Mop elektryczny a mop tradycyjny – jakie są różnice?

Czym elektryczny mop myjący różni się od tradycyjnego mopa i w jaki sposób może usprawnić czyszczenie domowych podłóg?

Czym elektryczny mop myjący różni się od tradycyjnego mopa i w jaki sposób może usprawnić czyszczenie domowych podłóg?

Czym jest i jak działa mop elektryczny bezprzewodowy? Czym różni się od tradycyjnego mopa?

Mop elektryczny to zaawansowane technologicznie urządzenie myjące wyposażone w wydajny silnik elektryczny napędzający obrotowe głowice, na których umieszczono mopy (ściereczki) z mikrofibry. Dodatkowo elektryczne mopy do mycia podłóg wyposażone są w spryskiwacze oraz zbiorniki na wodę lub płyn do mycia podłóg. Spryskiwacz optymalnie dozuje płyn do czyszczenia, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie ryzyka zbytniego namoczenia podłóg, a sam proces ich schnięcia trwa nieporównywalnie krócej, niż w przypadku mycia podłóg tradycyjnym mopem.

Pojemny zbiornik na wodę lub płyn do mycia podłóg zintegrowany z urządzeniem ogranicza konieczność samodzielnego namaczania mopów w pojemniku z płynem i wyżymania ich siłą rąk. Cały proces zwilżania ściereczek z mikrofibry odbywa się w sposób automatyczny – za pomocą naciśnięcia przycisku.

Dzięki temu elektryczny mop myjący gwarantuje o wiele większy komfort mycia podłóg, znacząco przyśpiesza cały proces, a także ogranicza konieczność schylania się i wyżymania mopów. Mycie podłóg mopem elektrycznym jest szybsze nawet o 50%, a przy tym zdecydowanie wygodniejsze i efektywniejsze niż użycie tradycyjnego mopa.

Podstawowe różnice w użyciu mopów elektrycznych i tradycyjnych

Kluczową różnicą w eksploatacji elektrycznego mopa myjącego, jest jego wysoka efektywność czyszczenia niezależnie od zastosowanych detergentów. Urządzenie to równie skutecznie czyści podłogi, parkiety, płytki czy kamienie niezależnie od tego, czy myje je za pomocą zwykłej wody, czy specjalnego płynu do mycia.

Poza tym mop elektryczny to urządzenie 4w1, skutecznie czyszcząc podłogi na sucho, myjąc je na mokro, a także polerując i woskując. Trudno o tak dużą wszechstronność i uniwersalność w przypadku zastosowania tradycyjnego mopa do podłóg.

Elektryczny mop po umyciu podłogi pozostawia ją niemal całkowicie suchą, dzięki czemu znacząco przyśpiesza cały proces mycia i możliwości korzystania z podłóg w domu, a także ogranicza ryzyko poślizgnięcia. Z tego też względu jest o wiele bardziej bezpieczny do mycia naturalnych podłóg drewnianych, bowiem nie dopuszcza do przenikania wilgoci do struktury drewna.

Na koniec warto wspomnieć także o prostocie użycia. Eksploatując mop elektryczny myjący, wystarczy wlać płyn do zbiornika i załączyć urządzenie, a po czyszczeniu umieścić ściereczki z mikrofibry w pralce oraz podłączyć mop do ładowania. W przypadku tradycyjnych mopów konieczne jest regularne namaczanie i wyżymanie mopa, co powoduje przerywanie mycia podłóg, funduje ból pleców oraz zmęczenie, czyniąc z mycia podłogi prawdziwą katorgę.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień