Jak wybrać robot sprzątający?

Zrobiliśmy mały test i chcieliśmy się z Wami podzielić jego wynikami...

Zrobiliśmy mały test i chcieliśmy się z Wami podzielić jego wynikami.

Poprosiliśmy wybraną grupę osób o wymienienie 5 cech/czynników, którymi by się kierowały przy wyborze robota odkurzacza. Odpowiedzi były najróżniejsze.

Wyodrębniliśmy ich około 30. Niektórzy odpowiadali, że dla nich wystarczy, że "nie trzeba nic robić". Inni zwracali uwagę na przede wszystkim markę, a jeszcze inni na to jak czyści się pojemnik na śmieci. Spośród wszystkich odpowiedzi wyodrębniliśmy 10 cech/czynników, którymi by się kierowali przy wyborze automatycznego robota odkurzacza.

Poniżej TOP10 odpowiedzi na pytanie: "Na co zwracasz uwagę przy wyborze robota odkurzacza?*"

Odpowiedzi wyglądały następująco. Głównym czynnikiem jest cena, a tym samym cena (19%) jest na pierwszym miejscu - chociaż cena nie była wymieniana na pierwszym miejscu. Na drugim znajduje się poziom hałasu (16%), zaś na trzecim jest to skuteczność (13%) i kolejno moc (12%), jakość (10%), wygląd (8%), długość sprzątania (8%), funkcje (5%), wielkość (5%) i akcesoria (4%).

Ile ludzi tyle opinii. Dlatego postanowiliśmy Wam podpowiedzieć na co tak naprawdę powinno się zwracać uwagę:

1. Czy produkt jest w stałej ofercie sprzedażowej, ponieważ w przypadku zakupu produktu niewiadomego pochodzenia i/lub nieznanej marki może być problem z jego późniejszym serwisem oraz częściami zamienianymi

2. Mechanizm sprzątania, ponieważ o ile w przypadku tradycyjnych odkurzaczy za skuteczność odkurzacza odpowiada jego moc, tak w przypadku robotów o skuteczności decyduje specjalna konstrukcja. Stąd nieduża moc ssania - po prostu nie jest potrzeba.

3. Czy w cenę odkurzacza są wliczone też wszystkie do niego akcesoria. Największą zaletą robota odkurzacza jest to, że może sprzątać także podczas naszej nieobecności w domu. W przypadku urządzeń ładownych za pomocą zasilacza robot wymaga już podłączenia przez nas do prądu. Tym samym przestaje być w pełnym zrozumieniu "automatyczny".  

4. Czy jest możliwość programowania harmonogramu pracy, dzięki któremu raz programujemy, a tym samym odkurzacz systematycznie będzie nas wyręczać w odkurzaniu.

5. Wymiary odkurzacz, ponieważ niska odkurzacza zapewnia również sprzątanie między meblami. W przypadku robotów powyżej 9cm odkurzacz może się nie zmienić pod meblami standardowej wysokości ok 10cm - odkurzacz musi mieć zapas 1cm. Natomiast zbyt szerokie urządzenie może mieć problem z przemieszczaniem się między nogami krzeseł, co może obniżyć skuteczność sprzątania.

6. Głośność zwiększa komfort użytkowania urządzenia. Czym robot jest cichszy, tym mniej inwazyjne jest jego użytkowanie. 

Nie dołączamy do powyżej listy ceny, ponieważ jest to kwestia indywidualna. 

*Grupa ankietowanych: kobiety i mężczyźni w wieku 22-45 lat zamieszkali na terenie Warszawy i okolic. 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień