Robot odkurzający – wady i zalety

Jakie są wady i zalety robotów odkurzających oraz na co zwracać uwagę, wybierając robota do odkurzania?

Robot odkurzający, zwany również robotem sprzątającym, to automatyczne urządzenia czyszczące, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Dzięki całkowitemu zautomatyzowaniu sprzątania podłóg i dywanów pozwalają skutecznie zredukować przykry obowiązek odkurzania i mycia podłóg, doskonale sprawdzając się do sprzątania zarówno dużych, jak i niewielkich mieszkań. Jakie są wady i zalety robotów odkurzających oraz na co zwracać uwagę, wybierając robota do odkurzania?

Robot, który odkurza i myje, gwarantuje bezobsługowość i łatwe sterowanie

Robot sprzątający to innowacyjne urządzenie wyposażone w nowoczesne technologie, które gwarantują całkowitą automatyzację procesu sprzątania. Robot odkurzający wystarczy zaprogramować zgodnie z preferowanym harmonogramem sprzątania, by urządzenie autonomicznie wyjeżdżało ze stacji dokującej, sprzątało dywany i podłogi i powracało do stacji, by ładować akumulator. Odkurzanie przebiega bez udziału ludzi, co gwarantuje oszczędność czasu i sił. Robot do odkurzania i mycia RoboJet Duel 3 może być także sterowany z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej.

Robot, który odkurza i myje, jest energooszczędny i cichy

Roboty odkurzające wyposażone są w niewielkie, lecz wydajne jednostki napędowe, które gwarantują wysoką efektywność sprzątania przy jednoczesnym niewielkim poborze energii elektrycznej. Powoduje to, że korzystanie z robota sprzątającego pozwoli znacząco ograniczyć koszt czyszczenia podłóg i dywanów.

Co więcej, robot sprzątający myjący podczas znamionowej pracy generuje niewielką ilość decybeli, przez co jest cichy i nie uprzykrza życia domownikom. Robot sprzątający z mapowaniem RoboJet Duel 3 to jedno z najcichszych tego typu urządzeń na rynku, bowiem generuje zaledwie 55 dB. Dla porównania: głośność standardowych odkurzaczy oscyluje w granicach 70-80 dB.

Robot sprzątający to duży wydatek

Jedną z kluczowych wad robotów odkurzających, jest ich duży koszt w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy. Niestety, innowacyjna i nowoczesna technologia kosztuje. Niemniej z roku na rok roboty sprzątające są coraz łatwiej dostępne dla coraz szerszego grona odbiorców.

Robot odkurzający nie nadaje się do odkurzania dywanów z długim włosiem

Kolejną wadą robotów odkurzających jest nieradzenie sobie tego typu konstrukcji z odkurzaniem grubych dywanów z długim włosiem. Tego typu urządzenia sprzątające są nisko zawieszone, a ich konstrukcja sprawia, że próba odkurzania obfitych dywanów skończy się zawieszeniem głowic zamiatających.

Słowem podsumowania: jaki robot odkurzający kupić?

Jeżeli szukasz robota do odkurzania i mycia, zwróć uwagę na oferowane funkcjonalności, tryby sprzątania, efektywność odkurzania, generowany hałas, systemy filtracji oraz sposób sterowania odkurzaczem. Wszystkie te czynniki mają kolosalny wpływ na użyteczność, skuteczność i komfort eksploatowania robota sprzątającego.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień