Wiosenne porządki

Wraz z nadejściem wiosny czas na wiosenne porządki. Jak zabrać się do sprzątania oraz w jaki sposób rozplanować wszystkie czynności, aby sprawnie wysprzątać mieszkanie lub dom?

Wraz z nadejściem wiosny czas na wiosenne porządki. Jak zabrać się do sprzątania oraz w jaki sposób rozplanować wszystkie czynności, aby sprawnie wysprzątać mieszkanie lub dom? 

Wiosenne porządki – od czego zacząć?

Gruntowne sprzątanie mieszkania wymaga odpowiedniego podejścia. Dlatego też wiosenne porządki w domu należy rozpocząć od planu działania. Tworząc strategię sprzątania, należy trzymać się kilku zasad. Po pierwsze: sprzątanie powinno odbywać się od góry do dołu, tak, aby nie kurzyć raz posprzątanych fragmentów mieszkania.

Porządki wiosenne w domu powinny być podzielone ze względu na pomieszczenia. Plan powinien składać się z kilku pomniejszych list zadań, które pozwolą łatwiej przejść przez cały proces sprzątania oraz pozwolą szybciej zauważać efekty naszej pracy. Nie ma nic gorszego niż sprzątanie po trochu wszystkich pomieszczeń – wówczas szybciej się zamotamy w wykonywanych obowiązkach, niż faktycznie uda się nam sprawnie sprzątnąć mieszkanie.

Wiosenne porządki w domu – lista zadań: sprzątanie pokojów dziennych i sypialni

Wiosenne porządki warto zacząć od pokojów dziennych i sypialni.  Zacznijmy od zasłon i firan. Zdejmijmy je i upierzmy lub oddajmy do pralni chemicznej. Gdy zdjęliśmy zasłony i firany, warto przetrzeć z kurzu karnisze, żyrandole i kinkiety. Dobrym pomysłem będzie też umycie kloszy oraz przetarcie sufitu i ścian z pajęczyn.

Następnie wyrzućmy wszystkie zbędne rzeczy, które zalegają na półkach, w szafach, komodach, szafkach czy kufrach. Zostawmy jedynie to, co jest: ładne, związane z nami emocjonalnie lub praktyczne. Następnie przetrzyjmy dokładnie kurze zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz mebli i od nowa poukładajmy wszystkie rzeczy.

Wiosenne porządki w domu wymagają gruntownego podejścia, dlatego też nie zapominajmy o przetarciu grzejników, tylnych elementów mebli i innych trudno dostępnych miejsc.

Mycie okien – czynność, której najbardziej nie lubimy

Wiosenne porządki to przede wszystkim czas na kompleksowe umycie okien i przeszkleń. Nikt nie lubi tej czynności, jednak nikt nie lubi brudnych szyb pełnych smug, kurzu i innych zanieczyszczeń, które zgromadziły się na oknach przez cały okres zimowy.

Jeżeli nie przepadasz za myciem okien, skorzystaj z pomocy robota do szyb. Przykładem takiego robota jest RoboJet Wiso, który kompleksowo wyczyści szklane powierzchnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. RoboJet Wiso z łatwością poradzi sobie z oknami ramowymi, bezramowymi i dachowymi, usuwając nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia. Nieograniczony zasięg, bezpieczny system awaryjnego zasilania oraz ergonomiczna konstrukcja sprawią, że RoboJet Wiso stanie się nieocenioną pomocą podczas wiosennego mycia szyb i przeszkleń w Twoim domu.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień