Jak szybko posprzątać pokój? Instruktaż krok po

Tylko odpowiednio rozplanowane sprzątanie pozwoli nam szybko i łatwo...

Tylko odpowiednio rozplanowane sprzątanie pozwoli nam szybko i łatwo uporać się z brudem i nieładem. Jak szybko posprzątać pokój? Najważniejszy jest plan. Chaotyczne sprzątanie w pokoju może przerodzić się w całodniową walkę z wiatrakami, podczas gdy strategiczne podejście do problemu pozwoli nam sprzątnąć tę samą powierzchnię nawet trzy razy krócej. Poniżej prezentujemy instruktaż, jak posprzątać pokój krok po kroku.

Od czego zacząć sprzątanie pokoju? Od przygotowania

Przygotowania są niezwykle ważne. Pozwolą Ci ograniczyć potencjalne ryzyko strat – np. podczas zabrudzenia ulubionego ubrania, a także sprawią, że nie będziesz musiał(a) przerywać sprzątania w pokoju na poszukiwania ścierek, mleczek, czy płynów do mycia okien.

Na początek załóż stare domowe ubrania, które możesz bez wyrzutów sumienia pobrudzić lub zakurzyć. Następnie przygotuj sobie w odpowiednim miejscu: ścierki, ręcznik papierowy, płyn lub spray do kurzu. Możesz również włączyć ulubioną muzykę, o ile sprzątanie pokoju idzie Ci wtedy sprawniej.

Sprzątanie pokoju zacznij od ubrań

Pierwszym, co powinno Cię czekać, jest dokładne przejrzenie garderoby. Wyciągnij wszystkie ubrania z szaf i komód, a następnie dokładnie je posegreguj. Jeżeli nie założyłeś(aś) danego ubrania w ciągu roku, wówczas nie będzie Ci ono potrzebne i bez żalu w sercu możesz je wyrzucić. Oczywiście brudne ubrania wrzuć do prania. Przed ponownym ułożeniem ubrań dokładnie wytrzyj każdą z półek i daj jej czas na przeschniecie.

Teraz czas na największe siedlisko bakterii – łózko

Odpowiednia kolejność sprzątania pokoju jest niezwykle ważna. Powinieneś(aś) wiedzieć jak posprzątać pokój, by ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków. Materacem i pościelą należy zająć się jeszcze przed sprzątaniem kurzy z półek, ponieważ w ten sposób ograniczysz ilość brudu i zarazków, które w nie wnikną.

Przed sprzątaniem pokoju zdejmij pościel i wrzuć ją do prania, a kołdrę wraz z poduszką najlepiej umieść na balkonie lub połóż w takim miejscu, by nie wnikał w nie kurz i jednocześnie były one wyeksponowane na słońce. Promieniowanie UV skutecznie zabija roztocza oraz ich jaja – podobnie jak ujemna temperatura, z której warto skorzystać zwłaszcza w okresie zimowym.

Materac potraktuj sodą oczyszczoną – dokładnie wetrzyj ją w materac, a następnie, po około kwadransie, odkurz pozostały proszek. W ten sposób wyeliminujesz większość wirusów, bakterii i roztoczy.

Przyszła pora na kurze

Zdejmij wszystko z półek, posegreguj przedmioty i pochowaj je na swoje miejsca, niepotrzebne rzeczy wyrzuć. Dokładnie wytrzyj półki ściereczką z płynem, mleczkiem lub sprayem do mebli. Pamiętaj, by czyścić nie tylko samą półkę, ale również ścianki boczne. Wytrzyj z kurzu wszystkie przedmioty, które ponownie umieścisz na półkach.

Okna są równie ważne

Czyszczenie okien w pokoju nie powinno stanowić większego problemu – jedno lub dwa okna wyczyścisz błyskawicznie. Rozpyl płyn do szyb, a następnie przetrzyj okna ręcznikiem kuchennym, wykonując wyłącznie pionowe lub poziome ruchy. Okna wyczyść z zewnątrz i wewnątrz.

Odkurzanie i mycie podłóg – zostaw to robotowi sprzątającemu

Jeżeli porządek w pokoju został przywrócony, teraz możesz zająć się najniższą jego warstwą – podłogą i dywanami. Jeżeli zastanawiasz się, jak szybko posprzątać pokój, pomyśl o zakupie robota odkurzającego RoboJet Air PRO, który całkowicie automatycznie odkurzy i wysterylizuje dywan, sprzątanie podłogę na sucho i mokro, a także oczyści powietrze. Wykorzystując odkurzacz automatyczny, sprzątanie pokoju stanie się jeszcze szybsze i prostsze.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień