Jaki wybrać odkurzacz do sierści?

Posiadanie kota lub psa nieodzownie wiąże się z ich linieniem, a także fruwającą sierścią po całym mieszkaniu. Odkurzanie sierści jest jedną z najmniej lubianych...

Posiadanie kota lub psa nieodzownie wiąże się z ich linieniem, a także fruwającą sierścią po całym mieszkaniu. Odkurzanie sierści jest jedną z najmniej lubianych czynności wszystkich właścicieli włochatych czworonogów. Pół biedy, gdy sierść trzeba odkurzyć z podłogi, paneli lub z płytek.

Problemy zaczynają się, gdy zwierzęce włosy wbiją się w dywany i wykładziny. Jak sobie poradzić z tym problemem? Na rynku spotkać można nie jeden odkurzacz do sierści, który pozwoli efektywnie uporać się z problemem wszędobylskich kłaczków. Niemniej, kompleksowym i zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem problemów z sierścią zwierząt może okazać się odkurzacz automatyczny RoboJet.

Odkurzacz do sierści 

Nie wszystkie odkurzacze poradzą sobie z tą przykrą czynnością, jaką jest odkurzanie sierści. Wymagane do tego są odpowiednio skonstruowane szczotki, które wydobędą włosy wbite w wykładziny i dywany.

Nawet najlepszy odkurzacz do sierści może napotkać problemy, gdy sierść zleży się i będzie jej dużo. Dlatego też mając w domu psa lub kota, który lubi gubić swoje futro, należy pamiętać o regularnym odkurzaniu. Nawet najlepszy odkurzacz zbierający sierść może okazać się bezsilny w przypadku, gdy będzie musiał poradzić sobie z dwutygodniową warstwą krótkich, wbitych w tkaniny i przyklepanych przez domowników kłaków.

Dlatego też o wiele lepiej jest zapobiegać! W profilaktycznym, regularnym usuwaniu sierści zwierząt doskonale sprawdzi się odkurzacz automatyczny, który regularnie czyszcząc powierzchnie z dużą częstotliwością, skuteczniej poradzi sobie z sierścią zwierząt niż niejeden odkurzacz do sierści. Tym samym zapobiegnie to wbiciu się sierści w ściany i meble. 

Codzienne odkurzanie dywanów i podłóg ze świeżej sierści przyniesie zdecydowanie o wiele lepszy efekt od jej odkurzania raz na tydzień tak, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Zatem mimo swojej większej mocy, tradycyjne urządzenia odkurzające mogą okazać się o wiele gorszym narzędziem do efektywnego sprzątania sierści niż mniejsze, jednak efektywniejsze odkurzacze automatyczne.

Jaki wybrać odkurzacz do sierści? 

Na rynku możemy spotkać nie jeden odkurzacz do sierści (pet vacuum), który zapewni odpowiednie parametry pozwalające na komfortowe i szybkie pozbywanie się sierści zwierząt z podłóg, wykładzin i dywanów. Zastanawiając się, jaki odkurzacz do domu z psem lub kotem warto wybrać, należy zwrócić szczególną uwagę m.in. na moc ssącą na wyjściu oraz wydajny filtr HEPA, który nie będzie powodował reakcji uczuleniowych wśród osób cierpiących na alergie.

Niemniej tutaj też, nie musimy ograniczać się wyłącznie do tradycyjnych odkurzaczy, które mimo tego, że dysponują odpowiednio dużą mocą ssącą, mogą okazać się nieskuteczne w walce ze zwierzęcą sierścią. Dlatego też zamiast sprzątać raz na jakiś czas mocnym odkurzaczem, który generuje dużą ilość hałasu, jest nieporęczny i mało energooszczędny, lepszym rozwiązaniem będzie robot sprzątający i zwiększenie częstotliwości odkurzania.

Wracając do tematu alergii, warto zwrócić uwagę na system potrójnej filtracji zastosowany w odkurzaczu, jak np. RoboJet Duel 3. System ten składa się z filtra podstawowego, gąbkowego i wysokowydajnego filtra HEPA, które łącznie wychwytują aż 99,95% cząsteczek wielkości 0,3 mikrona. Z tak skuteczną filtracją sierść zwierząt nie ma żadnych szans.

A może automatyczny odkurzacz zbierający sierść?

Jak wspomnieliśmy, kluczową kwestią, która utrudnia sprzątanie sierści zwierząt, jest jej wbijanie się we włókna. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się automatyczny odkurzacz zbierający sierść RoboJet, który sprzątając codziennie, ograniczy ryzyko przyklepywania i wbijania włosia zwierząt w tkaniny dywanów i wykładzin, a tym samym znacząco ułatwi ich usuwanie. Każdy robot sprzątający RoboJet doskonale sprawdzi się jako odkurzacz do sierści, a to za sprawą wysokiej mocy ssącej i otworu ssącego umieszczonego bezpośrednio nad czyszczoną wykładziną lub dywanem.

Co więcej, wspomniany już wcześniej RoboJet Duel 3 to jeden z najcichszych odkurzaczy na rynku, dzięki czemu domowe pupile mogą spać spokojnie.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień