Robot do mycia okien: na jakie parametry zwrócić uwagę?

Na rynku spotkać można nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na sprawne i autonomiczne mycie okien bez smug. Jest nim robot do mycia okien. W artykule podpowiadamy co zwracać uwagę, wybierając tego typu urządzenie...

Na rynku spotkać można nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na sprawne i autonomiczne mycie okien bez smug. Jest nim robot do mycia okien. W artykule podpowiadamy co zwracać uwagę, wybierając tego typu urządzenie.

Mycie okien – urządzenia, które zrobią to za nas

Roboty do mycia okien – zwane również odkurzaczami do szyb – to niewielkie urządzenia o nieskomplikowanej konstrukcji. Wyposażone są w rotujące głowice ze ściereczkami, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i polerują szyby oraz przeszklenia. Tego typu urządzenia pozwalają na mycie okien wodą demineralizowaną, mycie okien octem, a także specjalistycznymi środkami czyszczącymi.

Urządzenie przyczepia się do szyby, a silnik próżniowy dba o jego stabilne przyssanie do powierzchni. Robot automatycznie nawiguje po szybie, metodycznie ją oczyszczając. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie UPS oraz w przyssawkę, które chronią sprzęt przed odczepieniem się od powierzchni i upadkiem z wysokości.

Ze względu na swoją wysoką wydajność i skuteczność oraz różnorodne zaimplementowane akcesoria czyszczące, odkurzacze do szyb pozwalają na efektywne regularne oczyszczanie okien z nagromadzonych pyłów, smug i osadów, jak i na mycie okien po remoncie z uporczywych zabrudzeń.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz do szyb – 4 parametry 

Robot do mycia okien to specyficzne urządzenie, którego wybór powinien być uzależniony od kilku kluczowych parametrów oraz cech urządzenia. Wśród nich należy wymienić: moc ssącą, zabezpieczenia, wyposażenie czyszczące oraz ilość trybów sprzątania.

1. Moc ssąca

Im większa moc silnika odkurzacza do szyb, tym skuteczniej przywrze on do szyby i efektywniej oczyści ją z zanieczyszczeń. Należy pamiętać, że silnik w robocie do szyb odpowiada za wytwarzanie podciśnienia utrzymującego urządzenie na przeszklonej powierzchni, jak i za usuwanie zabrudzeń. Dlatego też, im większa moc ssąca urządzenia, tym lepiej. Przykładowo odkurzacz do szyb RoboJet Wiso wyposażony jest w silnik o mocy aż 75 W.

2. Zabezpieczenia

Roboty sprzątające szyby pracują na znacznych wysokościach, dlatego też koniecznie muszą być wyposażone w osprzęt zabezpieczający je przed odklejeniem od przeszklenia oraz przed upadkiem z wysokości. Jednym z rozwiązań, jakie zastosowano w RoboJet Wiso, jest system UPS. Działa on na podstawie podtrzymywania zasilania w przypadku odłączenia urządzenia od prądu lub w przypadku awarii zasilania. System podtrzymuje urządzenie na szybie przez 20 minut. Dodatkowym zabezpieczeniem jest przyssawka z asekuracyjną liną bezpieczeństwa.

3. Wyposażenie

Profesjonalne odkurzacze do szyb posiadają konstrukcję, która pozwala na kompleksowe czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych okien i przeszkleń bez pozostawiania smug oraz rys. Dbają o to ruchome głowice czyszczące poruszające się ruchami kolistymi, które dodatkowo polerują powierzchnię, ściereczki z mikrofibry wielokrotnego użytku, guma ściągająca usuwająca smugi i zacieki powstałe podczas czyszczenia, a także turbina ssąca wsysająca większe zabrudzenia.

4. Tryby sprzątania

Im więcej trybów czyszczenia, tym lepiej. RoboJet Wiso wyposażony jest w aż 6 różnorodnych trybów, które pozwalają z łatwością dopasować sposób pracy urządzenia do osobistych preferencji. Wśród nich wymienić należy tryb: automatyczny, ręczny, tryb czyszczenia prawej części okna, tryb czyszczenia lewej części okna, tryb usuwania uporczywego brudu, tryb mycia szerokich okien, a także tryb mycia wysokich okien.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień