Zobacz, co czyha w dywanach i wykładzinach i dlaczego przyda Ci się sterylizacja dywanów i wykładzin

Dywany i wykładziny to prawdziwa wylęgarnia bakterii i drobnoustrojów. Stanowią one najbrudniejsze miejsce w naszym domu, prześcigając pod tym względem nawet toaletę...

Dywany i wykładziny to prawdziwa wylęgarnia bakterii i drobnoustrojów. Stanowią one najbrudniejsze miejsce w naszym domu, prześcigając pod tym względem nawet toaletę. Jeden cal kwadratowy dywanu i wykładziny może zasiedlać nawet 200 tys. bakterii, co stanowi czterokrotność tego, co znajdziemy na analogicznej powierzchni deski klozetowej. Zatem odkurzanie dywanów i wykładzin nie wystarczy, aby skutecznie je oczyścić. W tym celu konieczna jest dokładna sterylizacja dywanów i wykładzin.

Co znajdziemy w wykładzinach i dywanach?

Według firmy Rug Doctor dywany i wykładziny roją się od:

  • – roztoczy,
  • – zarodników pleśni,
  • – najróżniejszych alergenów,
  • – złuszczonego naskórka,
  • – sierści i włosów,
  • – wymiocin, kału, moczu i innych wydzielin zwierzęcych oraz ludzkich.

Kontakt z takimi substancjami może skończyć się powstaniem wielu nieprzyjemnych dolegliwości i chorób – np.: nieżytu nosa, alergicznego zapalenia zatok, zatrucia i zakażenia, bakteryjnego zapalenia płuc, a nawet astmy. Jak widać, sterylizacja podłóg, dywanów i wykładzin powinna być przeprowadzana regularnie, aby zmarginalizować ryzyko powstania wymienionych powyżej przypadłości.

Większość drobnoustrojów i zanieczyszczeń przenosimy do mieszkania na podeszwach butów. Znaczna ilość substancji generowana jest przez domowe zwierzęta. Powodem rozwoju alergenów i roztoczy jest także rzadkie i niedokładne odkurzanie dywanów i wykładzin.

Sterylizacja dywanów i wykładzin – jak się za nią zabrać?

Większość osób decyduje się raz na kilka lat na kompleksowe czyszczenie wykładzin i dywanów oraz ich sterylizację w profesjonalnych zakładach czyszczących. Rozwiązanie to pozwoli niemal całkowicie wyeliminować niebezpieczeństwa czyhające we włókninach, niemniej nie jest idealnym wyjściem z sytuacji. Dokładne czyszczenie i sterylizacja dywanów i wykładzin nie może być przeprowadzana w tak długich przerwach czasowych.

O wiele lepszym rozwiązaniem może okazać się regularne czyszczenie na mokro dywanów i wykładzin. Bakterie i drobnoustroje słyną z błyskawicznego namnażania się, dlatego takie zabiegi warto przeprowadzać nawet parę razy w ciągu tygodnia. Do tego celu idealnie sprawdzi się odkurzacz z funkcją mycia RoboJet. Nasze urządzenia to wielofunkcyjne odkurzacze, które skutecznie odkurzą, a następnie wyczyszczą na mokro podłogi, stojąc na straży ich nieustannej czystości. Regularne odkurzanie i mycie uniemożliwi namnożenie się bakterii i roztoczy, a także wyeliminuje wbijanie się zabrudzeń do głębszych warstw włókien.

Jeżeli chcesz samodzielnie wysterylizować dywany i wykładziny, warto zaopatrzyć się w specjalny środek do czyszczenia dywanów. Pozwoli on dogłębnie spenetrować włókninę oraz skutecznie ją oczyścić ze wszelkich zabrudzeń stałych, a także przez pewien czas uniemożliwić bakteriom i drobnoustrojom namnażanie się wewnątrz dywanów i wykładzin.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień