TEST ROBOJET DUEL W INFOMARKET

RoboJet Duel przeszedł kolejny test...

RoboJet Duel przeszedł kolejny test.

Poniżej jego treść:

Robot sprzątający DUEL

Robot sprzątający DUEL

Wzornictwo urządzenia oraz jego możliwości konkurują z najlepszymi modelami na rynku. Testowany przez nas RoboJet Duel świetnie poradził sobie ze sprzątaniem różnych powierzchni, zarówno tych dywanowych, jak i parkietu, czy z płytkami łazienkowymi.

Urządzenie poradziło sobie z zasysaniem brudu z różnych podłóg, także z dywanów z długim włosiem. Sceptycznie podchodziłam do podjazdu robota na ok. 2-centymetrowy dywan, jednak mimo obawy ten zrobił to bez najmniejszego problemu.

Wszystko za sprawą ruchomych kółek, które pozwalają wjechać urządzeniu na wyższe stopnie lub grube kable. Tym, co pozytywnie zaskoczyło mnie, jest zastosowanie komunikatów głosowych – co ważne, w języku polskim. Po włączeniu urządzenia słyszymy, że jest gotowe do pracy, a jeśli wybierzemy dany tryb, robot zakomunikuje to, emitując komunikat: „wybrano tryb automatycznego sprzątania” lub „rozpoczęto automatyczne ładowanie”. Dla mnie jest to bardziej „gadżeciarskie” rozwiązanie, jednak należy przyznać producentowi, że z pewnością przyda się ono osobom niepełnosprawnym, głównie słabowidzącym lub niewidomym. W porównaniu do innych urządzeń dostępnych na rynku, jakie mieliśmy okazję testować, RoboJet Duel pracuje dość długo na baterii (ponad 120 min), co jest dużym atutem w tym segmencie produktów.

Robota wyposażono w dwie szczotki boczne z długim włosiem, które skutecznie wmiatają zanieczyszczenia pod główną turboszczotkę.

Oczywiście, zdarzały się sytuacje, że wirujące szczotki przez przypadek rozniosły zabrudzenia, zwłaszcza lekkie kłębki kurzu, jednak po chwili robot wraca i zasysa to, co „zgubił”. Sama turboszczotka jest wyjątkowo efektywna i zbiera zarówno drobne, jak i duże zanieczyszczenia z powierzchni. Czyszczenie tego elementu jest także niewymagające, wystarczy przesunąć przycisk i wyciągnąć element.

Podobnie łatwy system czyszczenia zapewniono do opróżnienia zbiornika na zabrudzenia i filtr.

W zestawie znalazły się także pilot zdalnej obsługi (dzięki któremu można kierować robotem czy ustawić tygodniowy harmonogram odkurzania) oraz tzw. wirtualna ściana, która nie pozwala urządzeniu przejechać za promień podczerwieni.

Ten element jest szczególnie ważny, kiedy chcemy ograniczyć przestrzeń sprzątania, ze względu np. na delikatne przedmioty czy miskę dla zwierząt. Urządzenie ma również czujnik wysokości, dzięki któremu nie może spaść ze schodów czy wyższych progów. Panel sterowania jest bardzo czuły i wystarczy dosłownie delikatnie dotknąć jakiegokolwiek przycisku, a urządzenie od razu reaguje. Możemy z niego wybrać tryb szukania stacji dokującej (który, trzeba przyznać, wyszukuje ją i podjeżdża do niej bez zarzutu), tryb automatyczny oraz punktowy.

Źródło: https://infomarket.edu.pl/articles/show/23198?category= 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień