Jak utrzymać porządek w domu?

Utrzymanie czystości w domu nie musi być trudne i skomplikowane...

Utrzymanie czystości w domu nie musi być trudne i skomplikowane. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i sprzątać regularnie, by nasz dom pozostawał czysty. Sprawdź nasze porady i spraw, by utrzymanie porządku w Twoim domu przestało być żmudnym i niechcianym obowiązkiem.

Utrzymanie czystości w domu – kilka porad

Przed przystąpieniem do sprzątania warto poszeregować dom na kilka odrębnych sekcji, których sprzątanie będzie przebiegało w sposób oddzielny. W ten sposób rozdzielisz i skategoryzujesz zakres obowiązków, przez co łatwiej będzie Ci utrzymać czystość w domu.

Po podzieleniu domu na sekcje – np. wedle pokoi, zacznij sprzątać, wykonując małe kroki – np. rozpocznij sprzątanie od uporządkowania szuflad, dalej regałów z książkami, a następnie sprzętów RTV. Grunt to dobrze zacząć i rozplanować pracę.

Utrzymanie czystości w domu to również okresowe wyrzucanie rzeczy, których nie potrzebujesz. Jeśli ani razu nie użyłeś danego przedmiotu lub nie założyłeś ubrania przez rok, wówczas ze spokojnym sumieniem możesz je komuś oddać lub wyrzucić. Utrzymanie porządku w dużej mierze opiera się na regularnym odgracaniu domu.

Jak utrzymać porządek w pokoju dziennym i sypialni?

Pokój dzienny, salon i sypialnia to pomieszczenia, w których najszybciej gromadzi się kurz, sterta ubrań i walających się przedmiotów. Jak utrzymać porządek w pokoju? Wystarczy regularne utrzymanie czystości.

Sprzątanie pokojów dziennych i sypialni powinno być przeprowadzane co najmniej raz na kilka dni. Wówczas wystarczy odłożenie rzeczy na miejsce, wytrzepanie poduszek, wyrzucenie niepotrzebnych rzeczy i odkurzenie półek oraz dywanów.

Pokoje należy sprzątać od najwyżej położonych w nich miejsc do najniższych. Przy generalnych porządkach zacznij od okien, dalej sprzątnij wysokie półki, odkurz lub wytrzep pościel i poduszki, oczyść szuflady, a na samym końcu odkurz i umyj podłogi. W ten sposób utrzymanie czystości będzie o wiele efektywniejsze, prostsze i szybsze.

Jak utrzymać porządek w szafie?

Utrzymanie czystości w szafie opiera się na regularnym odwieszaniu i odkładaniu ubrań na miejsce po ich użyciu. Poza tym kluczowe jest regularne weryfikowanie stanu garderoby wraz ze zmieniającą się porą roku i usuwanie z niej ubrań, których nie potrzebujesz. Stare ubrania możesz oddać potrzebującym, przerobić je na ścierki lub zwyczajnie wyrzucić.

Jak utrzymać porządek w kuchni?

Co najmniej raz w tygodniu zweryfikuj stan lodówki, szafek i spiżarni, a następnie wyrzuć stare jedzenie, którego nie potrzebujesz. Utrzymanie czystości w kuchni to przede wszystkim regularne zmywanie i odkładanie naczyń na miejsce. W ten sposób unikniesz piętrzących się ster brudnych naczyń w zlewie. Raz na kilka dni warto przetrzeć blaty i płytki, umyć płytę grzewczą, a także wyczyścić chlebak.

Jak utrzymać porządek w domu z odkurzaczami automatycznymi RoboJet?

Utrzymanie czystości podłóg i dywanów z robotami sprzątającymi RoboJet jest niezwykle proste. Wystarczy, że zaprogramujesz swój odkurzacz automatyczny, by urządzenie czuwało nad czystością dywanów i podłóg przez 7 dni w tygodniu. Z robotem sprzątającym RoboJet Twoje podłogi i dywany będą utrzymane w nieskazitelnej czystości.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień