Jak zmieniły się roboty sprzątające na przestrzeni lat?

Roboty sprzątające pomagają w utrzymaniu czystości w tysiącach polskich domów. Pozwalają na dokładne pozbycie się z powierzchni bakterii, wirusów, grzybów i alergenów o wiele skuteczniej niż w przypadku klasycznych odkurzaczy oraz ręcznego mycia podłóg. Jak rozwijał się rynek robotów sprzątających oraz czym różnią się roboty dostępne dziś od tych sprzed wielu lat?

Roboty sprzątające pomagają w utrzymaniu czystości w tysiącach polskich domów. Pozwalają na dokładne pozbycie się z powierzchni bakterii, wirusów, grzybów i alergenów o wiele skuteczniej niż w przypadku klasycznych odkurzaczy oraz ręcznego mycia podłóg. Jak rozwijał się rynek robotów sprzątających oraz czym różnią się roboty dostępne dziś od tych sprzed wielu lat?

Pierwsze roboty sprzątające w Polsce

Początkowo sprzedaż robotów sprzątających odbywała się głównie przez akwizycję. Był to mało znany,  niszowy produkt, o którym brakowało świadomości konsumenckiej. Dowiadywaliśmy się o nich z pokazów handlowych, a w sklepach stacjonarnych nie były dostępne. Cena zwalała z nóg i nie była przystosowana do polskich realiów, mało kto decydował się na ich zakup. Blisko jedenaście lat temu pojawił się pomysł, żeby wprowadzić robota sprzątającego na polski rynek, tylko że z łatwiejszą dostępnością i przystępniejszą ceną. Początkowo była to pasja oraz dodatkowe zajęcie, które zrodziło się z osobistej niechęci to sprzątania. Dziś RoboJet, jest jedną z najbardziej znanych i najchętniej kupowanych marek robotów sprzątających w Polsce. Wszystko za sprawą tego, że od samego początku najważniejsza była wysoka jakość oraz rozsądna cena urządzenia.

Pierwsze roboty sprzątające RoboJet

Pierwsze roboty sprzątające nie były jednak tak szybkie i inteligentne jak te, które znamy dzisiaj. Poruszały się za pomocą nawigacji opartej na losowości. Robot nie skanował swojego otoczenia. Jeździł po pomieszczeniu w losowych kierunkach i odbijał się od ścian i przedmiotów  aż do momentu wyczerpania baterii. Wraz z rozwojem technologii kolejnym krokiem w ewolucji robotów było wprowadzenie nawigacji algorytmicznej. Nawigacja algorytmiczna oparta na czujnikach podczerwieni była bardziej precyzyjna, a urządzenie w większym stopniu zorientowane  w przestrzeni. Robot po wykryciu przeszkody przez czujnik lub po uderzeniu w nią zderzakiem zmieniał trasę.

Dekadę temu ogromnym przełomem w były komunikaty w języku polskim. Dużą zmianą był mop, który przy odkurzaniu od razu też przecierał podłogi. Mieliśmy robota, zintegrowanego z oczyszczaczem powietrza, a nawet model umożliwiający personalizację obudowy. Za każdym razem hybrydowe roboty RoboJet były coraz bardziej niezawodne. Każdy model miał większą baterię, która umożliwiała dłuższą pracę urządzenia oraz większy zbiorniki na kurz i wodę. Wprowadzając nowe produkty na rynek zawsze dążymy do tego, aby każdy model był bardziej innowacyjny i lepszy od poprzedniego. Kiedy powstaje nowy model RoboJet’a, najważniejsza jest moc i głośność urządzenia. Dlatego nasze roboty są jednymi z najcichszych na rynku i mają tylko 55 dB głośności, a jednocześnie mają bardzo wysoką siłę ssania nawet 3000 Pa.

historia marki RoboJet

Rozwój marki RoboJet

Dzięki nowszym technologiom urządzenia RoboJet stawały się coraz bardziej precyzyjne i niezawodne, lepiej odnajdywały się w przestrzeni. Udoskonaleniem nawigacji algorytmicznej i kolejnym krokiem było wprowadzenie nawigacji SLAM z żyroskopem. Polega ona na tym, że robot jeździ w zorganizowany sposób „miejsce przy miejscu”, wykrywa przedmioty i je omija. Następnie nawigacji VSLAM z kamerą, która pozwoliła  dokładnie odwzorować i zapamiętać położenie wszystkich obiektów w pomieszczeniu. Stale szukamy nowych rozwiązań, aby nie zatrzymać się na przestarzałej technologii jak w przypadku innych producentów robotów sprzątających, którzy do dziś oferują swoje topowe modele oparte na nawigacji żyroskopowej. Dostosowujemy się do potrzeb Polaków, komunikujemy się z nimi i jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. Prowadzimy głosowania, w których można wybrać kolor czy nazwę nowego urządzenia. Wyróżnia nas to, że jesteśmy w stanie szybko wprowadzić nowe produkty na rynek oraz dokonać zmian, tak aby nasze urządzenia odpowiadały na aktualne potrzeby.

Otrzymujesz 10% zniżki na zakup dowolnego robota sprzątającego RoboJet!

KOD RABATOWY: SE21 wpisz podczas zakupu na www.robojet.pl

Jak zmieniały się roboty

Najnowsze technologie – RoboJet dziś

Dziś najnowsze modele RoboJet zostały zaprojektowane w oparciu o Technologię Laser360° PRO. Jest to najbardziej inteligentne mapowanie przestrzeni w czasie rzeczywistym. Robot tworzy idealnie odwzorowaną mapę powierzchni i zapisuje ją w aplikacji mobilnej. Jednak nawigacja to nie wszystko, jako polska marka zapoczątkowaliśmy wiele rozwiązań, których nie mają zagraniczne marki. Jako pierwsi wprowadziliśmy robota sprzątającego umożliwiającego sprzątanie czarnych powierzchni – RoboJet X-Level, który dodatkowo wyposażony jest w lampę UV-C, która sterylizuje podłogi. Powstał RoboJet X-One w transparentnym wydaniu, jedyny taki model na rynku. Niedawno odbyła się premiera RoboJet X-Style, zaprojektowanego w stylowym matowym designie i zawansowanej technologii. Pomysł na niego zrodził się z uwagi na to, że większość dostępnych modeli robotów sprzątających niczym się od siebie nie różni w kwestii wyglądu.

Najnowsze modele RoboJet

RoboJet to roboty hybrydowe, które odkurzają i myją powierzchnię jednocześnie. Jest to ważne ze względu na optymalizację sprzątania, przestrzeni mieszkalnej oraz duża oszczędność pieniędzy. Z uwagi na bezpieczeństwo delikatnych podłóg urządzenia wyposażone są w duże automatyczne pojemniki na wodę 350-400 ml. Stale rozbudowujemy funkcje aplikacji mobilnej, unowocześniamy system mapowania i definiowania tras oraz czasu sprzątania. Co istotne, podajemy wszystkie parametry techniczne urządzeń, czego nie robią producenci innych marek. Dążymy do tego, aby robot sprzątający nie był ekstrawagancją, a użytecznym pomocnikiem w każdym polskim domu. Jakie nowości szykujemy na najbliższy czas? Jedno jest pewne. RoboJet wciąż będzie zaskakiwać!

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień