Odkurzanie niebezpieczne dla zdrowia

Odkurzanie może przyczynić się do zwiększanego ryzyka zachorowań na choroby układu oddechowego oraz może mieć negatywny wpływ na kręgosłup.

Odkurzanie może przyczynić się do zwiększanego ryzyka zachorowań na choroby układu oddechowego oraz może mieć negatywny wpływ na kręgosłup.

 Badania dowodzą, że osoba która odkurza wdycha ok. 250 razy więcej kurzu, niż osoba znajdująca się w odkurzanym pomieszczeniu. Ponadto w trakcie odkurzania z każdym wdechem dostaje się do płuc kilkadziesiąt tysięcy drobinek kurzu i aż 700 mln różnych cząsteczek. Ponadto we wdychanym powietrzu mogą się znajdować niebezpieczne dla organizmu wirusy, roztocza, czy też grzyby. W wyniku czego odkurzanie może przyczyniać się do zwiększanego ryzyka zachorowania na astmę, choroby oskrzeli i płuc, a nawet serca.

 Odkurzanie może mieć także negatywny wpływ na kręgosłup. Odkurzanie bowiem obciąża odcinek lędźwiowy, na którym spoczywa cały ciężar górnej części ciała. Dodatkowo odkurzanie napina w ten sposób niebezpiecznie kręgosłup. Natomiast po dłuższym czasie odkurzanie  może spowodować zdrętwienie dolnej partii kręgosłupa, zaś przy częstym odkurzaniu  mogą pojawiać się bóle kręgosłupa. Z tego powodu odkurzanie jest zabronione dla kobiet ciężarnych.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień