Pracująca mama. Jak znaleźć więcej czasu dla Siebie i Bliskich?

3…2…1… Start! Zaczynamy rok szkolny! Zdyscyplinowany rytm dnia, wczesne wstawanie, odwożenie Dzieci do szkoły, przedszkola, dodatkowe zajęcia, balet, joga, karate, zakupy, gotowanie, pomoc w odrabianiu lekcji, obowiązki zawodowe… Codzienna logistyka, grafik zadań i bieg...

3…2…1… Start! Zaczynamy rok szkolny! Zdyscyplinowany rytm dnia, wczesne wstawanie, odwożenie Dzieci do szkoły, przedszkola, dodatkowe zajęcia, balet, joga, karate, zakupy, gotowanie, pomoc w odrabianiu lekcji, obowiązki zawodowe… Codzienna logistyka, grafik zadań i bieg. W gąszczu obowiązków znalezienie czasu tylko dla Siebie może okazać się trudne, jest jednak możliwe. Robot sprzątający nie wyręczy nas we wszystkim, ale może okazać się dużym odciążeniem. Dowiedź się, w jaki prosty sposób możesz zyskać więcej wolnych chwil.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając robota do domu z Dziećmi? 

Nie każdy robot sprzątający będzie odpowiedni do domu, w którym są Dzieci. Aby mieć pewność, że urządzenie sprawdzi się w Twoim domu, wybierz urządzenie, które:

- ma bardzo wysoką moc ssącą 2500 – 3000 PA

- jest ciche – 55 dB

- myje i odkurza

- ma duży, elektroniczny zbiornik na wodę 350 – 400 ml

- myje podłogę w tzw. jodełkę,

- posiada filtr HEPA oraz lampę bakterio i wirusobójczą UV-C

- ma możliwość wyznaczenia stref sprzątania, stref zakazanych oraz harmonogramów sprzątania

Cichy robot sprzątający RoboJet

Dlaczego warto wybrać cichy robot sprzątający?

Nasze pociechy są bardzo energiczne, biegają, skaczą, piszczą, upuszczają zabawki, a im lepsza zabawa, tym jest głośniej. Dlatego ważne jest, aby w domu eliminować niepotrzebne hałasy. Głośność robota sprzątającego jest jednym z ważniejszych parametrów przy wyborze urządzenia. Cichy robot sprzątający to taki, którego poziom głośności nie przekracza 55 dB. Na rynku dostępne są urządzenia, których poziom głośności przekracza 70 dB! Hałas na poziomie 70 dB odpowiada głośności miksera kuchennego. Pamiętaj jednak, że średni czas pracy miksera wynosi ok. 2 min, natomiast czas pracy robota to ok 60 min. Tak głośne urządzenie uniemożliwia swobodną rozmowę i może działać tylko wtedy, kiedy jesteście poza domem. Wyjątkowo cichym modelem robota sprzątającego jest np. RoboJet X-One, którego głośność nie przekracza 55 dB i jest porównywalna z rozmową pomiędzy dwoma osobami. Przy takiej  głośności Dziecko jest w stanie swobodnie bawić się, odrabiać lekcje czy uczestniczyć w zajęciach online podczas pracy urządzenia.

Otrzymujesz 10% zniżki na zakup dowolnego robota sprzątającego RoboJet!

KOD RABATOWY: SE21 wpisz podczas zakupu na www.robojet.pl

Robot sprzątający z dużą mocą ssania

Dlaczego warto wybrać robota sprzątającego z dużą mocą ssania?

Niezależnie od wieku każde Dziecko spędza bardzo dużo czasu na podłodze. Szczególnie Dzieci, które uczą się siadać, raczkować i chodzić. Jeżeli jesteś rodzicem takiego malucha, wiesz, że wkłada wszystko do buzi. W ten sposób uczy się samodzielnie poznawać świat. W tym czasie czystość podłóg i dywanów nabiera jeszcze większego znaczenia. To właśnie od mocy ssania robota sprzątającego zależy, czy poradzi sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami oraz bakteriami. Moc ssąca robota powinna być na poziomie 2500 – 3000 PA. Robot ze zbyt niską mocą ssącą usunie jedynie kurz z powierzchni. Niektóre roboty jak np. RoboJet X-Level dodatkowo rozpoznają dywany i zwiększają na nich moc ssania oraz posiadają lampę bakterio i wirusobójczą UV-C, która dodatkowo sterylizuje powierzchnie, zapewniając Twojemu Dziecku bezpieczne miejsce do zabawy.

Robot hybrydowy RoboJet

Robot hybrydowy 2w1 czy dwa oddzielne urządzenia?

Jeżeli zależy Ci na tym, aby maksymalnie zoptymalizować czas sprzątania to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór robota hybrydowego. RoboJet, który jednocześnie myje i odkurza, posprząta Twój dom dwa razy szybciej. Nie musisz obawiać się również o efekt końcowy. Prawda jest taka, że hybrydowy robot sprzątający najczęściej ma lepsze parametry techniczne niż dwa oddzielne urządzenia do odkurzania i mopowania podłogi. Urządzenie z możliwością mopowania w tzw. jodełkę zapewni jeszcze dokładniejszy efekt czyszczonej powierzchni. Oddzielne urządzenia już dawno przeszły do lamusa! Są dwa razy droższe – od zakupu po eksploatacje i części zamienne, zajmują dwa razy więcej miejsca, zużywają dwa razy więcej energii oraz czasu.

Robot sprzątający do domu z Dziećmi

Czy warto kupić robota sprzątającego?

Robot sprzątający nie sprawi, że znów poczujesz się jak na wakacjach, ale jeżeli dzięki niemu zyskasz chwilę dla Siebie każdego dnia, to oczywiście, że warto! Pamiętaj tylko, aby dostosować urządzenie do swoich potrzeb, wybierając robota o mocy ssącej 1800 – 3000 Pa, którego głośność nie przekracza 55 dB. Takiego, który jednocześnie odkurza, myje oraz sterylizuje powierzchnie. Posiada duży, elektroniczny zbiornik na wodę 350 - 400 ml, pozwalający na umycie dużych powierzchni oraz mopuje w jodełkę. Z aplikacją umożliwiającą wyznaczanie stref sprzątania oraz stref zakazanych. Twoja Córka ma zajęcia baletu w każdą sobotę? Syn lekcje karate? Ustawisz harmonogram sprzątania pod Waszą nieobecność, dzięki temu wrócicie do czystego i pachnącego Domu. Sobota w końcu przestanie być dniem porządków, a stanie się dniem wolnym dla Was wszystkich!

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień