Odkurzacz automatyczny – sam posprząta Twój dom! Co warto o nim wiedzieć?

https://www.robojet.pl/produkty/roboty-sprzatajace/robojet-x-one-2Właśnie pojawił się artykuł na empik.com...

Właśnie pojawił się artykuł na empik.com Porady w "Dom i Ogród". Dowiecie się w nim nieco jak RoboJet Air PRO pomoże przy alergii: 

Odkurzacz automatyczny – sam posprząta Twój dom! Co warto o nim wiedzieć?

Ułatw sobie codzienne obowiązki i zadbaj o zdrowie – skorzystaj z pomocy odkurzacza automatycznego. Sprzątanie podłóg i dywanów zapewne nie należy do Twoich ukochanych aktywności domowych. Czy istnieje alternatywa dla dużych i głośnych klasycznych odkurzaczy lub szczotki i szufelki? Owszem, i to zgodna z zasadami smart i eco living. Jest nią odkurzacz automatyczny.

odkurzacz automatyczny

Robot odkurzacz – taki zły, jak go malują?

Uważa się, że roboty odkurzające są nieefektywnymi zabawkami, które nie są w stanie posprzątać podłóg, ani tym bardziej dywanów. Nic bardziej mylnego. Mit ten czerpie u źródła początkowych modeli robotów odkurzających, które miały pewne przypadłości wieku dziecięcego. Początkowo technologia automatycznego sprzątania była niezoptymalizowana i niedostosowana do potrzeb konsumentów.

Dzisiaj roboty odkurzające na nowo zdefiniowały ergonomię, prostotę i efektywność sprzątania. Flagowym przykładem może być najnowszy model robota sprzątającego od firmy RoboJet – RoboJet X-One 2. Producent stworzył innowacyjną konstrukcję łączącą odkurzacz automatyczny z oczyszczaczem powietrza, który efektywnie dba o czystość powierzchni płaskich i jakość powietrza w domach.

odkurzacz automatyczny

Wszechstronność robotów odkurzających

Roboty odkurzające zwykle projektowane są w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom wszechstronną eksploatację i kompleksowe czyszczenie podłóg i dywanów. Od najlepszych urządzeń sprzątających możemy oczekiwać efektywnego wymiatania i odkurzania zanieczyszczeń z każdego rodzaju podłóg twardych oraz dywanów z krótkim i średnim włosiem. Poza tym niektóre odkurzacze automatyczne dostępne na rynku umożliwiają dodatkowe odkurzanie na mokro, sterylizowanie powierzchni promieniowaniem UV, czy zdalne sterowanie i programowanie z poziomu dedykowanej aplikacji.

Warto zatrzymać się nieco dłużej na sterylizowaniu promieniowaniem ultrafioletowym. Według testów i badań, najwięcej bakterii i niechcianych mikroorganizmów nie znajduje się w łazienkach ani w kuchniach. Największa ich ilość gromadzi się właśnie w dywanach. Odkurzacze automatyczne wyposażone w lampę UV są w stanie efektywnie utylizować drobnoustroje, ich odchody oraz jaja, które przyczyniają się do występowania objawów alergicznych.

Roboty odkurzacze można programować w taki sposób, aby sprzątały w określonych godzinach i interwałach czasowych. Możliwe jest zakodowanie urządzenia nawet na 7 dni w tygodniu. Roboty same wyjeżdżają ze stacji dokujących, sprzątają mieszkanie zgodnie z zaprogramowanym trybem pracy, a następnie wracają do stacji, by naładować akumulator. Roboty odkurzające umożliwiają pełną automatyzację sprzątania podłóg i dywanów.

odkurzacz automatyczny

Odkurzanie a alergia

Podczas odkurzania w powietrze wzbijane są pyłki i cząsteczki kurzu, drobnoustrojów i zanieczyszczeń. Zdaje sobie z tego sprawę każdy alergik. Najpopularniejszymi rozwiązaniami dedykowanymi alergikom są odkurzacze wodne, które wychwytują drobiny kurzu i utrudniają im ponowne wzbicie się w powietrze.

Możliwe jest również zastosowanie dodatkowego, zewnętrznego oczyszczacza powietrza, który zasysa zanieczyszczone powietrze, filtruje je, neutralizuje pyłki oraz niebezpieczne dla zdrowia substancje, a następnie wypuszcza odfiltrowane i zdrowe powietrze.

Chronić się przed alergią możemy na wiele sposobów. Jednym z najnowszych z nich są właśnie odkurzacze automatyczne. Dzięki możliwości programowania ich nawet na tydzień do przodu, urządzenia mogą odkurzać mieszkanie, gdy nie ma domowników. W praktyce oznacza to koniec z przykrymi dolegliwościami dającymi o sobie znać podczas odkurzania.

Źródło: https://www.empik.com/porady/dom-i-ogrod/odkurzacze 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień