Wiosenne porządki w ogrodzie/domu - Porządki wiosenne

Wiosenne porządki tuż, tuż. Przed okresem wczesnowiosennym warto uzbroić się w...

Wiosenne porządki tuż, tuż. Przed okresem wczesnowiosennym warto uzbroić się w wiedzę i odpowiednio zaplanować wiosenne porządki w domu. Tylko precyzyjny plan oraz zdeterminowanie pozwoli nam przebrnąć przez obowiązki z dużą dawką uśmiechu i pogody ducha.

Wiosenne porządki w ogrodzie

Porządki wiosenne w ogrodzie powinny być rozpoczęte od razu po nadejściu cieplejszych dni. Wraz z pierwszymi dniami wiosny czekać nas będzie wiosenne cięcie krzewów i drzew – najlepiej zacząć tę czynność od połowy do końca marca. Podczas cięcia należy usunąć uschnięte i przemrożone gałęzie oraz dociąć krzewy i drzewa, nadając im ładny kształt. Wiosenne porządki w ogrodzie to również wycinanie suchych pędów bylin i roślin jednorocznych, a także sadzenie nowych rabat. Trawnik po zimie również wymaga pielęgnacji. Wiosenne porządki trawnika polegają na wygrabieniu z niego suchych i zgniłych źdźbeł, które tworzą zbitą warstwę przypominającą filc. Na samym końcu warto zabrać się za oczyszczenie nawierzchni podjazdów, ścieżek i tarasów.

Wiosenne porządki w domu

Porządki wiosenne przeprowadzane w domu warto podzielić wedle sprzątanych pomieszczeń. W ten sposób łatwiej zapanujemy nad długą listą czynności do wykonania, a porządki wielkanocne nie sprawi nam najmniejszego kłopotu.

Wiosenne porządki w kuchni

Wiosenne sprzątanie w kuchni warto zacząć od dokładnego wyczyszczenia okapu kuchennego, dekoracji, frontów szafek oraz płytek, na których zgromadził się tłusty nalot. Okap kuchenny najlepiej potraktować octem, a płytę gazową warto umyć specjalnym środkiem do stali lub – awaryjnie – preparatem do mycia szyb. Porządki wiosenne w kuchni powinny uwzględniać także dokładne wyczyszczenie piekarnika i wyszorowanie zlewu. Podczas porządków wielkanocnych nie możemy zapomnieć o dokładnym umyciu okien.

Wiosenne porządki w łazience

Porządki wiosenne w łazience opierają się przede wszystkim na dokładnym wyszorowaniu nalotu i brudu z wanny lub prysznica. Podczas sprzątania wiosennego w łazience warto skupić się na najtrudniej dostępnych miejscach, które na co dzień nie są przez nas należycie czyszczone. Scenariusz wiosennych porządków w łazience jest dość typowy. Powinniśmy dokładnie umyć umywalkę, wannę, toaletę, drzwi do kabiny prysznicowej, kafelki oraz lustro. Nie zapominajmy o oczyszczeniu osadu z fug. W tym celu doskonale sprawdzi się specjalna pasta.

Wiosenne porządki w domu – pokoje dzienne

Sprzątając salon i sypialnię, warto zacząć sprzątać od góry do dołu. Wiosna to idealny czas na pranie firan i zasłon, czyszczenie lamp i abażurów oraz dokładne wyczyszczenie sprzętu RTV i AGD. Wiosenne porządki w szafie ograniczą ilość ubrań i przygotują nas do kolejnego sezonu letniego. Poza standardowym zestawem czynności wykonywanych podczas sprzątania należy pomyśleć także o doczyszczeniu plam na obiciach mebli i umyciu oraz wysterylizowaniu podłóg.

W tym ostatnim pomoże odkurzacz automatyczny RoboJet Air PRO. Dzięki 6-stopniowemu sprzątaniu podłóg i dywanów urządzenie kompleksowo odkurzy dywany, wyczyści na mokro podłogi oraz wysterylizuje je za pomocą lampy UV. Porządki wielkanocne z RoboJet będą jeszcze prostsze.

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień