Jaki robot do mycia okien? Przegląd najważniejszych funkcjonalności

Robot do mycia okien to coraz powszechniejsze urządzenie znacząco ułatwiające sprzątanie okien...

Robot do mycia okien to coraz powszechniejsze urządzenie znacząco ułatwiające sprzątanie okien.  Roboty myjące okna to automatyczne myjki do szklanych powierzchni, które zapewniają szybkie i niezwykle komfortowe czyszczenie szyb i powierzchni szklanych. Rekomendowane są szczególnie do czyszczenia trudno dostępnych przeszkleń w obiektach biurowych i w domach, jednak z powodzeniem mogą być stosowane do czyszczenia każdego okna.

Jak działa robot do mycia okien?

Robot do czyszczenia okien to niewielkie i poręczne urządzenie, które przysysa się do szklanej powierzchni, samodzielnie utrzymując swój ciężar. Podstawowym elementem czyszczącym, w który wyposażane są roboty do mycia szyb, są obrotowe dyski, do których przeważnie mocowane są chłonne ściereczki nasączone detergentem.

Robot do mycia szyb pracuje, będąc non stop przytwierdzonym do szyby. Skuteczne przyssanie gwarantuje mu wydajny silnik próżniowy. Rola użytkownika w obsłudze robota do mycia okien sprowadza się wyłącznie do przytwierdzenia urządzenia do szyby. Resztę pracy robot do okien wykona autonomicznie. Sprzęt samodzielnie wytypuje trasy i kompleksowo oczyści powierzchnię, nawigując po przeszkleniu za pomocą zintegrowanych czujników. Wszelkie większe zabrudzenia robot wsysa do silnika próżniowego, a ściereczki na szybkoobrotowym dysku polerują powierzchnię szyby na połysk.

Na co zwracać uwagę wybierając robota do mycia okien?

Wśród najistotniejszych funkcjonalności oraz cech robota myjącego okna należy wymienić: moc silnika, generowany hałas, specyfikę dysków czyszczących, tryby pracy i bezpieczeństwo.

Moc silnika

Moc silnika to jeden z kluczowych parametrów robotów do mycia okien. Im wyższa moc, tym urządzenie będzie sprawniej radziło sobie z zabrudzonymi szybami, a także – niestety – będzie generować wyższy hałas. Rozsądnym wyjściem jest postawienie na robota do czyszczenia szyb o mocy około 50 – 80 W. Decydując się na zakup robota myjącego okna, warto zwrócić uwagę nie tylko na moc, ale również na sposób jej pożytkowania. Nowoczesne roboty do mycia okien – takie jak RoboJet Wiso – wyposażane są w zaawansowane turbiny ssące zapewniające wysoką efektywność oraz bezpieczeństwo robota. Turbina ssąca wytwarza podciśnienie w urządzeniu, które pozwala na sprawne i dokładne mycie oraz czyszczenie na sucho, a tym samym eliminuje ryzyko odpadnięcia robota od szyby.

Generowany hałas

Im robot do mycia szyb generuje wyższy hałas, tym jego eksploatacja staje się mniej komfortowa. Ma to szczególne znaczenie podczas czyszczenia szyb wewnątrz budynków. Poszukując robota do mycia okien, warto zwrócić uwagę, by parametr ten był możliwie jak najmniejszy – wpływa na niego zarówno moc silnika, jak i sposób działania turbiny ssącej. Dobrej jakości urządzenia myjące szyby nie powinny przekraczać 60 dB głośności.

Dyski obrotowe

Od specyfiki dysków obrotowych zależna jest dokładność oraz efektywność sprzątania szyb na sucho i mokro. W robocie do mycia okien RoboJet Wiso dyski te zamocowane są na ruchomych głowicach, które zapewniają perfekcyjne dopasowanie się zespołu czyszczącego do powierzchni szyb, a tym samym gwarantują lśniące powierzchnie bez smug – nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.

Tryby pracy

Teoretycznie, im więcej trybów pracy, tym lepiej. Robot do mycia okien RoboJet Wiso wyposażony jest w 6 różnych trybów sprzątania:

  • – tryb manualny – pozwalający na zdalne sterowanie robotem za pomocą pilota,
  • – tryb automatyczny – łączący wszystkie cztery poniżej wymienione tryby,
  • – tryb czyszczenia prawej części okna – umożliwiający czyszczenie prawostronne,
  • – tryb czyszczenia uporczywego brudu – dokładnie czyszczący najtrudniejsze zabrudzenia,
  • – tryb czyszczenia „Z” - do sprzątania szerokich okien,
  • – tryb czyszczenia „N” - dedykowany wysokim oknom.


Robot myjący okna – bezpieczeństwo

Urządzenia czyszczące okna działają na pionowych powierzchniach, nierzadko na bardzo dużych wysokościach. Przed zakupem należy bezwzględnie sprawdzić, jak realizowana jest ochrona robota do mycia okien przed upadkiem. Zwykle tego typu urządzenia wyposażane są w linki bezpieczeństwa i awaryjne podtrzymanie robota na szybie.

Robot myjący okna RoboJet Wiso posiada dwa rodzaje zabezpieczeń: funkcję UPS oraz przyssawkę z liną bezpieczeństwa. Funkcja UPS opiera się na wykorzystywaniu dodatkowo zamontowanego akumulatora, który chroni robota do mycia okien przed upadkiem przez dodatkowe 20 minut od jego rozładowania się, emitując w tym czasie sygnał dźwiękowy. Przyssawka z liną bezpieczeństwa dedykowana asekuruje robota podczas pracy na wysokościach.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień