Robot odkurzający, zwany również robotem sprzątającym, to automatyczne urządzenia czyszczące, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników. Dzięki całkowitemu zautomatyzowaniu sprzątania podłóg i dywanów pozwalają skutecznie zredukować przykry obowiązek odkurzania i mycia podłóg, doskonale sprawdzając się do sprzątania zarówno dużych, jak i niewielkich mieszkań. Jakie są wady i zalety robotów odkurzających oraz na co zwracać uwagę, wybierając robota do odkurzania?

Robot, który odkurza i myje, gwarantuje bezobsługowość i łatwe sterowanie

Robot sprzątający to innowacyjne urządzenie wyposażone w nowoczesne technologie, które gwarantują całkowitą automatyzację procesu sprzątania. Robot odkurzający wystarczy zaprogramować zgodnie z preferowanym harmonogramem sprzątania, by urządzenie autonomicznie wyjeżdżało ze stacji dokującej, sprzątało dywany i podłogi i powracało do stacji, by ładować akumulator. Odkurzanie przebiega bez udziału ludzi, co gwarantuje oszczędność czasu i sił. Robot do odkurzania i mycia RoboJet Duel 3 może być także sterowany z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej.

Robot, który odkurza i myje, jest energooszczędny i cichy

Roboty odkurzające wyposażone są w niewielkie, lecz wydajne jednostki napędowe, które gwarantują wysoką efektywność sprzątania przy jednoczesnym niewielkim poborze energii elektrycznej. Powoduje to, że korzystanie z robota sprzątającego pozwoli znacząco ograniczyć koszt czyszczenia podłóg i dywanów.

Co więcej, robot sprzątający myjący podczas znamionowej pracy generuje niewielką ilość decybeli, przez co jest cichy i nie uprzykrza życia domownikom. Robot sprzątający z mapowaniem RoboJet Duel 3 to jedno z najcichszych tego typu urządzeń na rynku, bowiem generuje zaledwie 55 dB. Dla porównania: głośność standardowych odkurzaczy oscyluje w granicach 70-80 dB.

Robot sprzątający to duży wydatek

Jedną z kluczowych wad robotów odkurzających, jest ich duży koszt w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy. Niestety, innowacyjna i nowoczesna technologia kosztuje. Niemniej z roku na rok roboty sprzątające są coraz łatwiej dostępne dla coraz szerszego grona odbiorców.

Robot odkurzający nie nadaje się do odkurzania dywanów z długim włosiem

Kolejną wadą robotów odkurzających jest nieradzenie sobie tego typu konstrukcji z odkurzaniem grubych dywanów z długim włosiem. Tego typu urządzenia sprzątające są nisko zawieszone, a ich konstrukcja sprawia, że próba odkurzania obfitych dywanów skończy się zawieszeniem głowic zamiatających.

Słowem podsumowania: jaki robot odkurzający kupić?

Jeżeli szukasz robota do odkurzania i mycia, zwróć uwagę na oferowane funkcjonalności, tryby sprzątania, efektywność odkurzania, generowany hałas, systemy filtracji oraz sposób sterowania odkurzaczem. Wszystkie te czynniki mają kolosalny wpływ na użyteczność, skuteczność i komfort eksploatowania robota sprzątającego.

NASZE PRODUKTY: