Jak pozbyć się pluskwy domowej?

Oznaki świadczące o obecności pluskwy domowej widoczne są gołym okiem. Pluskwy w mieszkaniu wiążą się z ...

Oznaki świadczące o obecności pluskwy domowej widoczne są gołym okiem. Pluskwy w mieszkaniu wiążą się z pojawieniem się białych pręg na ciele – głównie wokół talii. Innym objawem ich obecności są ślady krwi oraz odchody na prześcieradle i na pościeli. Z czasem pluskwy domowe zrzucają swoje pancerze podczas wylinki.

Pluskwy domowe żerując, wstrzykują substancję znieczulającą, która sprawia, że nie czujemy czerpania krwi z naszych ciał. By zwalczanie pluskiew było skuteczne, konieczne jest przeprowadzenie kompleksowych działań mających na celu pozbycie się tych pasożytów.

Czym jest pluskwa domowa?

Pluskwy to niewielkie czerwono-brązowe owady o długości około 4 mm i owalnym kształcie. Pluskwa domowa występuje niemal na całym globie i skutecznie pasożytuje zarówno na ludziach, jak i zwierzętach. Mieszkają one w materacach, tapczanach i wszelkich szczelinach wokół łóżka. Mogą pojawiać się także w meblach, drewnie oraz tkaninach. Najczęściej pluskwy domowe spotykane są w dużych aglomeracjach miejskich. Mogą być transportowane z mieszkania do mieszkania na ubraniach oraz w plecakach i torbach podróżnych. Pluskwy domowe mogą przenosić bakterie gronkowca złocistego, który skutkuje m.in.: zapaleniem szpiku kostnego, posocznicą, czy zespołem wstrząsu toksycznego.

Zwalczanie pluskiew – jak wytępić pluskwy w mieszkaniu?

Zwalczanie pluskiew nie należy do najłatwiejszych. By wytępić pluskwy, można skorzystać z usług profesjonalnych firm dezynsekcyjnych lub podjąć się ich zwalczania domowymi sposobami. Poniżej prezentujemy kilka najlepszych sposobów, które pozwolą zwalczać pluskwy domowym sposobem.

Jak zwalczyć pluskwy? Zlokalizuj miejsce ich występowania

Im prędzej zaczniesz zwalczać pluskwy domowe, tym lepiej. Ich szybkie przemieszczanie się może utrudnić walkę. Zweryfikuj, gdzie pluskwy w mieszkaniu umościły sobie żerowisko – zwykle są to sypialnie oraz pokoje, w których śpią domownicy. O walce z pluskwami warto powiadomić sąsiadów, ponieważ pasożyty te z łatwością migrują między mieszkaniami.

Pluskwy – domowe sposoby zwalczania

Do najważniejszych kroków, jakie należy podjąć przy zwalczaniu pluskiew, należą: wypranie pościeli i dokładne oczyszczenie materaca, skorzystanie ze środka owadobójczego, obleczenie materaca i wyczyszczenie łóżka i mebli w pomieszczeniu.

Pierwszy sposób na pluskwy – wypranie pościeli

Pościel, poduszki i poszewki warto dokładnie wyczyścić i wyprać pojedynczo. Najlepiej skorzystać z prania chemicznego, które nie tylko zniweluje problem pluskwy domowej, ale również usunie wszelkie pozostałe bakterie zagnieżdżone w pościeli.

Drugi sposób na pluskwy – dokładne wyczyszczenie materaca

Materac powinien być dokładnie odkurzony, a także wyczyszczony na mokro. Doskonale sprawdzi się w tym celu odkurzacz automatyczny RoboJet, który nie tylko kompleksowo odkurzy materac, ale również wysterylizuje go promieniowaniem UV, z którym żaden owad oraz bakteria nie będą miały szans. Po odkurzeniu materaca należy jak najszybciej usunąć zgromadzone zabrudzenia z odkurzacza.

Trzeci sposób na pluskwy – środek owadobójczy

Jak się pozbyć pluskiew? Należy skorzystać z niezwykle skutecznego środka owadobójczego. Ten specyfik z łatwością dotrze do wszelkich trudno dostępnych miejsc i zwalczy pluskwy. Przed użyciem warto dokładnie przeczytać instrukcję i początkowo wypróbować środek na małej powierzchni łóżka lub materaca. W ten sposób zredukujemy możliwość potencjalnego ich uszkodzenia.

Czwarty sposób na pluskwy – czyszczenie konstrukcji łóżka

Metodyczne wyczyszczenie i spryskanie środkiem owadobójczym ram i boków łóżka zapobiegnie przemieszczaniu się pluskwy domowej.

Piąty sposób na pluskwy – oblekanie materaca

Obleczenie materaca specjalnym pokrowcem antybakteryjnym zabezpieczy nas przed wydostawaniem się pluskiew z jego wnętrza. Jest to ostatnie zabezpieczenie, które warto wykonać po gruntownym oczyszczeniu skażonego terenu. Zadołowana pluskwa domowa, która nie będzie mogła się wydostać z materaca, umrze śmiercią naturalną.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień