Jak wybrać odkurzacz, żeby nie żałować?

Jeszcze kilka lat temu rynek odkurzaczy nie był tak bogaty i różnorodny, a kupno odkurzacza sprowadzało się do wyboru między niewielką ilością modeli...

Jeszcze kilka lat temu rynek odkurzaczy nie był tak bogaty i różnorodny, a kupno odkurzacza sprowadzało się do wyboru między niewielką ilością modeli, które reprezentowały parę technologii. Obecnie kupno odkurzacza może przyprawić o ból głowy.

W artykule podpowiadamy jaki odkurzacz wybrać, żeby nie żałować. Poradzimy, na co zwracać uwagę podczas podejmowania zakupowych decyzji, a także zaprezentujemy kilka topowych technologii.

Jaki kupić odkurzacz – tradycyjny czy wodny?

Na rynku wciąż królują tanie i nieco przestarzałe tradycyjne workowe odkurzacze. Oferują przyzwoite parametry oraz stanowią pewien kompromis między ceną a funkcjonalnością. Odkurzacze tradycyjne mają jednak kilka kluczowych wad.

Przede wszystkim, wraz z zapełnianiem się worków, maleje siła ssąca odkurzacza. Poza tym odkurzacze tego typu odznaczają się dużą reemisją kurzu do powietrza, przez co nie są zalecane dla alergików. Warto zaznaczyć, że mimo na ogół taniego zakupu, odkurzacze workowe są drogie w eksploatacji ze względu na konieczność regularnego wymieniania worków. Zatem jaki wybrać odkurzacz dla alergika?

Jaki wybrać odkurzacz dla alergika?

Pierwszą konstrukcją, która przychodzi na myśl, są odkurzacze wodne. Urządzenia tego typu filtrują kurz i zanieczyszczenia poprzez zaawansowane filtry oraz wodę, która skutecznie zatrzymuje większość cząsteczek i minimalizuje reemisję kurzu do otoczenia. Odkurzacze wodne polecane są osobom cierpiącym na alergię. Do ich zalet można doliczyć także tanią eksploatację i brak konieczności wymiany worków.

Problemem może być konieczność regularnego opróżniania i mycia pojemnika z kurzu i zanieczyszczeń. Czyszczenie pojemnika musi być przeprowadzane za każdym razem po sprzątaniu.

Jak wybrać dobry odkurzacz do domu, by nie żałować?

Wybór odkurzacza powinien zależeć przede wszystkim od osobistych oczekiwań względem odkurzacza, a także warunków przestrzennych. Jeśli zastanawiają się Państwo, jaki kupić odkurzacz do domu, warto pomyśleć nad zakupem odkurzacza automatycznego, np. RoboJet Air PRO.

Robot sprzątający RoboJet Air PRO doskonale nadaje się do sprzątania zarówno małych, jak i dużych domów, oferując jednocześnie ogromną funkcjonalność, której próżno szukać wśród innych konstrukcji.

Jaki jest najlepszy odkurzacz dla alergików?

Odkurzacz automatyczny! Możliwość zaprogramowania odkurzacza automatycznego RoboJet tak, by sprzątał on podłogi i dywany pod naszą nieobecność sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla alergików. Całkowity brak styczności z kurzem i wzbijanymi cząsteczkami podczas odkurzania skutecznie chroni przed występowaniem objawów alergii.

Co więcej, robot sprzątający RoboJet może być sterowany za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne i umożliwia czyszczenie w sześciu różnych trybach, w tym na mokro. Dzięki zintegrowanemu oczyszczaczowi powietrza odkurzacz zadba również o jakość domowego powietrza, filtrując z niego trujące i niebezpieczne substancje, które pojawiają się szczególnie w okresie zimowym.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień