Recenzja RoboJet Duel na Martynag.pl

Zobacz recenzję Martyny G. i jak poszedł test najnowszej wersji RoboJet Duel ....

Zobacz recenzję Martyny G. i jak poszedł test najnowszej wersji RoboJet Duel. 

Poniżej treść wpisu na blogu MartynaG.pl:

TY TEŻ NIE LUBISZ ODKURZAĆ?

 
Święta to taki okres, który poprzedza mnóstwo obowiązków domowych i tak jak ja, Ty też zapewne masz je w swojej liście zadań. Nasprząta się człowiek, nagotuje, napiecze, napierze firanek, dywanów natrzepie, zakupów narobi, dom udekoruje. Siebie też do porządku doprowadzić należy: włosy zrobić, makijaż, ładne wdzianko odziać. Zmęczonym po tych wszystkich czynnościach dać sobie upust... Do kościoła pójść. Zadumać się przez dłuższą chwilę stojąc nad nagrobkiem, uruchamiając wspomnienia.  Z rodziną obiad zjeść. Weselić. Ta niedziela palmowa, to wielkanocne śniadanie, te spotkania rodzinne - uwielbiam to! Celebruję... dlatego mnie tu nie było. A teraz powracam do codzienności, do domu, do spokoju, do sprzątania...

A jeżeli jesteśmy przy sprzątaniu, to ja przyznaję: jestem cwaniara! Bo mam coś, co Was niezwykle zainteresowało, gdy pokazałam go na FB. Zazdrościliście - i słusznie! Pytaliście mnie: dlaczego ten, a nie tamten? - więc stwierdziłam, że odpowiem TU - a przy okazji tej informacji od producenta dostałam coś dla Was :)

Jeszcze przed przeprowadzką do nowego domu zastanawiałam się, jak? Z małym dzieckiem. Dwulatkiem. Te jasne podłogi. Te przestrzenie. Te ogromne okna wpuszczające promienie słońca, które bezczelnie podkreślają obecność każdego paproszka. Mąż mówi:nie martw się Malutka, odkujemy się, kupimy samojezdny odkurzacz. Pocieszało mnie to, ale w głowie pojawiał się obraz kilku tysięcy złotych, które miałabym na niego wydać i pytanie: when? Przeprowadziliśmy się. Pobudka. 30 minut odkurzania. 15 zmywania. Kawa. Rozsypany cukier. Dziecko. Obiad. Odkurzanie... Zagłębiłam się w internety i odkryłam, że na rynku odkurzaczów samojezdnych nie ma MONOPOLU!! Tak też trafiłam na producenta RoboJet. Polskiego producenta. Naszego...

 

 Co wzięłam pod uwagę wybierając robot odkurzający RoboJet Duel

  1. CENA - bo ona nie zawsze jest wyznacznikiem jakości - często natomiast wyznacznikiem popularności marki i dobrego marketingu. Koszt robota odkurzającego tego producenta wraz z akcesoriami jest mniejszy niż 1 tyś zł. - to ważna informacja, ponieważ np. inni producenci oferują w podobnej cenie urządzenia, ale bez akcesoriów, a jest to kluczowe - bez pilota nie ma możliwości programowania robota na wybrane dni tygodnia, a bez stacji dokujące odkurzacz nie ładuje się „automatycznie”i należy podłączyć robota do zasilania.
  2. System sprzątania - zależało mi, by robota nie trzeba było programować na pomieszczenia - by jeździł automatycznie, nie potrzebował "kontaktu wzrokowego z bazą" i posiadał różne tryby sprzątania.
  3. Zasilanie - stojąca baza, do której zawsze może wrócić, by nabrać "mocy" + pojemne akumulatory, które pozwolą na długi czas pracy. Dodatkowym plusem jest to, że posiada on zabezpieczenia, dzięki którym po pełnym naładowaniu przestają pobierać energię.
  4. Programowanie - bardzo prosty w obsłudze panel dotykowy, możliwość ustalenia dzień po dniu czasu harmonogramu pracy odkurzacza. Cenię sobie systematyczność !
  5. Czujki - ma aż 40: zbliżeniowe, zderzeniowe i wysokościowe konieczne w domkach, w których są schody - zabezpieczają przed upadkiem.
  6. Powiadomienia głosowe - niewiele odkurzaczy je ma. Wydawało mi się, że to rzecz zbędna, ale myliłam się. Jeśli ktoś (czytaj Synek) zmieni ustawienia - słyszę to! Nie muszę podchodzić - wystarczy wziąć do ręki pilota i ustawić go ponownie. Oczywiście w języku polskim ;) 
  7. Pilot - dla wygody, rzecz jasna.
  8. System czyszczący - w wyposażeniu tego robota mamy 4 szczotki, z czego dwie główne i dwie boczne, które pozwalają na czyszczenie z obu stron jednocześnie, wymiatając kurz i brud z zakamarków. Sprząta różne typy podług - panele, wykładziny, terakotę bez konieczności zmiany ustawień,
  9. Wirtualna ściana - dzięki niej zakreślamy pole manewru odkurzacza - u mnie najczęściej ściana staje w wejściu do kuchni - tam robię największy bałagan !
  10. Wygląd - jestem kobietą, nie ukrywam - miał on też znaczenie :) 

Informacje techniczne tego modelu znajdziesz: TU


Moje wrażenia? 

Jego sprzątanie może wydawać się chaotyczne. Jeździ po całej przestrzeni - bez ładu i składu. To nie jest przypadkowe działanie - dzięki temu systemowi jedno miejsce może być sprzątane nawet kilkukrotnie, natomiast w przypadku systemu zig zag (miejsce przy miejscu) robot przejeżdża przez jedno miejsce zazwyczaj tylko raz.  Efekt jednak jest widoczny - więc jego schemat ewidentnie działa!  Zaprogramowaliśmy go na 1:00 w nocy. Kiedy ja śpię - on sprząta. Tam, gdzie może, gdzie ma dostęp. Raz na tydzień wystarczy go tylko przepłukać pod bieżącą wodą, co w prosty sposób tłumaczy nam instrukcja.  Wstaję rano. Nie odkurzam. Nie myję podłogi tak często, jak dotychczas, bo brak okruszków i kurzu sprawia wrażenie czystości. Piję kawę. Jemy ciacho. Okruchy na podłodze? Ustawiam robota na system odkurzania punktowy. Dwa-trzy razy w tygodniu wnoszę go na poddasze, otwieram wszystkie drzwi, usuwam drobne przedmioty z podłogi i jednym przyciskiem daję mu rozkaz. Nie odmawia! ;) Nie mówi "nie", "zaraz", "potem". Lubię go!

Jeżeli tak jak ja, macie duże otwarte przestrzenie, małe dzieciaki, albo wolicie zamiast odkurzać bawić się z dzieckiem bądź spać - nie odkładajcie tego zakupu na później :) W brew pozorom mamy naprawę duży wybór produktów. Wystarczy tylko pogrzebać w internecie by znaleźć coś, co spełni swoje zadanie i zmieści się w naszym budżecie. To jeden z najlepszych wydatków, jakie można poczynić - dla siebie i dla domu.

Uprzedzam - mając go i tak musisz posprzątać po dziecku zabawki, sprać z dywanu wylany sok, pozbierać papierki i wytrzepać chodnik od czasu do czasu - no niestety - tych funkcji jeszcze nie ma. Ale może niebawem ... :)


  

 
 

 

 

 


 

 
UWAGA! rabat!! 

Odkurzacz można kupić w promocyjnej cenie 990zł na stronie https://www.robojet.pl/ . Dostałam dla Was dodatkową zniżkę - 100zł na zakup RoboJet  :) Kod rabatowy: MartynaG.pl  wykorzystać można do 30 maja 2016r! Ale nim to zrobicie - zobaczcie jak on działa!!
 
 
 

Źródło: https://www.martynag.pl/2016/03/ty-tez-nie-lubisz-odkurzac.html 

 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień