Robot sprzątający - drogi gadżet czy skuteczny sposób na utrzymanie porządku w domu?

Czy to możliwe, żeby robot odkurzacz był faktycznie drogim gadżetem skoro na rynku mamy dostępnych już ponad 90 modeli różnych producentów a ilość zwolenników tego urządzenia wciąż rośnie?

HISTORIA ZATACZA KOŁO

Odkurzacz tradycyjny został wynaleziony w ubiegłym wieku. Przez lata był produktem drogim i luksusowym. Dopiero po II Wojnie Światowej cena odkurzacza została obniżona i tym samym urządzenie zostało spopularyzowane. Z biegiem czasu w sprzedaży zaczęły się pojawiać coraz to nowsze modele odkurzaczy. Natomiast na początku tego wieku pojawiły się także w sprzedaży roboty sprzątające, które powoli stają się odpowiednikiem pralki czy zmywarki.

ILE KOSZTUJE ODKURZACZ

Ceny odkurzaczy rozpoczynają się już od kilkunastu złotych, a kończą na odkurzaczach za około 10 tysięcy złotych. W przypadku odkurzaczy automatycznych ceny wahają się od kilkuset złotych do ponad 4 tysięcy złotych. Porównując cenę najtańszego odkurzacza tradycyjnego, który kosztuje ok. 120 złotych względem najdroższego robota odkurzacza ceny różnią się prawie czterdziestokrotnie.

ODKURZACZ TRADYCYJNY VS ROBOT ROBOT ODKURZACZ

Zarówno odkurzacz tradycyjny, jak również robot odkurzacz są  przeznaczone do sprzątania podłóg. Jednak różnic pomiędzy tradycyjnym odkurzaczem a odkurzaczem automatycznym jest tyle, że można by było o tym napisać książkę. Natomiast główną różnicą jest metoda sprzątania, konstrukcja i co za tym idzie moc.

MOC

Średnia moc odkurzacza tradycyjnego wynosi od 1200W do 2700W. Natomiast roboty odkurzacze mają kilkakrotnie niższą moc (kilkadziesiąt Wat), a nawet są takie, które jej w ogóle są jej pozbawione. Wynika to z tego, że roboty odkurzacze jej po prostu nie potrzebują ze względu na specjalną konstrukcję.

SPECJALNA KONSTRUKCJA

Roboty odkurzacze nie potrzebują dużej mocy, ponieważ specjalny system czyszczący składa się ze szczotek bocznych i głównych zbierających zanieczyszczenia, które następnie są zasysane bezpośrednio do pojemnika na zabrudzenia.

METODA SPRZĄTANIA

Roboty odkurzacze dzięki temu, że są automatyczne i nie potrzebują dużej mocy, to mogą sprzątać nawet codziennie. Natomiast systematyczne sprzątanie zapewnia skuteczność utrzymania czystości w domu. Tym bardziej, że przy systematycznym sprzątania zanieczyszczenia nie są duże.

ROBOT ODKURZACZ A DROGI GADŻET

Skuteczność robota odkurzacza zależy od częstotliwości jego użytkowania. Jeżeli zamierzamy z niego skorzystać raz w miesiącu z nadzieją, że otrzymamy taki sam efekt, jak przy odkurzaniu tradycyjnym to można od razu zakwalifikować robot odkurzacz do kategorii „gadżety”. Natomiast jeśli systematycznie będziemy korzystać z tego urządzenia, to zachowamy czystość w naszym domu i tym samym stanie się odpowiednikiem zmywarki. Odnosząc się natomiast do kwestii „drogi” to oczywiście wszystko jest kwestią względną, jednak ceny odkurzaczy można porównać do cen zmywarki czy pralki, a skuteczne roboty sprzątające możemy już dostać poniżej tysiąca złotych, np. RoboJet Sensual albo RoboJet Duel. 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień