Jak wzbudzić w sobie motywację do sprzątania, czyli co zrobić, gdy nie masz siły sprzątać?

Zapewne znasz to uczucie, gdy nie masz siły sprzątać...

Zapewne znasz to uczucie, gdy nie masz siły sprzątać, a piętrzące się sterty ubrań, naczyń i gromadzący się kurz sukcesywnie Ci o sobie przypominają. Jak zmotywować się do sprzątania, gdy wiesz, że za tydzień znów będzie brudno?

Zamień wymówkę: „nie mam siły sprzątać”, na: „nie mogę pozwolić sobie, by nie sprzątnąć”. W artykule podpowiadamy jak zmotywować się do sprzątania. Zapraszamy do lektury.

Zrób listę rzeczy do zrobienia

Jeżeli nie wiesz, co chcesz zrobić, wówczas na pewno tego nie zrobisz. Niechęć do sprzątania bierze się między innymi z faktu, że nie wiemy, w co włożyć ręce. Plan działania na pewno poprawi Twoją motywację do sprzątania. Zacznij sporządzać listę od najmniej lubianych czynności i stopniowo przechodź do zadań najłatwiejszych. W ten sposób łatwiej będzie Ci zmobilizować się do załatwienia najcięższych rzeczy.

Sprzątaj metodycznie i powoli

Wiele osób deklaruje, że nie ma siły sprzątać, a zaraz potem rzuca się za sprzątanie całego domu naraz. Takie działanie skutecznie zdemotywuje nas przy kolejnej próbie sprzątania. O wiele lepszym rozwiązaniem jest metodyczne sprzątanie krok po kroku. W ten sposób motywacja do sprzątania będzie zdecydowanie większa, a lista odfajkowanych zadań będzie powiększać się z godziny na godzinę i z dnia na dzień.

Najlepszym rozwiązaniem będzie podzielenie listy zadań na dni tygodnia. W ten sposób uzyskasz prosty codzienny plan sprzątania, który łatwo będzie Ci wdrożyć w życie.

Zacznij sprzątanie rano

Nie masz siły sprzątać, a motywacja do sprzątania znika wraz z nadejściem wieczoru? Miewasz ciężkie dni w pracy, po których jedynym, czego pragniesz, to rzucenie się w odmęty łóżka? Skoro tak, Twoja niechęć do sprzątania może wynikać właśnie z braku sił.

Spróbuj sprzątać rano. Wówczas sprawniej uporasz się z prześladującymi Cię czynnościami i będziesz miał(a) z głowy kolejny codzienny obowiązek.

Motywacja do sprzątania dzięki odpowiedniej atmosferze

Jeżeli nie masz siły i chęci do sprzątania, zadbaj o odpowiednią atmosferę – włącz ulubioną muzykę, wyłącz telewizor, zapal kadzidełko lub świeczkę zapachową. Postaraj się stworzyć ze sprzątania rytuał, który zapadnie Ci w pamięć, jako coś przyjemnego. W ten sposób łatwiej oduczysz się niechęci do sprzątania i staniesz się efektywniejszy(a).

Skorzystaj z pomocy

Jako osoba, która chronicznie – a być może jedynie czasami – ma problem z motywacją do sprzątania, na pewno docenisz małą-dużą pomoc gadżetów i urządzeń sprzątających. Jeżeli Twoją znienawidzoną czynnością jest odkurzanie i mycie podłóg, a na samą myśl nie masz siły sprzątać, pomyśl o zakupie robota sprzątającego RoboJet Air Pro.

Urządzenie samodzielnie i kompleksowo sprzątnie dywany, wyczyści podłogi na mokro, a także oczyści domowe powietrze. Dzięki sterowaniu wprost z aplikacji na urządzenia mobilne możesz łatwo i szybko kontrolować pracę odkurzacza automatycznego. Możesz zaprogramować go na siedem dni w tygodniu, przez co Twoim jedynym zmartwieniem stanie się cykliczne opróżnianie pojemnika na kurz i zanieczyszczenia.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień