Na co należy zwrócić uwagę, wybierając robota sprzątającego do domu ze zwierzętami?

- Mamo! Mamoo! Przygarniemy pieska? Mamooo… Brzmi znajomo? Zwierzęta mają pozytywny wpływ na nasze pociechy. Dzieci wychowywane ze zwierzętami od najmłodszych lat uczą się odpowiedzialności, czułości i troski. Badania wykazują że dziecko dorastające ze zwierzętami staje się śmielsze oraz lepiej radzi sobie ze stresem... 

 

- Mamo! Mamoo! Przygarniemy pieska? Mamooo… Brzmi znajomo? Zwierzęta mają pozytywny wpływ na nasze pociechy. Dzieci wychowywane ze zwierzętami od najmłodszych lat uczą się odpowiedzialności, czułości i troski. Badania wykazują że dziecko dorastające ze zwierzętami staje się śmielsze oraz lepiej radzi sobie ze stresem. Musimy jednak liczyć się z tym, że pojawienie się nowego pupila w domu wniesie wiele radości, ciepła oraz …. piachu, sierści i bakterii. Ratunkiem może okazać się robot sprzątający, który pomoże w utrzymaniu czystości. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę wybierając robota sprzątającego do domu, w którym mieszkają zwierzęta.

RoboJet X-One zwierzęta

                                                                                                                          Fot. @mamine.skarby

Czy każdy robot sprzątający skutecznie usunie sierść?

Niestety nie. Aby robot sprzątający był skutecznym pomocnikiem, a nie tylko zbędnym gadżetem, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Żeby robot skutecznie usuwał sierść, musi mieć bardzo wysoką siłę ssania 2500 – 3000 Pa, która umożliwi usunięcie sierści mocno wbitej w dywany, dywaniki czy wykładziny. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia, które dodatkowo rozpoznaje dywany i zwiększa na nich moc ssania. Robot ze zbyt niską mocą ssania będzie w stanie zebrać jedynie kurz z powierzchni. Wybierając urządzenie sprawdź, czy producent podaje dokładne dane techniczne. Miej się na baczności, kiedy pada sformułowanie, że siła ssania robota jest „10X wyższa” lub „40-krotnie większa”. W praktyce robot sprzątający zazwyczaj ma siłę ssania nieprzekraczającą 1800 Pa, która owiana jest chwytliwym opisem marketingowym mijającym się z prawdą.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Psa i Kota!

Kup RoboJet z -10% rabatem KOD: PK21

RoboJet X-Level zwierzęta

Czy każdy robot sprzątający skutecznie usunie bakterie?

W domu, w którym mieszkają zwierzęta znajduje się nie tylko sierść, ale więcej niewidocznych gołym okiem bakterii oraz zarazków, które przenoszą psy i koty z podwórka oraz kuwety na swoich łapach i futrze. Niestety nie każdy robot sprzątający będzie w stanie skutecznie usunąć bakterie, wirusy, zarazki i drobnoustroje. Do domu ze zwierzętami warto wybrać robota sprzątającego, który myje i odkurza  wyposażonego w lampę bakteriobójczą UV-C. Lampy UV-C są wykorzystywane do sterylizacji powierzchni np. w szpitalach. Modelem, który jednocześnie odkurza i myje podłogę oraz sterylizuje powierzchnię jest np. RoboJet X-Level.

Robot sprzątający RoboJet i zwierzęta

                                                                                                                                    Fot. @ourchoys

Czy zwierzę nie będzie się bało robota sprzątającego?

Nasi czworonożni przyjaciele słyszą dźwięki o dwie oktawy wyższe niż my. Zbyt głośny robot sprzątający może powodować u nich długotrwały stres jak i stany lękowe. Dlatego przy wyborze należy kierować się tym, aby urządzenie było ciche. Głośność robota sprzątającego nie powinna przekraczać 55 Db. Przed zakupem sprawdź, czy producent podaje wysokość natężenia dźwięku. Brak informacji o poziomie generowanej głośności robota świadczy o tym, że jest ona na bardzo wysokim poziomie. Głośność przekraczająca 60 Db jest uciążliwa dla człowieka i takie urządzenie nie nadaje się do domu, w którym mieszkają zwierzęta. Wyjątkowo cichym modelem robota sprzątającego jest np. RoboJet X-One.

 cichy robot sprzątający RoboJet X-One

Jakie jeszcze funkcje powinien mieć robot sprzątający?

Już wiesz na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę, wybierając robota sprzątającego do domu ze zwierzętami. Sprawdź jeszcze jakie funkcje ma robot z poziomu aplikacji. Ważną funkcją jest np. możliwość wyznaczenia harmonogramów sprzątania, wirtualnych ścian oraz stref zakazanych. Dzięki temu istnieje możliwość zaplanowania sprzątania w wyznaczonych godzinach oraz wykluczenia obszarów do których robot ma nie wjeżdżać. Miejsce, gdzie ustawione są miski Twojego psa lub kota, legowisko lub drapak możesz oznaczyć jako strefę zakazaną i tam urządzenie nie będzie się zbliżać, a tym samym przeszkadzać Twojemu Pupilowi.

RoboJet X-One koty

                                                                                                                                   Fot. @tekstualna

Robot sprzątający i zwierzęta. Jak to wygląda w praktyce?

Pojawienie się robota sprzątającego w domu, w którym mieszkają zwierzęta wzbudza duże zainteresowanie. Najważniejsze jednak jest to, aby urządzeni skutecznie usuwało alergeny sierść i bakterie. Dlatego wszystkie modele robotów sprzątających RoboJet zostały zaprojektowane tak, aby poprawić komfort życia wszystkim posiadaczom zwierząt. Ty decydujesz jaka moc ssąca sprawdzi się najlepiej w Twoim domu. RoboJet to urządzenia o mocy 1800 – 3000 Pa. Dzięki temu, że są to urządzenia hybrydowe – mogą jednocześnie odkurzać i myć podłogę. Usuwają nie tylko nagromadzoną sierść, ale także niewidoczne gołym okiem bakterie i zarazki. Poziom generowanego dźwięku to tylko 55 dB, dlatego są jednymi z najcichszych na rynku. Pamiętaj, że odpowiednio dobrany robot sprzątający pomoże w utrzymaniu czystości i higieny Twojego domu oraz zapewni zwierzakom niezapomnianą dawkę rozrywki. Możesz dzięki temu mieć pewność, że Twój zwierzak polubi RoboJet’a. 

NASZE PRODUKTY:

KOMENTARZE ( 0 )

Zostaw swój komentarz

Niedziela Poniedziałek Wotrek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień