Na co zwracać uwagę wybierając płyn do mycia szyb?

Dobry płyn do mycia szyb to podstawa udanego czyszczenia domowych okien, przeszkleń i luster...

Dobry płyn do mycia szyb to podstawa udanego czyszczenia domowych okien, przeszkleń i luster. Na rynku spotkamy mnóstwo specyfików oferujących najróżniejsze składniki aktywne – który z nich okaże się najlepszy?

Płyn do szyb – na co zwracać uwagę?

Większość płynów do mycia okien bazuje na wodzie, alkoholu, occie, amoniaku, kwasku mlekowym i cytrynowym oraz aromatyzerach. To kwaski oraz alkohol skutecznie czyszczą i odtłuszczają szyby. Wielu producentów strzeże dokładnego składu swoich produktów. Niektóre płyny do mycia szyb posiadają również w swoim składzie dodatki silikonów, które ułatwiają mycie zabrudzonych powierzchni, zapewniają łatwiejsze rozprowadzanie płynu, a także ograniczają ryzyko powstawania smug.

Przykładowo płyn do mycia okien Karcher posiada wiele dodatkowych substancji, które dbają o kompleksowe i szybkie oczyszczanie nawet najbardziej brudnych szyb i przeszkleń, jednocześnie chroniąc je przed ponownym zbyt szybkim zabrudzeniem się. Płyn Karcher w swoim składzie posiada skoncentrowane octy, alkohole, amoniak oraz organiczne aromatyzery i inne dodatkowe składniki, które pozwalają na wykorzystywanie płynu zarówno w sposób ręczny, jak i w połączeniu z urządzeniami czyszczącymi – m.in. myjkami ręcznymi lub odkurzaczami do szyb – takimi jak RoboJet Wiso.

Dobry płyn do mycia szyb powinien mieć około 5% powierzchniowych substancji aktywnych dbających o sprawne czyszczenie szyb. Niemniej, nie należy zapominać o tym, by płyn do mycia okien zachował swój proekologiczny charakter poprzez domieszki zapachów olejkowych, czy substancji amfoterycznych.

Niezależnie od tego, jak dobry płyn do mycia okien kupimy, musi on być odpowiednio certyfikowany i spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Często płyny do szyb mogą być wykorzystywane również do czyszczenia m.in.: płytek ceramicznych, stali nierdzewnej, szyb samochodowych, czy glazury.

Domowy płyn do mycia szyb – ekologiczny i skuteczny

W dobie rosnących cen specyfików do czyszczenia szyb warto pomyśleć nad wyprodukowaniem płynu do mycia okien domowej roboty, który sprawnie wyczyści przeszklenia, okna i lustra, jednocześnie pozostając tanim, bezpiecznym dla środowiska i łatwo dostępnym.

Jak zrobić domowy płyn do mycia szyb? Nic prostszego. Wystarczy wlać 4 jednostki octu i jedną jednostkę wody (najlepiej demineralizowanej) do spryskiwacza. Do mikstury można dodać również  nietłuste olejki eteryczne oraz kwasek cytrynowy. Tak przyrządzony specyfik będzie najlepszym płynem do mycia szyb, który sprawnie oczyści szyby bez udziału zbędnych chemicznych dodatków.

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień