Kolory robotów sprzątających. Czy kolor robota ma znaczenie?

Na polskim rynku dostępnych jest kilkaset modeli robotów sprzątających. Jednak paleta kolorów jest bardzo ograniczona. Czym kierować się przy wyborze, aby nie popełnić błędu zakupowego?

Na polskim rynku dostępnych jest kilkaset modeli robotów sprzątających. Jednak paleta kolorów jest bardzo ograniczona. Czym kierować się przy wyborze, aby nie popełnić błędu zakupowego?

Wygląd czy specyfikacja robota sprzątającego?

Czy decydując się na zakup urządzenia, trzeba wybierać między jego wyglądem a specyfikacją? Marka robotów sprzątających – RoboJet – mówi „Nie”, łącząc wybór i specyfikacje w jednym. To tak, jakby Twoje ubrania dostępne były tylko w jednym kolorze. Pomyśl, otwierasz szafę, a tam same białe koszule! W końcu robot sprzątający jest urządzeniem, które stoi (zazwyczaj) w widocznym miejscu. Dlatego jego kolor i dopasowanie do wnętrza domu jest kluczowe. Tym samym wybierając urządzenia do Swojego domu, powinniśmy sugerować się nie tylko ich funkcjonalnością, ale i wyglądem.

Czarny czy biały odkurzacz automatyczny?

Czarny kolor jeszcze do niedawna był dominującym kolorem wśród robotów sprzątających. Kilka lat temu pojawił się pierwszy biały robot – dając alternatywę zakupową. Dzisiaj mamy jeszcze większy wybór, ponieważ teraz roboty RoboJet mamy w dwóch wariantach wykończenia: połysku i „pure mat”. Jest to ważne, ponieważ przy wyborze robota należy kierować się wystrojem wnętrza, aby robot dobrze wkomponował się w przestrzeń, w której będzie ustawiony na co dzień. Jeżeli meble albo dodatki typu włączniki światła, kran, donice są w czarnym kolorze, to zdecydowanie odpowiedniejszym kolorem będzie czarny robot. Jeśli wnętrze jest jasne, to biały robot będzie właściwszy. Niby oczywiste, ale nie dla każdego.

Mat czy połysk?

Teraz kiedy już masz określony kolor robota, to czas na kolejny etap. Czy w Twoim domu są meble w połysku, czy w macie? Jeżeli w macie, to wybierz robota w matowym wykończeniu. Jeśli dominuje połysk, to zdecyduj się na robota w połysku. Wykończenie robota wpływa na jego harmonijne współgranie z wnętrzem. Spójne estetycznie wnętrze powoduje, że robot sprzątający nie jest inwazyjny i staje się dodatkiem. Nieodpowiedni wybór robota może skutkować tym, że robot będzie po prostu za bardzo rzucać się w oczy. O ile design robotów doskonale dopasuje się do każdego wnętrza, to należy pamiętać, że powinien to być „cichy i mało widoczny pomocnik”.

Rozmiar ma znaczenie   

Dostosuj robota do swojego domu wybierając kolor, rodzaj wykończenia – mat lub połysk, ale także rozmiar oraz wysokość urządzenia, która umożliwi pracę w trudno dostępnych miejscach i zakamarkach. Przed zakupem upewnij się, na jakiej wysokości znajdują się meble. Czy sofa albo łóżko ma nóżki, a jeśli tak to jakiej wysokości? O ile technologia Laser360° PRO mapowania pomieszczeń jest najdokładniejsza, to roboty z kopułkami są wyższe i mają 9,5 cm. Robot wjedzie tym samym pod meble powyżej 10 cm. Jeśli nóżki mają około 10 cm, to w takiej sytuacji zdecyduj się na robota z kamerą – RoboJet Focus ma jedynie 7,5 cm. W przypadku niższych robotów mniejsze gabaryty skutkują gorszą specyfikacją i jakością porządków.

Dopasuj RoboJet do Swojego stylu

Kup RoboJet w ulubionym kolorze z -10% rabatem: KOD: SE21

Nowy RoboJet X-Style Black

Stylowy robot sprzątający - matowy RoboJet X-Style

Rodzina robotów hybrydowych RoboJet, które myją i odkurzają podłogę jednocześnie, stale się powiększa. Właśnie nastąpiła premiera nowego RoboJet X-Style. Model ten wyróżnia się minimalistycznym designem, kompaktowym rozmiarem oraz zaawansowaną technologią Laser360° PRO. Co ciekawe, RoboJet X-Style, jak sama nazwa wskazuje, to wyjątkowo stylowy i nowoczesny robot, dostępny w dwóch matowych wersjach kolorystycznych. X-Style podbije serca osób, które poszukują urządzeń dopasowanych do wystroju wnętrz w stylu nowoczesnym. Model ten odznacza się nie tylko swoim wyglądem. Kompaktowy rozmiar - tylko 32 cm średnicy, sprawia, że wjedzie do jeszcze bardziej trudno dostępnych miejsc. Bez problemu posprząta przestrzeń np. pod krzesłami. Mimo mniejszego rozmiaru ma bardzo wysoką siłę ssania aż 2500 Pa, „back to clean” powyżej 150 m² oraz jedynie 55 dB głośności, dlatego jest wyjątkowo cichy.

Dowiedz się więcej o RoboJet X-Style

Z KODEM: SE21 kupisz go w przedsprzedaży z -10% rabatem.

Stylowy RoboJet X-Style White

Teraz nowość błyszczący RoboJet Focus Black

Dla miłośników czarnych kolorów, które w ostatnim czasie królują w designie AGD, powstał RoboJet Focus Black. Model ten jest chętnie wybierany przez osoby, które poszukują robotów szczególnie niskich. Dzięki temu, że wyposażony jest w kamerę VSLAM, ma jedynie 7,5 cm wysokości. Bez problemu wjedzie w miejsca z ograniczonym dostępem – pod kanapy, łóżka oraz komody, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, kurzu i roztoczy. RoboJet Focus dostępny jest w dwóch błyszczących wersjach kolorystycznych. Połysk idealnie wpisze się w minimalistyczne zimne barwy nowoczesnych wnętrz. Niski model robota z wysoką siłą ssania 2500 Pa oraz poziomem głośności nieprzekraczającym 55 dB teraz dostępny jest w Twoim ulubionym czarnym kolorze.

Dowiedz się więcej o RoboJet Focus Black

Z KODEM: SE21 kupisz go z -10% rabatem. 

Co oznaczają kolory robotów RoboJet?

Kolory robotów RoboJet

          Biały – elegancja                          Czarny – styl                         Transparentny – unikalność  

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień