Rewolucja w odkurzaniu – dlaczego warto zainwestować w cichy odkurzacz?

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile hałasu generują standardowe odkurzacze...

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, ile hałasu generują standardowe odkurzacze. Na szczęście coraz częściej pojawiają się naprawdę ciche konstrukcje. Producenci starają się sprostać oczekiwaniom i stworzyć urządzenia, które spełniając swoją funkcję, nie będą jednocześnie uciążliwe dla użytkowników. Istnieją klasy głośności sprzętów AGD, co pozwala dopasować ich specyfikacje do akceptowanego przez nas poziomu hałasu generowanego przez urządzenie. W jakiej grupie urządzeń znajdziemy zatem najcichszy odkurzacz?

Ciche odkurzacze wymagają mniejszej mocy silnika

Powszechnie stosowaną jednostką, którą wszyscy znamy, jest decybel. Jest to logarytmiczna skala porównawcza. W przypadku rozchodzenia się fal dźwiękowych w powietrzu poziom ciśnienia akustycznego odbierany przez nas jako wrażenie dźwiękowe jest zależne od bardzo wielu czynników (otoczenia, odległości od źródła dźwięku itp.).  

Dla przykładu: 50 dB to poziom „biurowego szumu”, a 60 dB to poziom głośności rozmowy z przyjacielem. Najnowsze odkurzacze pracują w przedziale 50 – 70 dB, przy czym jednocześnie wymagana jest od nich dodatkowa charakterystyka - moc.

Duża moc, jaką odznaczają się odkurzacze o tradycyjnej konstrukcji, uniemożliwia im zejście do pewnego pułapu generowanego hałasu. Im większy silnik, tym większą ilość decybeli znajdziemy w specyfikacji produktu. Związane jest to z potrzebą wygenerowania dużej mocy ssącej, by przenieść zasysane zanieczyszczenia od wlotu układu ssącego aż do pojemnika lub worka odkurzacza. Jednocześnie nie możemy wybierać tradycyjnych konstrukcji o zbyt małej mocy – wpłynie to na obniżenie efektywności zasysania kurzu.

Cichy odkurzacz – nieoceniona pomoc domowa

Połączenie „mocny i cichy odkurzacz” - oksymoron? Niekoniecznie. Specjalne konstrukcje i najnowsze rozwiązania gwarantują, że odkurzacze pracują bardzo wydajnie i wyręczają nas w obowiązkach domowych, nie generując przy tym irytującego hałasu i nie potrzebując dużej mocy. Mowa o robotach odkurzających wiodących prym wśród najcichszych odkurzaczy.

Czy jest to dobra inwestycja? Według większości użytkowników sprzętów AGD – najlepsza. Cichy, bezworkowy odkurzacz o niewielkiej, jednak zupełnie wystarczającej mocy to ideał wśród nowoczesnych modeli. Na taki tytuł zasługują automatyczne urządzenia czyszczące – użytkownicy chwalą sobie ich zakup i komfort podczas sprzątania. Opinie klientów są często miarą jakości produktu.

Automatyczne odkurzacze zostały stworzone jako rozwiązanie problemu utrzymywania czystości naszych mieszkań przy jednoczesnym oszczędzaniu cennego czasu i zapewnieniu wygody. Nowoczesne urządzenie przystosowane są do pracy z wieloma rodzajami powierzchni w naszych domach. Odkurzacze automatyczne RoboJet efektywnie sprzątają na terakocie, panelach, wykładzinach, dywanach czy drewnianej podłodze. Jedyne co należy zrobić, to zaprogramować jeden z trybów pracy i poczekać na efekt. Wydaje się to bezkonkurencyjnym argumentem, porównując ten typ odkurzaczy z klasycznymi konstrukcjami.</p

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień