Serwis robota sprzątającego

Jak dbać o robota sprzątającego, by ten odwdzięczył się bezproblemową i wydajną pracą....

Robot odkurzający to zaawansowane technologicznie urządzenie, którego codzienna eksploatacja wymaga odpowiednich zabiegów serwisowych. Jak dbać o robota sprzątającego, by ten odwdzięczył się bezproblemową i wydajną pracą? W artykule poruszamy kilka kluczowych kwestii serwisowych, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym użytkownikom robotów do odkurzania i mycia podłóg.

Robot do odkurzania i jego przygotowanie do pierwszego sprzątania

Po rozpakowaniu urządzenia należy koniecznie podłączyć je do stacji dokującej. Stacja powinna mieć minimum 1 m wolnego miejsca z każdej strony – najlepiej umieścić ją bezpośrednio pod ścianą. Po instalacji stacji ładującej należy umieścić w niej robot sprzątający. Pozwoli to naładować jego akumulator.

Pamiętajmy, że nawet robot sprzątający z mapowaniem przestrzeni wymaga odpowiednio uporządkowanego miejsca pracy. Przed rozpoczęciem sprzątania warto usunąć wszelkie drobne przeszkody, kable czy długie zasłony, by upewnić się, że nie przeszkodzą one w prawidłowej pracy urządzenia.

Robot sprzątający myjący wymaga regularnego czyszczenia

Roboty sprzątające, które codziennie odkurzają dywany i podłogi muszą być regularnie czyszczone. Zapobiegnie to zacinaniu się elementów jezdnych i szczotek, a także zagwarantuje długą i bezproblemową eksploatację urządzenia.

Szczotki boczne

Robot sprzątający do dywanów i podłóg musi być czyszczony zwłaszcza w przestrzeni pod szczotką boczną. Często podczas sprzątania w przestrzeni tej zbierają się zanieczyszczenia – głównie włosie dywanów oraz włosy i sierść zwierząt – które blokują prawidłowy ruch szczotki, co może prowadzić do uszkodzenia modułu. Warto więc przynajmniej raz w tygodniu odkręcić szczotki boczne i usunąć zgromadzone pod nimi zanieczyszczenia.

Koło przednie

Kolejnym newralgicznym elementem robota, który odkurza i myje, jest koło przednie. Gromadzenie się zanieczyszczeń blokujących swobodny ruch koła przedniego powoduje, że robot sprzątający miewa problemy z poprawnym poruszaniem się i nawigowaniem po mieszkaniu. Co więcej, zabrudzony mechanizm w okolicy koła przedniego może przyczynić się do obniżenia jakości sprzątania. Dlatego też warto regularnie usuwać nadmiar zgromadzonych zanieczyszczeń z tego elementu. W tym celu należy wyjąć koło, aby je dokładnie wyczyścić. 

Szczotki główne

Szczotki główne również narażone są na zapchania i uszkodzenia spowodowane nadmierną ilością zanieczyszczeń. Co 2-3 cykle sprzątania warto usunąć zauważalny nadmiar zabrudzeń z mechanizmu szczotek. Warto w tym celu wyciągnąć szczotki zgodnie z instrukcją obsługi robota odkurzającego i dokładnie wyczyścić wewnętrzny mechanizm.

Filtry HEPA

Filtry HEPA robota sprzątającego powinny być czyszczone zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Jednak nie rzadziej niż co 3 miesiące należy je wymienić na nowe. Natomiast w przypadku znacznego zużycia filtrów rekomenduje się ich wcześniejszą wymianę.

A gdy już wszystko zawiedzie i potrzebujesz serwisu dla robota sprzątającego

Skorzystaj z usług Ulubiony Serwis, który jest najszybciej działającym serwisem robotów sprzątających w Polsce! Naprawa trwa zazwyczaj 1-2 dni robocze, a do tego:

Odbiór robota od Ciebie GRATIS!

Diagnoza GRATIS!

Odesłanie robota po skończonej naprawie GRATIS!

Jeśli nie zdecydujesz się na naprawę odesłane robota również GRATIS!

Wystarczy, że wypełnisz formularz "Zamów kuriera" na stronie www.ulubionyserwis.pl, a ekspert serwisu zadzwoni do Ciebie, aby przedstawić przybliżone koszty i umówić kuriera po odbiór Twojego robota sprzątającego.

Możesz również skontaktować się z Ulubiony Serwis

Tel. +48 573 569 378

Email: [email protected]

Jakie roboty sprzątające naprawia Ulubiony Serwis?

Ulubiony Serwis naprawia wszystkie roboty sprzątające jednak specjalizują się głownie w naprawach urządzeń Roborock, RoboJet, Roomba, Xiaomi, Viomi, Roidmi oraz Mamibot.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień