Polacy nie lubią myć okien, choć co roku wzrasta konieczność ich częstszego mycia

Okna i przeszklenia z roku na rok wymagają coraz częstszych zabiegów czyszczących. Niestety, wciąż Polacy myją okna średnio 1 – 2 razy do roku, przy czym okna myje aż 80% pań i 20% panów...

Okna i przeszklenia z roku na rok wymagają coraz częstszych zabiegów czyszczących. Niestety, wciąż Polacy myją okna średnio 1 – 2 razy do roku, przy czym okna myje aż 80% pań i 20% panów. Coraz chętniej stawiamy na nowoczesne rozwiązania służące czyszczeniu szklanych powierzchni, które pozwalają nam znacząco poprawić efektywność przy jednoczesnym ograniczeniu ilości wkładanej pracy.

Okna wymagają coraz częstszego mycia

Jeszcze kilkanaście lat temu okna w domach i przeszklenia w biurowcach nie brudziły się w tak szybkim tempie. Obecnie możemy obserwować o wiele szybsze oblepianie okien brudnymi substancjami, które osiadają na szybach i ramach. Powodem takiego stanu rzeczy jest coraz intensywniejszy smog w okresie grzewczym oraz ogólne obniżenie się jakości powietrza w okresie letnim.

Na oknach osiadają takie substancje jak: tlenek węgla, lotne związki organiczne, pyły węglowe, ołów, dwutlenek węgla, czy tlenki azotu, będące produktami spalania paliw stałych i ciekłych. Źródłem coraz gorszej jakości powietrza jest emisja niska, czyli spalanie słabego jakościowo węgla, pelletu i drewna w domowych instalacjach grzewczych, a także wzrost ilości pojazdów w miastach generujących znaczne ilości spalin.

Wszystko to składa się na konieczność częstszego mycia okien, i choć standardowo Polacy myją je maksymalnie dwa razy do roku, okna wymagają o wiele więcej uwagi – zwłaszcza w centrach dużych miast.

Dlaczego warto regularnie myć okna?

Okna oraz przeszklenia powinny być myte średnio raz na 3 – 4 miesiące z zewnątrz i co 4 – 5 tygodni wewnątrz. Dlaczego warto myć je regularnie? Najważniejszym powodem jest niszczenie okien przez regularnie osadzające się – niekiedy żrące – substancje. Koncentracja niebezpiecznych produktów spalania paliw może uszkodzić zarówno powierzchnię szyb, jak i stolarki okiennej, co obniży jej parametry izolacyjne.

Poza tym czystsze okna wpływają na nasz komfort psychiczny. Brudne przeszklenia są w stanie ograniczyć ilość przepuszczanego światła nawet o 40%. Czyste szyby przepuszczą o wiele więcej zdrowych i naturalnych promieni słonecznych, co znacząco poprawi samopoczucie domowników lub pracowników, a także może przyczynić się do ograniczenia rachunków za światło.

Jak zmusić się do częstszego mycia okien? Doskonałym sposobem jest robot do okien

Zarówno gospodynie i gospodarze domowi, firmy sprzątające, jak i pracownicy biur z dużą ilością przeszkleń z powodzeniem mogą skorzystać z nowoczesnych robotów sprzątających przeszklenia i okna. Doskonałym przykładem wszechstronnego odkurzacza do okien jest RoboJet Wiso.

Sprzęt kompleksowo czyści bez smug i zarysowań dzięki mocnej turbinie ssącej zapewniającej wysoką efektywność mycia. Urządzenie jest w stanie w kilka chwil automatycznie wyczyścić okna i przeszklenia o nieograniczonej powierzchni i doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, odciążając domowników i pracowników biurowych od jednego z najbardziej nielubianego obowiązku mycia okien.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień