Mop elektryczny – zalety i wady

Jakie są zalety i wady elektrycznych mopów myjących oraz czy warto zdecydować się na ich zakup?

Jakie są zalety i wady elektrycznych mopów myjących oraz czy warto zdecydować się na ich zakup?

Zalety elektrycznych mopów

Mop elektryczny to nowoczesne urządzenie czyszczące podłogi, które wyposażone jest w obrotowe głowice czyszczące, wydajny i cichy silnik elektryczny, a także w akumulator zasilający całe urządzenie. Na rynku spotkać można także przewodowe elektryczne mopy myjące, niemniej mop elektryczny bezprzewodowy zapewnia o wiele większą swobodę, ergonomię i łatwość czyszczenia – zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach i wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego.

Podstawową zaletą mopów elektrycznych do paneli jest ich wysoka skuteczność oraz możliwość kompleksowego czyszczenia powierzchni płaskich. Elektryczny mop RoboJet Wiso jest w stanie kompleksowo czyścić powierzchnie płaskie na sucho, myć na mokro, a także je wypolerować oraz wywoskować. Można nim usuwać wszelkie zabrudzenia powstałe na wszystkich rodzajach podłóg twardych – podłogach drewnianych, linoleum, panelach, płytkach podłogowych czy podłogach kamiennych.

Inną kluczową zaletą elektrycznych mopów do mycia podłóg jest optymalne dozowanie przez urządzenia wody lub płynów do mycia podłóg za pomocą spryskiwacza. Dzięki temu możliwe jest odpowiednie nawilżenie ściereczek z mikrofibry przy jednoczesnym uchronieniu delikatnych podłóg przed zbytnim zawilgoceniem. Poza tym takie rozwiązanie gwarantuje szybkie wysychanie podłóg, a w konsekwencji o wiele szybsze mycie powierzchni płaskich.

Mop elektryczny to najlepszy mop do mycia podłóg w ciąży lub podczas dolegliwości, które uniemożliwiają schylanie się oraz mycie podłóg tradycyjnymi metodami. Dzięki obrotowym głowicom urządzenie w gwarantuje wysoką efektywność czyszczenia – wystarczą 3 ruchy, by umyć 1 m2 powierzchni. Wynik ten jest nieosiągalny podczas mycia podłóg tradycyjnymi mopami. Dzięki temu możliwe jest o wiele szybsze i wygodniejsze uporanie się z myciem, woskowaniem i polerowaniem podłóg w całym domu.

Warto również wspomnieć o długim czasie pracy na jednym cyklu ładowania. RoboJet Wiso jako jedno z nielicznych urządzeń na rynku pozwala na wydajne czyszczenie podłóg przez aż 55 minut. Czas ten w zupełności wystarczy do kompleksowego wyczyszczenia podłóg nawet w największych domach. Po skończonym myciu wystarczy podłączyć urządzenie do ładowania, a zabrudzone ściereczki z mikrofibry umieścić w pralce.

Wady elektrycznych mopów

Podstawową wadą elektrycznych mopów jest ich o wiele większa cena względem tradycyjnych mopów do mycia podłóg. Decydując się na tego typu urządzenia, należy liczyć się ze sporym wydatkiem. Niemniej, po kilku użyciach mopa zwróci się on z nawiązką w postaci niezmęczonych pleców oraz szybszego i bardziej komfortowego mycia podłóg.

Czy warto kupić mop elektryczny bezprzewodowy?

Zakup elektrycznego mopa myjącego to bez wątpienia uzasadniony wydatek. Tego typu nowoczesne urządzenie myjące znacząco ułatwi dbanie o czystość domowych podłóg, ułatwiając i przyśpieszając mycie wszystkich twardych powierzchni w domu.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień