Mycie podłóg – jak robić to dobrze?

Zastanawiasz się czym myć podłogę drewnianą, jak wygląda mycie podłóg w ciąży, a może nie wiesz, jakie urządzenie do mycia podłóg wybrać?...

Zastanawiasz się czym myć podłogę drewnianą, jak wygląda mycie podłóg w ciąży, a może nie wiesz, jakie urządzenie do mycia podłóg wybrać? Wbrew pozorom mycie podłóg nie jest banalną czynnością, a odpowiednie rozplanowanie i podejście do tego obowiązku pozwoli poprawić skuteczność, wydajność i tempo mycia podłóg, jednocześnie dbając o Twój komfort.

Jak myć podłogi?

Sprzątając dom, najwięcej czasu poświęcamy właśnie podłogom. Nic dziwnego – to one stanowią najbardziej eksploatowaną, najniższą powierzchnię naszych domów, przez co ulegają szybkiemu zabrudzeniu, tłustym plamom, rozlanym napojom oraz błyskawicznie stają się siedliskiem kurzu. Zależnie od rodzaju podłogi oraz rodzaju jej zabrudzenia, mycie podłóg przebiega zgoła inaczej. Poniżej prezentujemy sprawdzone porady na mycie podłóg drewnianych lakierowanych, mycie ceramicznych podłóg bez smug, mycie podłogi mopem, elektrycznym odkurzaczem do zmywania podłóg, a także prezentujemy skuteczne środki do mycia podłóg.

Mycie podłóg drewnianych

Mycie podłóg wymaga troskliwego podejścia oraz uwagi. Niemniej odpowiednia pielęgnacja drewna pozwoli cieszyć się ich pięknem przez wiele lat. Jeżeli chcesz skutecznie umyć podłogi drewniane, najpierw dokładnie je odkurz – możesz w tym celu użyć odkurzacza z funkcją mycia paneli. Następnie umyj podłogi lekko wilgotnym mopem. Idealnie sprawdzi się tu odkurzacz myjący podłogi lub elektryczny mop do mycia podłóg, który dodatkowo nawoskuje i nabłyszczy drewnianą powłokę. Stosowanie zbyt mokrego mopa może sprawić, że laminaty i drewno napęcznieją, uszkadzając strukturę podłogi. Nie zapominaj, aby używać jedynie środków czyszczących dedykowanych drewnu, ponieważ zbyt intensywna chemia może uszkodzić lakier lub drewnianą powłokę.

Mycie podłóg ceramicznych

Podłogi ceramiczne mogą być myte przy wykorzystaniu bardziej agresywnych środków do mycia podłóg. Możesz tu także zastosować mycie podłóg octem. Najlepsze efekty uzyskasz, wybierając sprawdzoną chemię dedykowaną podłogom z płytek ceramicznych i odpowiednio wyżymając mop. Mycie podłóg bez smug zagwarantuje Ci mycie podłóg sprzętem – np. elektrycznym mopem RoboJet Twist lub odkurzaczami RoboJet wyposażonymi w funkcję mopowania. Nasze urządzenia, dzięki utrzymywaniu wilgotności mopów na odpowiednio niskim poziomie i zachowaniu wysokiej prędkości obrotowej głowic, nie tylko skutecznie wyczyszczą ceramiczne podłogi, ale dodatkowo je wypolerują.

Mycie podłóg po remoncie

Mycie podłóg na mokro należy zacząć dopiero, gdy uporamy się z wyczyszczeniem kurzu, osadów i innych stałych zabrudzeń z górnych partii pomieszczeń. Doskonale sprawdzą się tu mopy paskowe, a także specjalne szczotki z włosiem do zamiatania kurzu i gąbkami do czyszczenia na mokro. Jeżeli szukasz dodatkowego wsparcia, idealnie sprawdzi się tu także elektryczny mop do mycia podłóg i sprawdzony odkurzacz myjący podłogi.

Mycie podłóg w ciąży

Mycie podłóg w ciąży to dość niebezpieczne zadanie. Praca w pochylonej pozycji i obciążanie kręgosłupa nie będą sprzyjać przyszłej mamie ani jej dziecku. Dlatego też warto postawić na automatyczne mycie podłóg za pomocą robota sprzątającego. Urządzenie po uprzednim zaprogramowaniu samodzielnie wyjdzie ze stacji dokującej oraz skutecznie odkurzy i umyje na mokro każdy rodzaj twardych powierzchni.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień