Czy dywan uniemożliwia sprzątanie robotowi sprzątającemu?

Nie! Chociaż to zależy od rodzaju robota oraz rodzaju dywanu. Roboty sprzątające żadnej marki nie sprawdzą się na dywanie z długim włosiem. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule :)

 

Nie! Chociaż to zależy od rodzaju robota oraz rodzaju dywanu. Roboty sprzątające żadnej marki nie sprawdzą się na dywanie z długim włosiem. Dlaczego? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule :)

 

> Czy dywan przeszkadza w pracy robota sprzątającego?

> Co w sytuacji, kiedy robot wjedzie na dywan z długim włosiem?

> Wysokość progów

 

dywany-roboty-sprzatajace

 

Czy dywan przeszkadza w pracy robota sprzątającego?

Nie, ale wszystko zależy od rodzaju dywanu i jego włosia. Natomiast zapewniamy, że roboty RoboJet bez problemu posprzątają dywany z krótkim i średniej długości włosiem. W przypadku dywaników chodnikowych - tych, które w żaden sposób nie przywierają do podłogi, robot po prostu je przesunie. Dokładnie jak to jest w przypadku odkurzaczy tradycyjnych.

Co z dywanami z długim włosiem?

Tutaj nie poradzi sobie żaden robot, niezależnie od marki. Długie włosie dyskwalifikuje tego typu urządzenia. Mają one po prostu za niskie zawieszenie. To znaczy, że długie włosy dywanu mogą zawiesić głowice zamiatające. Nie każda firma mówi o tym otwarcie. Dla nas jednak bardzo ważna jest szczerość. W końcu zależy nam, by żyło Wam się wygodniej ????

 

x-style-dywany

 

Co w sytuacji, kiedy robot wjedzie na dywan z długim włosiem?

W takiej sytuacji robot sprzątający do domu sam będzie próbował uwolnić się z włosów dywanu. Jeżeli mu się nie uda, to po 2-3 próbach po prostu się wyłączy. Spokojnie, nic mu się nie stanie ;) 

 

W aplikacji do sterowania urządzeniem można ustawić zawczasu wirtualną ścianę. Dzięki temu robot nie wjedzie na wskazany przez Was obszar. Może to być omawiany dywan, ale również pokój czy jego fragment, który nie chcecie, żeby był aktualnie sprzątany. 

 

x-style-black

 

Wysokość progów

Temat dywanów mamy omówiony, ale co z wysokimi progami? Progi i listwy nie sprawiają robotowi żadnego problemu. Nasze roboty sprzątające zostały zaprojektowane tak, by sprawdzały się w domu. W zależności od modelu radzą sobie z progami od 1,5 do 2 cm. Dlatego świetnie poradzą sobie z większością progów. Polecamy jednak sprawdzić przed zakupem, jak wysokie są listwy w Waszych domach.

 

W naszych robotach wygląda to następująco:

• z 1,5 cm progami poradzi sobie model Duel 3

• z 1,8 cm progami poradzą sobie modele Focus, X-Style i X-One

• z 2 cm progami poradzi sobie model X-Level

 

dywany-x-style

 

Pewnie większość z Was posiada w domu chociaż jeden dywan. W końcu kto nie lubi chodzić po ciepłym, miłym materiale? Dlatego dla pewności upewnijcie się, jakiej wysokości są Wasze dywany i dostosujcie pracę swojego robota sprzątającego, aby w pełni wykorzystać jego potencjał. W końcu z robotem sprzątającym jest jak z piekarnikiem. Piekarnik może być najlepszy na świecie, ale co z tego jak użyjemy złego przepisu????

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień