykule informujemy, czego unikać w ciąży.

Sprzątanie w ciąży – jak bezpiecznie sprzątać?

W trakcie tych 9 miesięcy musisz na siebie uważać, nie forsować organizmu, a także być super bezpieczną i przewidującą. Wraz z rozwojem ciąży maleje lista codziennych czynności i obowiązków, które możesz wykonywać. Naturalnym jest, że nie możesz pozwolić sobie na dźwiganie ciężarów, pracę w zgiętej pozycji, czy wdychanie trujących oparów chemicznych. Sprzątanie powinnaś ograniczyć do lekkich czynności, głównie w wyprostowanej pozycji stojącej, które nie wymagają używania szkodliwych i niebezpiecznych substancji czyszczących.

Czego nie wolno w ciąży?

Poniżej prezentujemy, czego nie wolno robić w ciąży. Lista jest dość obszerna i znajdziesz na niej wiele codziennych obowiązków, których powinnaś unikać i zlecać je mężowi, dzieciom lub innym najbliższym z Twojego otoczenia.

Mycie okien w ciąży – tak czy nie?

Mycie okien w ciąży to ryzykowna gra. Wspinanie się na parapet i wychylanie się przez okno to niebezpieczne czynności same w sobie. Dodając do tego ciężki brzuch zaburzający równowagę i zawroty głowy, jakich możesz doświadczać, zyskujesz jasną odpowiedź. Mycie okien w ciąży to ostatnia czynność, jakiej powinnaś się podejmować. Ryzyko wywrócenia się, czy wypadnięcia z okna jest zwyczajnie zbyt duże. Teraz już wiesz, dlaczego nie można myć okien w ciąży.

Czego unikać w ciąży? Wymiany kociego żwirku!

Niby jest to lekka i niezbyt wymagająca czynność. Niemniej jednak wymiana żwirku to jedna z czynności, której powinnaś unikać za wszelką cenę. Dlaczego? Jednym z największych zagrożeń dla kobiet w ciąży są infekcje pasożytnicze i toksoplazmoza. Pasożyty znajdują się w kocim kale i niezwykle łatwo zainfekować się nimi podczas czyszczenia kuwety. Jeżeli musisz wykonywać tę czynność, upewnij się, że wymieniasz kuwetę w rękawiczkach. Staraj się również zbytnio nie wdychać pyłu ze żwirku, a po jego wymianie dokładnie umyj ręce. To, czego nie wolno robić w ciąży to bagatelizować kwestii bezpieczeństwa oraz podstawowych zasad higieny.

Czego jeszcze nie wolno robić w ciąży? Odkurzać i myć podłóg.

Pozornie proste i bezpieczne czynności odkurzania i mycia podłóg mogą skutkować poważnymi bólami i wyczerpaniem. Jedną z pozycji, jakiej należy unikać w ciąży, jest zgięta pozycja tułowia, w której brzuch uciskany jest przed uda. Odkurzanie i mycie podłóg może powodować powstawanie rwy kulszowej, czyli zapalenia nerwu kulszowego. Mimo tego, że podczas sprzątania większość kobiet czuje się dobrze, ból związany z uciskaniem nerwu kulszowego może pojawiać się dopiero po zakończeniu sprzątania.

Chcąc zminimalizować ryzyko kontuzji i bóli pojawiających się podczas sprzątania podłóg i dywanów, warto zaopatrzyć się w małego pomocnika – odkurzacz automatyczny RoboJet, który przejmie od Ciebie przykry obowiązek odkurzania dywanów i mycia podłóg. Po zaprogramowaniu odkurzacz automatyczny samodzielnie wyjdzie ze stacji dokującej, sprzątnie mieszkanie i powróci na swoje miejsce. W Twojej gestii pozostanie wyłącznie opróżnienie pojemnika, w którym zgromadzone zostały zanieczyszczenia.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień